Nowy ordynator i lekarze na kolskiej Ginekologii. To oni są przyszłością naszego Szpitala!

Autor: kurier-kolski.pl | 16.01.2020

W kolskim Szpitalu Powiatowym odbyło się spotkanie z inicjatywy dyr. Iwony Wiśniewskiej, w którym wzięli udział przedstawiciele władz Powiatu Kolskiego oraz samorządów miast i gmin, a także nowy szef Oddziału Ginekologiczno-Położniczego – lek. Janusz Karaszewski. Młody, ale już doświadczony i ambitny lekarz, specjalista ginekolog-położnik, pochodzący z bardzo znanej kolskiej rodziny, rodowity Kolanin, jak sam podkreśla – lokalny patriota, postanowił podjąć pracę w naszym Szpitalu i wraz z (także częściowo nowym) zespołem lekarzy będzie chciał „wskrzesić” naszą Ginekologię. Nowego szefa oddziału serdecznie powitał Starosta Kolski Robert Kropidłowski, zapewniając równocześnie o życzliwości i wszelkiej możliwej pomocy w ambitnych zamierzeniach.

 

Dyrektor Iwona Wiśniewska przedstawiła nowego szefa Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, którego ciepło powitał Starosta Kolski Robert Kropidłowski. Doktor Janusz Karaszewski to rodowity Kolanin (!!!), pochodzący z bardzo znanej kolskiej rodziny. M.in. jego ojciec był nauczycielem i dyrektorem szkoły w Kole. Nowy ordynator jest lekarzem specjalistą ginekologiem-położnikiem i mieszka w Koninie. Pomimo ciekawych ofert pracy w Koninie i Słupcy, postanowił podjąć pracę w rodzinnym Kole! Duża zasługa w tym nowej Pani Dyrektor, która bardzo się starała, by właśnie nasza placówka zyskała tak dobrego specjalistę.Tym bardziej, że dotychczasowe pacjentki wyrażają się o doktorze w bardzo ciepłych słowach.

Doktor Karaszewski sam o sobie mówi, że jest kolskim patriotą i chce „wskrzesić” Oddział Ginekologiczno-Położniczy. Wraz z nim na oddziale, podjęło ostatnio pracę dwóch innych nowych lekarzy. To młody zespół z medyków z pasją i zaangażowaniem, który chce zmienić oblicze kolskiej Ginekologii, chce by nasz oddział był nie tylko Izbą Porodową, ale prawdziwym oddziałem z pełną obsługą, zabiegami i operacjami, na którym pacjentki będą chciały rodzić oraz gdzie – gdy będzie trzeba – będą przeprowadzane operacje ginekologiczno-położnicze.

Osoby, które znają Janusza Karaszewskiego twierdzą, że to świetny lekarz, prawdziwy pasjonat swojego zawodu, a przede wszystkim dobry człowiek.

Jak to się stało, że nastąpiła taka zmiana na oddziale, wyjaśniła zebranym na sali dyrektor Wiśniewska: – Poprzedni kierownik oddziału uzyskał prawa emerytalne i złożył rezygnację z umowy kontraktowej. Rezygnację złożył też w tym samym czasie jeden z jego asystentów. Nie chcieli nawet dyżurować w Kole. Powstało wtedy niebezpieczeństwo, że oddział będzie musiał być zamknięty.  Dlatego pozwoliłam sobie na pozyskanie nowej kadry, co pozwoliło na uzupełnienie asystentów i nowego kierownika oddziału.

– Panie doktorze, bardzo się cieszymy, że powrócił pan na łono naszego miasta i do naszego szpitala – mówiła dalej szefowa kolskiej lecznicy – Mam nadzieję, że będzie się pan identyfikował z naszym powiatem i tu mamy dla pana taki skromniusi upominek – pierwsza nowa czapka operacyjna dla pana. I żeby dobrze służyła panu i zdrowiu naszych pacjentów.

Do życzeń i podziękowań przyłączył się Starosta Kolski Robert Kropidłowski: – W tym roku chcemy zrealizować w szpitalu dwie rzeczy. I na tym się skupiamy.  Pierwsza to remont chirurgii, a to koszt ponad 5 mln. zł. A druga inwestycja to dokończenie bloku operacyjnego – tego co zastaliśmy. I tu też trzeba będzie jeszcze zainwestować dużą kwotę pieniędzy.  Razem to prawdopodobnie będzie około 7 mln.zł. Ale mamy jeden ten szpital na powiat, dlatego chcielibyśmy, żeby funkcjonował jak najlepiej, żeby pacjenci byli zadowoleni z opieki i leczenia, a personel ze swojej pracy w tej placówce. Patrzę na pana doktora i nie ukrywam, że „zaraża pan” tą swoją pasją. Mówię zupełnie poważnie. Gdy się pana słucha, to chce się realizować te wszystkie inwestycje i prowadzić ten nasz szpital ku lepszemu.

– Chciałem podziękować pani dyrektor – powiedział doktor Karaszewski – Oferty pracy, które miałem były ciekawsze, ale „kupiła mnie” pani dyrektor w rozmowie. Plus mój patriotyzm lokalny, bo mogłem pracować w Koninie, Słupcy lub Wrześni. I przebiła te oferty jeszcze przed samą Wigilią. Choć nie o pieniądze tu wcale chodziło. Dziękuję za tę całą życzliwość. Przychylność dyrekcji jest odczuwalna i bardzo duża. Chciałbym, żebyśmy w Kole dogonili nie świat, nie Europę, ale chociaż dobry standard takiej opieki, żeby nie było wstydu. Chciałbym , żeby nasze pacjentki były zadowolone z naszej opieki. I taki jest mój cel. Jeżeli będziemy mieć odpowiednią atmosferę i sprzęt, to będziemy pracować tu latami. Ale bez tego nie ruszymy nawet. To podstawa.

11 odpowiedzi do wpisu

 1. Gość

  Czy ja dobrze rozumiem wydźwięk artykułu? Mamy się cieszyć, że w ogóle u nas w Kole jakiś lekarz podjął pracę?? Czy tak??? Nie no, moim zdaniem to raczej się ośmieszamy na zewnątrz.

 2. Yik

  Do Gość: z choinki sie urwałeś gościu czy co? W jakich czasach żyjesz? To nie PRL .Teraz dobry specjalista jest na wagę złota! Szpitale biją się o takich.

 3. Anonim

  Znam Pana Doktora.To super lekarz.Wielkie szczescie dla nas że wrocił do Koła.

 4. Anonim

  Ale się chwali obiecanki nadal będzie psychoterapia jak dotychczas będą wybierane łatwe i prywatne przypadki ordynator powinien mieszkać w Kole czyli nic nowego wyszedł ze szkoły kolońskiej wszystkiego dobrego

 5. Anonim

  Powstały przekłamania w treści prostuje:nie psychoterapia a spychoterapia nie szkoła kolońska a kolońska.

 6. Anonim

  Szkola koninska

 7. Anonim

  Pasjonaci zawodu-chyba to bylo dziś to z reguły interes finansowy z otoczką wokół ,pasjonata”

 8. Asking questions are truly fastidious thing if you are not understanding
  anything fully, however this article presents good understanding yet.

 9. I am regular reader, how are you everybody? This piece of writing posted at this web page is truly fastidious.

 10. Thankfulness to my father who told me on the
  topic of this weblog, this website is truly amazing.

 11. Nice post. I learn something new and challenging on sites I stumbleupon on a daily basis.
  It will always be interesting to read through content from other authors and practice a
  little something from their web sites.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526