Osiek Mały: radni przyjęli budżet na Nowy 2020 Rok i inwestycje [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 02.01.2020

Tuż przed Wigilią odbyła się XVI sesja budżetowa Rady Gminy Osiek Mały. Radni gminni jednomyślnie, choć po krótkiej dyskusji, przyjęli nowe finanse i ważne duże inwestycje na nowy 2020 rok, w tym rozbudowę Szkoły Podstawowej w Dębach Szlacheckich, budowę kanalizacji sanitarnej w Osieku Małym i modernizację zabytkowej siedziby Urzędu Gminy. Dochody w 2020 r. mają sięgnąć około 32 mln. zł. Na zakończenie obrad życzenia świąteczno-noworoczne wszystkim zebranym i mieszkańcom złożył Wójt Gminy Marek Górczewski i szef Rady Sławomir Makarowicz oraz – w imieniu władz powiatu i Starosty Roberta Kropidłowskiego – obecni na sesji radni powiatowi: Mariusz Kozajda i Zbigniew Szarecki.

Przychody Gminy Osiek Mały w roku 2020 zaplanowano na poziomie 31.720.989 zł, z czego ma być zrealizowanych kilka dużych inwestycji. Jest szansa, że mniejsze zadania będą wykonane w okresie późniejszym – z oszczędności i rezerwy.

– Będziemy w roku 2020 realizowali duże inwestycje – mówił na sesji Wójt Gminy Marek Górczewski – Pierwszą z nich jest budowa kanalizacji sanitarnej przy ul. Rolnej w Osieku Małym, na którą kosztorys jest 2,5 mln. zł. Ogłoszony jest już przetarg, tak że myślę, że do połowy stycznia zostanie wybrany wykonawca. Następnym jeszcze większym zadaniem niż budowa tej kanalizacji jest rozbudowa Szkoły Podstawowej w Dębach Szlacheckich. Wartość tej inwestycji 3,8 mln. zł. Następną inwestycją będzie modernizacja budynku administracyjnego Urzędu Gminy, gdzie koszt przewidywany według projektu zgodnie z wymogami Konserwatora Zabytków to 700 tys.zł. oraz przeznaczyliśmy na wykupy gruntów 30 tys.zł. Tutaj w szczególności są to grunty pod drogi. Pozostałe inwestycje, które zgłaszaliście państwo jako radni czy sołtysi będą rozpatrywane po tych przetargach później, w kwietniu. Koszt tych inwestycji, o których powiedziałem to jest 7 mln.zł plus to co mówiła pani Skarbnik ze środków sołeckich. Na pewno te środki wolne, które mogą się później pojawić, ale nie wiem ile to będzie, i nie chcę teraz przewidywać, bo na ten moment nie wiemy jakie te one będą, ale gdy wpłyną do budżetu, to jego kondycja znacznie się poprawi i będziemy mogli zrealizować dodatkowe działania, które nie zostały tutaj ujęte. Ale musimy pamiętać, że jeśli podchodzimy do budowania, do tematu robienia poważnej inwestycji, to niejednokrotnie musimy z tych małych rzeczy na moment zrezygnować, żebyśmy mogli to zrealizować. Trzeba wybrać, a myślę, że wszyscy byli za rozbudową szkoły w Dębach Szlacheckich, żeby była czynna na jedną zmianę. I dlatego jest ta inwestycja.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
2 lat temu

tinder app , tider
tinder login

Javiereralm
2 lat temu

tindr , tinder sign up
tinder dating app

Myronevita
2 lat temu

plenty fish date site
dating sites free

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526