Jasełka w Przedszkolu Publicznym we Wrzącej Wielkiej (gm. Koło)

Autor: kurier-kolski.pl | 16.12.2019

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku w Przedszkolu Publicznym we WRZĄCEJ WIELKIEJ odbyły się jasełka.

 

W dniu 12 grudnia 2019 r. dzieci z grupy „Tygryski” Przedszkola we Wrzącej Wielkiej (gm. Koło) pod kierownictwem p. Katarzyny Wawrzyniak-Madej , w specjalnie przygotowanych przez Rodziców kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Na tej wyjątkowej uroczystości gościliśmy Przewodniczącego Rady Gminy Koło p. Władysława Włodarczyka, Kierownik Centrum Usług Wspólnych Gminy Koło, p. Michalinę Kujawę, Księdza Proboszcza Marcina Sadownika, kierownictwo Rady Rodziców – p. Alicję Gradomską, p. Macieja Puszczyka i p. Justynę Szurgot oraz Rodziców dzieci sześcioletnich.
Nad narodzonym Jezusem czuwały anioły, a do szopy przybyli rozradowani i pełni werwy pastuszkowie. Dzieciątku pokłony złożyli także Królowie i dzieci w strojach krakowskich. Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały również znane kolędy. Towarzyszyło temu wiele pozytywnych emocji. Młodzi aktorzy spisali się na medal, otrzymując ogromne brawa od publiczności.
Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście i p. Dyrektor Katarzyna Szumna, którzy podziękowali małym wykonawcom i przy okazji złożyli wszystkim obecnym życzenia świąteczne.
Po zakończeniu części artystycznej na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.
Źródło: Przedszkole Publiczne we Wrzącej Wielkiej
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526