Bratanek kolskiego patrioty i bohatera o swoich odczuciach po uroczystościach 80-lecia śmierci Czesława Freudenreicha

Autor: kurier-kolski.pl | 05.12.2019

Jerzy Freudenreich z Gniezna, bratanek wielkiego kolskiego patrioty i bohatera, który oddał życie za Ojczyznę w 1939 roku – Czesława Freudenreicha, napisał list otwarty do nas, mieszkańców współczesnego miasta Koła, z prośbą o jego popularyzację w mediach, co niniejszym czynimy.

 

Z wdzięcznością wspominam dzień 10 listopada 2019 r i uczestniczenie w wyjątkowej uroczystości dla uczczenia 80-tej rocznicy bohaterskiej śmierci ś.p. Czesława Freudenreicha i jego córki Krystyny, a zarazem 101. rocznicy odzyskania niepodległości Naszej Ojczyzny po 123 latach niewoli. W pierwszej części (odsłonie) wieczoru przywołani zostali na scenę mecenasi i wspaniali znawcy Jego dokonań i zasług dla miasta Koła oraz całego społeczeństwa. Wszystkim wyróżnionym Osobom raz jeszcze dziękuję za ich pasję i poniesiony ogromny trud w dotarciu do informacji źródłowych o naszym niezapomnianym ś.p. Czesławie. Ogromne brawa!!!

Pamiętać to znaczy kochać!

W drugiej odsłonie Organizatorzy wieczoru ucieszyli wszystkich spektaklem Teatru Otwartego im. Czesława Freudenreicha jako Jego ulubionej formy zabawy, a zarazem ożywienia zainteresowań kulturalnych kolskiego społeczeństwa. Epizody z życia patrona teatru były bardzo trafne. Wszystkim tym, którzy zachowują w żywej pamięci ś.p. Czesława, gratuluję i dziękuję za wspaniałe dzieło popularyzacji jego osoby, za bogate wzorce zaczerpnięte z życia i wszechstronnej działalności patriotycznej i społecznej.

Jerzy Freudenreich – pierwszy z lewej, w towarzystwie Jacka Skryckiego (po prawo) po uroc.ystościach 80-lecia  bohaterskiej śmierci Cz. Freudenreicha w kolskim MDK.

Wielce Szanowni PP Piorunowie,  Wielcy tego Domu Kultury!! wraz z utalentowanymi aktorami Teatru Otwartego w Kole!! Serdeczne BRAWA na bis!!!   

Cieszą nas spojrzenia na dzisiejsze miasto Koło, niezapomniane spacery jakby śladami Czesława Freudenreicha, dlatego pozwalamy sobie skierować wyjątkowe podziękowania do osób niestrudzonych w kultywowaniu życiowych dokonań ś.p. Czesława.

Dziękujemy za niedawną gościnność i serdeczność okazaną nam przez Pana Dariusza Matysiaka z rodziną, Panią Katarzynę Znajewską z rodziną, a Pani Anecie Piorun – reżyserowi spektaklu – za zaproszenie.

Zapewniamy wspierać każdą inicjatywę rodzącą się w zamysłach mieszkańców współczesnego Koła, której celem jest trwała obecność Czesława Freudenreicha we wdzięcznej pamięci.

W odniesieniu do osoby ś.p. Czesława łacińska sentencja Horacego ” Non omnis moriar” okazuje się być słuszna i prawdziwa: ” NIE PRZEMINĄŁEM”.

 

Z wyrazami wdzięczności, pamięci i szacunku oraz serdecznymi pozdrowieniami z Gniezna  
Jerzy Freudenreich z rodziną

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo kündigen paypal

wie funktioniert lovoo app lovoo credits code http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
2 lat temu

tinder website , tindr
http://tinderentrar.com/

Javiereralm
2 lat temu

browse tinder for free , what is tinder
tinder login

Myronevita
2 lat temu

local personals
free online dating

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Z wielką przyjemnością przeczytałem o spotkaniu w Kole na którym wspominano śp.
Czesława i Krystynę – moich bliskich krewnych. Jestem synem Jerzego, architekta który
wychowywał się w Kole pod kuratelą wuja Czesława. Po wojnie często bywaliśmy z
Rodzicami w Kole bowiem mieszkał tam mój dziadek Roman który po powstaniu utracił
mieszkanie w Warszawie. Obecnie jest pochowany na cmentarzu kolskim wraz ze
Stanisławą moja babka i Zbigniewem moim wujem. Ja w latach siedemdziesiątych zostałem powołany do pracy na universytecie w Linz (Austria) gdzie do emerytury bylem
zatrudniony jako profesor, dziekan i prorektor przez ponad ćwierć wieku. Pozdrawiam.

zzk
zzk
4 lat temu

Piękne podziękowania za piękną pamięć.Urodzona w Kole też za to dziękuję.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526