Powiat Kolski ma nowe logo!

Autor: kurier-kolski.pl | 04.01.2020

Niedawno pisaliśmy o zamontowanym przed Starostwem projektorze, który może rzucać na elewację budynku różne motywy (świąteczne i inne, w zależności od potrzeb), w tym roku powstanie przy Starostwie Centrum Informacji Turystycznej, a już kolejna zmiana – tym razem w promocji naszego Powiatu, który od Świąt zaczął używać nowo opracowanego graficznie logotypu.

 

Nowa odsłona hasła „Powiat Kolski w centrum Polski” bazuje na mapie kraju oraz kole z herbu. Nie będzie już sielskiego słoneczka, zielonej łączki i błękitnej rzeczki. A jak Wam podoba się nowe logo Powiatu Kolskiego?

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
MR
MR
4 lat temu

W projektowaniu wizerunku jako elementu brandingu nie zawsze trzeba obierać drogę kompletnego redesignu (Shell, żabka). Skoro panu się dobrze kojarzyło stare logo to napewno znajdą się osoby, które Pana poprą i stwierdzą dokładnie to samo. Czasami wystarczy dokonać poprawek i dostosować już istniejący pomysł do obecnych trędów. Takie rozwiązanie ma plusy:
1. Koszt projektu będzie niższy.
2. Skojarzenie starego logo z nowym następuje naturalnie i nie powinno sprawiać problemu.
3. Czas realizacji także powinien się skrócić.
4. Widz napewno zauważy że zaszła jakaś zmiana i nie jeden napewno będzie chciał się dowiedzieć co się zmieniło, jak i dlaczego.

Wracając do pytania to z punktu widzenia projektanta (nie grafika) stare logo także pozostawia wiele do życzenia. Pomimo wielu błędów pomysł sam w sobie jest przyjemny i moim zdaniem odnosi się bardziej do natury i krajobrazu niż rolnictwa (łan przenicy lepiej by pasowało do rolnictwa? Jak pan sądzi?).

Proszę wybaczyć jeśli kogoś uraziłem, zdaję sobie sprawę, że słowa krytyki często brane są jako agresywne, chciałbym jedynie pomóc szczerością a nie fałszywym uśmiechem choć śmieje się często.

MR
MR
4 lat temu

Logo ma dużo błędów od strony graficznej i jako takie nie powinno być wdrożone do realizacji! Powinno to być zlecone profesjonaliście. Grafik, który to wykonał powinien z szacunkiem wykonać pracę, zwłaszcza gdy chodzi o wizytówkę wizualną Powiatu Kolskiego. Przykro się patrzy na takiebpraktyki grafików wciskających bubel…

Anonim
Anonim
4 lat temu

Popieram. Wpis mieszkanca romanowa ! Z tego co powiedzial pan wice starosta. Checinski to powiat. Ma otrzymac dofinansowanie na sciezke , jezeli otrzyma i powiat i gmina koscielec sie dolozy finansowo to sciezka ma byc budowana do wiaduktu w daniszewie . natomiast od polic sciezka ma przejsc na strone po ktorej znajduje sie krzyz , maja takze powstac swiatla ostrzegawcze o przejscu dla pieszych. Najwyzszy czas.aby ta sciezka wreszcie zostala zrobiona bo obiecano nam przez poprzedniego staroste w .2006. R. O. K. U. Od tego czasu mieszkancy polic srednich i romanowa i ruszkowa drugiego bardzo zabiegali .natomiast nasz byly radny tadziu zawsze sie o te sciezke upominal .

Mieszkaniec Romanowa
Mieszkaniec Romanowa
4 lat temu

Cudowne. Panie Mariuszu cudowne. W końcu rada powiatu zajmuje się poważnymi sprawami bo kończąca się ścieżka rowerowa na moście w Policach to już mały problem. Czy orientuje się Pan jak mogę bezpiecznie zjechać na drogę? Mamy nadzieje ze pan odpowiedź udzieli bo w końcu jest Pan naszym radnym. Kiedy będzie dokonczona ta ścieżka

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526