Sześć nowoczesnych radiowozów dla bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu

Autor: kurier-kolski.pl | 08.01.2020

Dnia 7 stycznia br. w kolskim Ratuszu odbyła się odprawa podsumowująca efektywność służby funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole za 2019 rok, po której odbyło się symboliczne przekazanie radiowozów policjantom przez włodarzy gmin partycypujących w ich finansowaniu. Zakupu sześciu nowoczesnych radiowozów marki Hyundai I30 dokonała Komenda Główna Policji, która sfinansowała połowę ich wartości. Drugą część opłaciły jednostki samorządowe naszego powiatu, tj. Gmina Miejska Koło, Dąbie,  Miasto i Gmina w Kłodawie, Miasto Przedcz oraz Gminy: Koło, Babiak, Olszówka i Chodów. W uroczystości wzięły udział władze Powiatu Kolskiego.

 

W odprawie uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Rafał Pawłowski oraz goście – Zastępca Prokuratora Rejonowego w Kole Anna Ciszak-Kaszuba i władze Powiatu Kolskiego na czele z Wicestarostą Sylwestrem Chęcińskim. Narada rozpoczęła się od złożenia meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Rafałowi Pawłowskiemu. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Kole, insp. Artur Foryński przedstawił w formie multimedialnej informację o efektach pracy Policji na terenie naszego powiatu w 2019 roku.

W dalszej części głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. Rafał Pawłowski, który podziękował wszystkim funkcjonariuszom tutejszej jednostki za rzetelną i solidną służbę. Podziękowania skierował również do samorządowców za zaangażowanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kolskiego, co z pewnością jest wynikiem dobrej współpracy z lokalną Policją. Wskazał również na istotę znaczenia działalności prewencyjnej i profilaktycznej, jako kluczowej dla kształtowania właściwych postaw społecznych zapewniających szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Insp. Rafał Pawłowski poruszył także tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Określił, iż ten obszar zagadnieniowy jest jednym z nadrzędnych priorytetów działań Policji, co będzie przekładało się na kierowanie do działań na drogach maksymalnej ilości funkcjonariuszy komórek ruchu drogowego. W podobnym tonie odnośnie dobrej i na wysokim poziomie współpracy z Policją, padły słowa z ust Anny Ciszak-Kaszuby Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Kole oraz Wicestarosty Kolskiego Sylwestra Chęcińskiego.

Po podsumowaniu efektywności służby kolskich funkcjonariuszy w 2019 roku, przed Ratuszem Miejskim odbyło się symboliczne przekazanie nowo zakupionych radiowozów. Zakupu sześciu radiowozów marki Hyundai I30 dokonała Komenda Główna Policji, która sfinansowała połowę ich wartości. Pozostałą część należności opłaciły jednostki samorządowe naszego powiatu, tj. Gmina Miejska w Kole, Dąbiu, Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie oraz Przedczu, a także Urzędy Gmin w Kole, Babiaku, Olszówce i Chodowie.

Dwa radiowozy będą wykorzystywane przez Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole, kolejnymi dwoma będą jeździć policjanci z Komisariatu Policji w Kłodawie i kolejne dwa zostały rozdysponowane pomiędzy funkcjonariuszy Posterunku Policji w Dąbiu i Babiaku.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
nuadicicy
nuadicicy
2 lat temu
Javiereralm
2 lat temu

how to use tinder , tinder app
tinder login

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Uśmiech Pimpusia sadełko bezcenny !

antyKURIER KOLSKI
antyKURIER KOLSKI
4 lat temu

Po co policjantom radiowozy jak i tak śpią za Orlenem. Zresztą statystyki pokazują głównie pijanych kierowców rowerów, więc zamiast nowiutkich samochodów może powinni przesiąść się na rowery, to bardziej ekologiczne rozwiązanie i nie generuje olbrzymich kosztów. Pozdrawiam Komendanta KPP w Kole, sorry Pełniącego obowiązki Kolskiego Komendanta z Turku.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526