Płonie hala produkcyjna Sun Garden w Malanowie! Tam pracują osoby z Koła

Autor: kurier-kolski.pl | 14.01.2020

Kolejny wielki pożar firmy w Powiecie Tureckim. Niedawno spaliła się potężna hala firmy Profi-M w Turku, znanego producenta krzeseł, a dziś następny pożar trawi drugi ogromny zakład – niemieckie Sun Garden w Malanowie pod Turkiem. Obie fabryki dają zatrudnienie tysiącom ludzi z Turku i okolic, ale nie tylko, bo są osoby, które do pracy w tych zakładach dojeżdżają również z Koła i naszego powiatu. Pożar w Malanowie gasi aż 51 jednostek straży pożarnej, w tym również strażacy z Koła. Dziękujemy za zdjęcia naszym Czytelnikom.

 

W Malanowie płonie hala produkcyjna, w której była wytwarzana pianka do mebli ogrodowych. Ewakuowano wszystkich pracowników zakładu, łącznie 750 osób. Nie wiadomo czy są osoby poszkodowane.

Fabryka w Malanowie powstała 29 lat temu i jest jednym z największych pracodawców w naszym regionie. Ostatnio zatrudnionych tu było 1.800 osób. Niemiecka firma posiada kilka zakładów w Europie. Znana jest m.in. z produkcji mebli ogrodowych, parasoli, materacy i łóżek.

Fot. Sun Garden

Pożar jest o tyle zastanawiający, że przecież bardzo niedawno, bo 1,5 miesiąca temu, spłonęła ogromna hala produkcyjna w innym pobliskim zakładzie – Profi M w Turku. Straty wówczas wyceniono na 300 mln. zł. Sporo osób straciło pracę. Przynajmniej czasowo, nim firma odbuduje tę część zakładu, w której była lakiernia.

Nie wiadomo jak będzie wyglądać sytuacja po pożarze w Sun Garden w Malanowie. Wiadomo natomiast, że jest to kolejny wielki cios dla mieszkańców Powiatu Tureckiego, ale nie tylko, również dla całego naszego regionu, bo pewna grupa osób z Koła i Powiatu Kolskiego też pracowała w obu tureckich fabrykach.

 

UZUPEŁNIENIE:

Z informacji, które uzyskała nasza Redakcja, wynika, że główny pożar został już ugaszony. Ognia nie widać. Trwa dogaszanie zgliszcz, co będzie zapewne robione jeszcze wiele godzin, by ogień się nie odnowił.

Pożar doszczętnie strawił najstarszą halę fabryki.

Fot.: Wiesław Karbowy i inni Czytelnicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526