Co czwarta osoba ma duże problemy ze zdrowiem psychicznym!Czy to się leczy?

Autor: kurier-kolski.pl | 18.12.2019

W dniu 10 grudnia 2019 r., w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego, odbyło się spotkanie zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kole, pod patronatem honorowym Starosty Kolskiego, dotyczące systemu ochrony zdrowia psychicznego, pt.: „Tylko spokojnie (?)”. Spotkanie miało na celu ukazanie społecznych i zdrowotnych aspektów zdrowia psychicznego oraz możliwości budowy ponadlokalnej platformy współpracy w tym obszarze. Okazuje się, że nerwice i choroby psychiczne dotykają wielką rzeszę społeczeństwa, a w ostatnich czasach szczególnie często dzieci. Osoby potrzebujące nie zawsze otrzymują na czas pomoc, a często są odrzucane, nawet przez najbliższych, co prowadzi nawet do samobójstw.

 

Spotkanie otworzył Starosta Kolski Robert Kropidłowski, a na sali była obecna dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszka Rusin i samorządowcy z powiatu oraz gmin Powiatu Kolskiego, pracownicy gmin i ośrodków pomocy społecznej, którzy mają styczność z omawianą problematyką.

Prelegenci z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu w sposób niezwykle przystępny mówili o problemach psychicznych. Słuchacze dowiedzieli się skąd biorą się takie problemy, nerwice i choroby psychiczne oraz kto może paść ich ofiarą. Okazuje się, że praktycznie każdy. Jeśli ktoś myśli, że choroby psychiczne go nie dotyczą, to bardzo się myli. Wg. najnowszych badań aż 25% ludzi pomiędzy 18 a 65 rokiem życia ma choroby psychiczne! W tym gronie jest ogromna ilość dzieci, których coraz więcej ma problemy ze sobą.

Okazuje się, że tak zwane „dziecko pyskate”, „krnąbrne”, „chamskie” lub „leniwe”wcale nie musi takie być, ale właśnie ma problemy psychiczne. Dziecko czy człowiek dorosły pozostawiony bez pomocy, często niezrozumiany nawet przez najbliższą rodzinę, odrzucony, pozostaje osamotniony. Gdy nikt nie poda mu ręki, nie pomoże, często kończy się to próbą samobójczą. Bywa, że udaną. A takim ludziom można i należy pomagać. Tym bardziej, że znamy skuteczne sposoby leczenia.

Takie spotkania uświadamiające nas jak wielkim problemem jest zdrowie psychiczne nas i ludzi w naszym otoczeniu są niezwykle cenne i powinny być częste.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo promo code
3 lat temu

lovoo texte lovoo matches verschwinden http://lovooeinloggen.com/

hosting services
3 lat temu

Hi! I’ve been reading your blog for a while now and finally got the courage to
go ahead and give you a shout out from Kingwood Tx! Just wanted to mention keep up the good job!

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
4 lat temu

Zgadzam się z tą przykrą statystyką całkowicie.
Wystarczy poczytać komentarze na lm.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526