O średniowiecznych Polkach w murach średniowiecznego Ratusza [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 20.02.2020

Koło od wielu lat jest członkiem Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego, zatem jako miasto kazimierzowskie stało się miejscem organizacji ogólnopolskiej konferencji naukowej „Kobiety w społeczeństwie Polski średniowiecznej”, podczas której 9 referatów wygłosili naukowcy związani z polskimi uczelniami i towarzystwami naukowymi. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Króla Kazimierza Wielkiego z siedzibą w Kowalu, Włocławskie Towarzystwo Naukowe oraz Burmistrz Miasta Koła. We współorganizację włączyło się też kolskie Muzeum. Zainteresowanie konferencją było tak duże, że na największej sali w Ratuszu zabrakło miejsc siedzących. Zachęcamy do obejrzenia fragmentu nagrania z wydarzenia pod spodem.

 

Spotkanie otworzył gospodarz, burmistrz dr Krzysztof Witkowski: – Temat jest niezwykle ciekawy, choć to jedno z nielicznych wydarzeń, tematycznie niezwiązanych z Kołem, a pomimo tego, promujących Koło. Liczba słuchaczy dowodzi powodzenia przedsięwzięcia – przyznał. W ratuszowej sali obrad zabrakło miejsc siedzących. Zainteresowanie było bardzo duże.

Korzystając z obecności wielu gości z zewnątrz, burmistrz przedstawił krótko dzieje miasta, wskazując najważniejsze zabytki i zachęcając do ich poznania. Włodarz odebrał podziękowanie dla królewskiego miasta za krzewienie pamięci o dokonaniach dobrodzieja naszego grodu króla Kazimierza Wielkiego.

Spotkanie zakończyło pamiątkowe zdjęcie przed Ratuszem. Wykłady zostaną opublikowane w „Zapiskach Kazimierzowskich”.

Źródło: UM w Kole
Foto i wideo: UM i Mariusz KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo gespräch anfangen

lovoo unmatch lovoo feed http://lovooeinloggen.com/

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526