Jest potwierdzenie od Premiera Rządu – obwodnica w Kole ma być budowana!

Autor: kurier-kolski.pl | 12.02.2020

To dobra informacja dla mieszkańców Koła i Powiatu Kolskiego! Jak poinformował poseł Ziemi Kolskiej Leszek Galemba, jest świeżo po konsultacjach z posłem dr. Witoldem Czarneckim, który wczoraj rozmawiał z Premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie budowy Obwodnicy Północnej Miasta Koła. Premier Rządu zapewnił, że dotrzyma danego podczas wizyty w Kole słowa i inwestycja będzie miała dofinansowanie rządowe. Tym bardziej, że prace przygotowawcze zaczęli już kilka temu samorządowcy: Starosta Kolski, Burmistrz Miasta Koła, Wójt Gm.Koło oraz radni miejscy i powiatowi.  -Dotrzymujemy słowa! – stwierdził kolski Poseł.

 

– To co obiecaliśmy, nie wycofujemy się – mówi poseł Leszek Galemba – Pan Premier potwierdził, że będziemy mogli realizować tę inwestycję bez obaw o jej finansowanie. Z rozmów, jakie przeprowadziliśmy jako posłowie wynika, że kolska obwodnica nie znalazła się na tym etapie na liście programu tylko dlatego, że ma zbyt mały stopień zaawansowania. Przecież nie mamy jeszcze nawet ostatecznej koncepcji. Dopiero to się wszystko tworzy przez samorządy od kilku miesięcy, a proces przygotowania tak dużej inwestycji jest bardzo długi i skomplikowany. Ogłoszono obecnie te drogi, które są już bardziej przygotowane do realizacji, które można już budować. U nas niezbędnych jest ogrom uzgodnień, a wcześniej ostateczne wytyczenie przebiegu obwodnicy, dokończenie koncepcji, zrobienie dokumentacji, następnie wykupy gruntów od ponad 100 właścicieli, gdzie na pewno nie obejdzie się bez jakiś odwołań, komplikacji, pozwolenia różnego typu wodnoprawne, od energetyki, ochrony środowiska, itd. Tam wchodzą w grę też uzgodnienia z zarządcą dróg wojewódzkich i krajowych. Samo to wszystko podejrzewam, że potrwa 2-3 lata. Taki proces przygotowania inwestycji jest naprawdę bardzo skomplikowany, ale gdy już go przejdziemy, to możemy liczyć na pomoc rządu.

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
cheap flights
3 lat temu

This is my first time visit at here and i am actually
happy to read everthing at one place.

web hosting sites
3 lat temu

I think the admin of this web page is genuinely working hard for his web site, since here every information is quality based material.

tinyurl.com
3 lat temu

Very good information. Lucky me I recently found your site by accident (stumbleupon).
I have book marked it for later!

https://tinyurl.com/rsacwgxy g

Keep on working, great job!

Mik
Mik
4 lat temu

Ma dluzszy nos jak pinokio

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
4 lat temu

Nie poświęci, bo zapomni a i tak jest anonimowy:)

pryku
pryku
4 lat temu

~Lok A jak dotrzyma słowa, to poświęcisz 60 sekund na przeprosiny?

Lok
Lok
4 lat temu

Klamczuch znow klamie

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526