Szykują się kolejne inwestycje drogowe w Kole z rządowego programu FDS!

Autor: kurier-kolski.pl | 01.01.2020

Wnioski o dofinansowanie budowy kolskich ulic Staffa i Szymborskiej zostały ujęte na liście zadań gminnych rekomendowanych do dofinansowania ze środków rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. To kolejna dobra wiadomość, jaką tuż przed świętami od wojewody wielkopolskiego otrzymał kolski włodarz. Zgodnie z procedurą, lista musi zostać jeszcze zatwierdzona przez Premiera Mateusza Morawieckiego.

W Kole planowane są dwa ważne zadania inwestycyjne: budowa nawierzchni drogi i kanalizacji deszczowej ulicy L. Staffa oraz budowa drogi ul. W. Szymborskiej wraz z budową kanalizacji deszczowej i oświetleniem ulicznym.

Pierwsze zadanie dotyczy budowy II odcinka drogi gminnej ul. W. Szymborskiej w Kole o długości 96m. I Etap został zrealizowany w roku 2019. Całe zadanie obejmuje budowę ul. W. Szymborskiej od skrzyżowania z drogą powiatową ul. Słowackiego do skrzyżowania z drogą powiatową ul. 3 Maja. Obecnie teren ten posiada nieutwardzoną nawierzchnię. Ulica W. Szymborskiej po zakończeniu budowy stanie się łącznikiem pomiędzy główną drogą dojazdową do istniejącego osiedla mieszkaniowego z zabudową jednorodzinną, wielorodzinną i usługową, ulic a 3 Maja a ulicą Słowackiego, przy której zlokalizowany jest park handlowy oraz inne obiekty usługowe. Zatem projektuje się wykonanie nowej nawierzchni jezdni, ciągów pieszych i ścieżek rowerowych. Odcinek ten będzie również posiadał oświetlenie uliczne. Kontynuacja budowy (realizacja II Etapu) przyczyni się do znacznej poprawy bezpieczeństwa ruchu w tym obszarze miasta, odciąży również ulicę H. Sienkiewicza. Całkowita wartość inwestycji: 461.889,76 zł. Zadanie zostało ujęte na liście zadań gminnych rekomendowanych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2020. Dofinansowanie jest w wysokości 50% kosztów inwestycji.

Zdjęcie archiwalne ze zbiorów Redakcji

Drugim planowanym zadaniem jest budowa nawierzchni i budowa kanalizacji deszczowej ulicy L. Staffa. Gminna droga nr 497535P ulica L. Staffa jest główną drogą dojazdową do istniejącego osiedla mieszkaniowego z zabudową jednorodzinną, wolnostojącą i szeregową, do obiektów handlowych, przychodni lekarskich oraz do kościoła. Obecnie odcinki drogi przeznaczone do przebudowy posiadają nawierzchnię tłuczniowo – żwirową. Projektuje się uzyskanie odpowiedniego bezpieczeństwa ruchu przez wydzielenie i wykonanie nowej nawierzchni jezdni, ciągów pieszo-rowerowych i miejsc postojowych usytuowanych poza jezdnią. Ulica L. Staffa będzie pełniła także alternatywny dojazd z głównej ulicy powiatowej Sienkiewicza pośrednio przez ul. Zapolskiej do drogi wojewódzkiej ul. Dąbskiej pełniącej rolę głównej drogi wylotowej z miasta Koła. Zadanie inwestycyjne polegające na budowie ulicy Staffa w Kole zostało częściowo zrealizowane ze środków własnych gminy w roku 2016. Wykonano I etap przebudowy tj. jezdnię z zatokami parkingowymi i ciąg pieszo-rowerowy po lewej stronie – od zjazdu z powiatowej ulicy H. Sienkiewicza do powiatowej ul. M. Konopnickiej z wyłączeniem na tym odcinku sięgacza i ciągu pieszo-rowerowego po stronie prawej. Projektowany obecnie II Etap, odcinek długości 360 m., to kontynuacja budowy ul. Staffa od ul. Konopnickiej do ul. G. Zapolskiej z budową kanalizacji deszczowej, chodników obustronnych, zatok postojowych. Do wykonania pozostał jeszcze ciąg pieszo-rowerowy prawostronny i sięgacz z I Etapu budowy ul. Staffa. Kontynuacja budowy pozwoli na wykonanie utwardzonego ciągu pomiędzy drogą powiatową ul. Sienkiewicza a drogą gminną – ul. G. Zapolskiej. Całkowita wartość inwestycji: 1 629 513,19 zł. Zadanie zostało ujęte na liście zadań gminnych rekomendowanych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2020. Tutaj również dofinansowanie to 50% kosztów zadania.

– Realizacja powyższych zadań pozwoli na poprawienie bezpieczeństwa i estetyki znacznej części miasta, podniesie komfort życia mieszkańców. Ostateczna decyzja o dofinansowaniu należy do Pana Premiera. Bardzo liczę na powodzenie tych inwestycji. Program rządowy Fundusz Dróg Samorządowych to znaczne wsparcie dla samorządów w kwestii budowy dróg. Myślimy już o złożeniu wniosków na budowę kolejnych dróg, bowiem tego oczekują mieszkańcy – przyznał kolski burmistrz Krzysztof Witkowski.

Źródło: UM w Kole
Zdjęcia archiwalne ze zbiorów Redakcji

Subskrybuj
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo app für pc
3 lat temu

lovoo lesben lovoo chat limit http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
3 lat temu

tinder online , tinder date
tinder login

cheap flights
3 lat temu

WOW just what I was searching for. Came here by searching for cheap flights cheap flights 34pIoq5

web hosting sites
3 lat temu

What’s up colleagues, how is all, and what you desire to say
regarding this article, in my view its really awesome designed for me.

website hosting companies

Hi there are using WordPress for your blog platform?
I’m new to the blog world but I’m trying to get started and
create my own. Do you need any html coding expertise to make your own blog?

Any help would be greatly appreciated!

scott's cheap flights

Touche. Sound arguments. Keep up the amazing work.

web hosting
3 lat temu

Hi there, this weekend is good designed for me, because this occasion i am reading this great educational
piece of writing here at my residence.

more g
3 lat temu

I visit each day some sites and information sites to read articles, but this website
provides feature based writing.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

🙂 🙂 🙂

Mlecarz
Mlecarz
4 lat temu

Brawo Rada !

Miron
Miron
4 lat temu

Czyli przetargi dla firm nie związanych z drogownictwem już dawno ustawione. Jak mówił prezes Ochucki Ryszard – prawdziwe pieniądze robi się na dużych słomianych inwestycjach. Pozdrowienia dla malarzy płotu elektrocieplowni- pytanie do prokuratora: kiedy ruszy śledztwo, bo Jak na razie pochowaliście głowy w piasek. Pozdrawiam Miron.

Mleczarz
Mleczarz
4 lat temu

To ja zabłysnę piosenką znaną w ostatnim czasie:
„życzymy sobie i wam
by nas było stać na święty spokój
szczęścia ile się da
miłości trud
mądrych ludzi wokół”

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
4 lat temu

Uradziła gminna rada
Wodociągi pozakładać.
Zaraz mowa jest o wkładach –
Chcą z człowieka zrobić dziada!

Myśleć, wiecie, trza na opak!
Dren ma iść przez mój ogródek!
Nie postanie obca stopa
Na tym, com se zdobył z trudem!

Mnie tam żuraw rycht wystarczy,
Na co mi publiczne zdroje?
Bo nieważne, czyje co je,
Ważne to je, co je moje!

Gość
Gość
4 lat temu

Jaka rada baranie

Mleczarz
Mleczarz
4 lat temu

Brawo Rada!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526