19. sesja Rady Powiatu Kolskiego [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 08.12.2019

W dniu 28 listopada br. odbyła się XIX sesja Rady Powiatu Kolskiego. Na początku sesji przewodniczący rady Marek Świątek udzielił głosu p.Kazimierzowi Kasperkiewiczowi, który podziękował Radzie Powiatu Kolskiego za przyznanie tytułu „Za Zasługi dla Powiatu Kolskiego”. Radni podjęli jak zwykle szereg uchwał oraz wysłuchali informacji o sytuacji w kolskim Szpitalu i o działalności Powiatowego Zarządu Dróg.

 

Wicestarosta Sylwester Chęciński podczas przedstawiania sprawozdania z pracy Zarządu Powiatu za miesiąc listopad 2019r. poinformował o następujących sprawach:
• podjęto decyzje o ogłoszeniu drugiego przetargu na zbycie nieruchomości przy ul. Mickiewicza 14 w Kole (po SOSW). Wysokość ceny wywoławczej nie ulega zmianie i wynosi 1.745.000 zł.
• w dniu 20 listopada 2019r. zostało podpisane porozumienie pomiędzy Powiatem Kolskiem a Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej „Dereń”. Przychodnia ta będzie świadczyła usługi ogólno-stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia, profilaktyczne świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 19. roku życia.
• planowane jest utworze od 1 września 2020r. Centrum Usług Wspólnych w Starostwie Powiatowym w Kole, obsługującego wszystkie szkoły w zakresie księgowości, kadr i płac.

Na koniec referowania sprawozdania Wicestarosta dodał, że w dniu 20 listopada br. Wojewoda Wielkopolski poinformował, że inwestycja pn. „Przebudowa ulicy Szkolnej w Przedczu” znajdująca się na liście rezerwowej dot. zadań przewidzianych, a obecnie zatwierdzanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych dla Województwa Wielkopolskiego została objęta wsparciem w ramach tego programu.

Radni Powiatu Kolskiego na XIX sesji podejmowali decyzje w następujących sprawach:
• opłat za usuwanie i parkowanie pojazdów na parkingach strzeżonych na terenie Powiatu Kolskiego.
• zmiany Uchwały Nr X/73/2019 Rady Powiatu Kolskiego z dnia 31.05.2019 r. w sprawie zatwierdzenia i przystąpienia do realizacji w okresie od dnia 01.01.2019 r. do dnia 31.12.2020 r. projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy w powiecie kolskim (V)” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.
• zmiany Uchwały Nr LIII/341/2018 Rady Powiatu Kolskiego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie ustalenia wymiaru i zasad rozliczania czasu pracy nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Kolski.
• uchylenia Uchwały Nr IV/23/2018 Rady Powiatu Kolskiego z 27 grudnia 2018 r. w sprawie zaciągnięcia długoterminowego kredytu bankowego z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu powiatu w roku 2019 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów.
• wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu Kolskiego na 2019 r.
• wprowadzenia zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Kolskiego na lata 2019-2027.

KLIKNIJ I OBEJRZYJ OBRADY SESJI RADY POWIATU KOLSKIEGO:

Podczas sesji radni wysłuchali również informacji z działalności Powiatowego Zarządu Dróg w Kole za 2019r., którą przedstawił Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kole Grzegorz Kujawa.

Źródło: Powiat Kolski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526