IV Ogólnopolski Turniej Szachowy o Mistrzostwo Gminy Kościelec

Autor: kurier-kolski.pl | 07.02.2020

IV Ogólnopolski Turniej Szachowy o Mistrzostwo Gminy Kościelec rozpoczął się 29 stycznia i trwał pięć dni. Wzięło w nim udział 74 szachistów.  Rozgrywki przeprowadzone zostały w trzech grupach rankingowych.

W grupie A grali zawodnicy od II kategorii szachowej i posiadający ranking międzynarodowy. Zwyciężył Paweł Piekielny (OTSz Ostrów Wlkp), który wyprzedził Jana Klimkowskiego (UKS Smecz Konin),   Mikołaja Nowaka (MKSz Rybnik), Pawła Grochowalskiego (WKSz Włocławek), Evgenija Piankova z Ukrainy, Dominika Wypycha (SzUKS Gostynin), Antoniego Paprockiego (KS Dwie Wieże Kraków), Michała Grochowskiego (UKS Kościelec). Na drugim miejscu wśród zawodników z UKS-u Kościelec znalazł się Maciej Szafrański, który wyprzedził Miłosza Świderskiego. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Sivickis (UKS OPP Toruń) wyprzedzając Ewę Barwińską (KTS Kalisz) i Wiktorię Śmietańską (KSz Polonia Wrocław).

Grupa B składała się z szachistów posiadających ranking 1400-1700. Najlepszym graczem okazał się Jan Myszkowski (NASZACH Nowy Tomyśl), który wyprzedził Jagodę Świderską (UKS Kościelec), która okazała się najlepszą kobietą i najlepszym zawodnikiem z Kościelca, w grupie B. Trzecie miejsce zajął Piotr Zawadzki (KTS Kalisz), czwarte Maciej Anastaziak i piąte Piotr Łojewski (odpowiednio drugie i trzecie miejsce z UKS Kościelec). Drugie miejsce wśród kobiet zajęła Michalina Chojnacka (NASZACH Nowy Tomyśl), a trzecie Małgorzata Sawicka (UKS Kościelec).

W grupie C rywalizowali gracze z rankingiem 1250 i mniejszym. Zwyciężył Bartłomiej Nowak (SP Dąbrówka), który wyprzedził  Łucję Nowicką (KSz ORŁY Pleszew) – pierwsze miejsce wśród kobiet, Zuzannę Gassem (NASZACH  Nowy Tomyśl), która znalazła się na drugim miejscu w kategorii kobiet, oraz trzecią kobietę Zofię Petlińską (KTS Kalisz). Wśród mężczyzn drugie miejsce zajął Samuel Nowak (SP Dąbrówka), a trzeci był Mateusz Kupis (SP Głębokie).

W klasyfikacji najlepszych z UKS Kościelec zwyciężyła Maja Steckiewicz, która wyprzedziła Aleksandra Szmajdzińskiego i Bartosza Markowskiego.

Sponsorami turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Kole, Urząd Gminy w Kościelcu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kościelcu, ZSRCKU w Kościelcu, firma Andre Koło, BRAWO Usługi Tartaczne, BudMar, Czesław Marek – Prezes PSL, Gosposia – Gaz, LBS w Strzałkowie, MK STELLA Konrad Marek, SebMeble, Wood  Mizer  Industries, Zajazd pod Dyliżansem z Kościelca, Tynki Gipsowe Jarosław Łakomczyk.

Źródło: Organizatorzy