Zrobią to razem! Jest decyzja o wspólnej budowie Obwodnicy Północnej Miasta Koła z pomocą rządową [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 05.11.2019

W dniu 28 października br. w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie z inicjatywy Starosty Kolskiego Roberta Kropidłowskiego, z udziałem Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego i Wójta Gminy Koło Mariusza Rybczyńskiego, a także przedstawicieli Powiatowego Zarządu Dróg dotyczące realizacji inwestycji pn. „Budowa północnej obwodnicy miasta Koła”. Przedstawiciele wszystkich trzech samorządów dostrzegli potrzebę budowy obwodnicy, która przyczyni się do rozwoju nie tylko Gminy Koło, ale całego regionu, zgodnie deklarując przy tym swój wkład przy realizacji tego zadania.  Mieszkańcy Koła odetchną od ciężkiego ruchu TIR-ów. Skończy się rozjeżdżanie dróg, korkowanie miasta, hałas i zadymienie generowane na skrzyżowaniach oraz poprawi się bezpieczeństwo. Łączny szacowany na dziś koszt budowy północnej obwodnicy m. Koła to ok. 50 mln.zł. O szczegółach podczas sesji Rady Powiatu mówił Starosta Kolski Robert Kropidłowski. KLIKNIJ niżej i obejrzyj nagranie wideo.

 

O budowie Obwodnicy Północnej Miasta Koła mówiło się przynajmniej od początku lat 90. ubiegłego wieku, a więc jakieś 30 lat. I – niestety – tylko na mówieniu zawsze się kończyło. Czy teraz będzie inaczej?

Wiele wskazuje na to, że tak. Miasto Koło z roku na rok korkuje się samochodami coraz bardziej, mieszkańcy narzekają na ruch, kolizje, wypadki, hałas i zanieczyszczenie spalinami. W rejonie ulic Dąbska, Jana Pawła II, Blizna, Kolejowa, Opałki, Piaski, Toruńska i nie tylko jest bardzo niebezpiecznie, a w godzinach szczytu nie można tam przejechać. I najwyższy czas coś z tym zrobić. Dlatego o budowie Obwodnicy Północnej, która odciąży m. Koło i da nowe możliwości rozwoju Gminie Koło mówili przed wyborami nasi posłowie, w tym szczególnie poseł Leszek Galemba, a wtórował mu podczas wizyty w Kole Premier Rządu RP Mateusz Morawiecki.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Kolskiego Starosta Kolski Robert Kropidłowski obszernie mówił na temat planowanej inwestycji budowy Obwodnicy Północnej Miasta Koła. Pod spodem można obejrzeć fragment sesji z wystąpieniem Starosty, który nie tylko wskazuje źródła finansowania i mówi o szacunkowych kosztach jeszcze niepopartych kosztorysem, ale również dokładnie opisuje przebieg planowanej trasy wraz z kilkoma rondami. Wstępnie przebieg obwodnicy miałby być następujący: od ul. Toruńskiej i Energetycznej, wzdłuż ul. Sosnowej aż do torów, potem byłoby rondo, wiadukt nad torami, potem szeroki łuk biegnący aż do drogi wojewódzkiej na Włocławek i włączenie się w tę drogę kolejnym rondem, następnie kolejnym łukiem trasa miałaby biec przez Chojny i wchodziłaby w drogę krajową nr 92 na Warszawę rondem lub sygnalizacją świetlną. Niestety, jest to tak wielka inwestycja, że należy założyć okres jej powstawania na przynajmniej 2-3 lata. W roku przyszłym dopiero zostanie wykonana cała dokumentacja techniczna drogi.

KLIKNIJ POD SPODEM BY OBEJRZEĆ NAGRANIE Z WYSTĄPIENIA STAROSTY (przy wyświetleniu okna z komunikatem „FILM NIEDOSTĘPNY”, kliknij „Obejrzyj ten film w YouTube”):

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
3 lat temu

tinder sign up , tinder login
tider

Javiereralm
3 lat temu

tider , tider
tindr

Myronevita
3 lat temu

dating site
dating sites

Puffer
Puffer
4 lat temu

Bez sensu żeby się zaczynała za Sokołowem gdzie ruch między 14 a 15 jest kosmiczny. Lepiej ażeby się zaczynała dużo przed Sokołowem np. w Borkach tuż przed przejazdem kolejowym i biegła wzdłuż torów kolejowych z wiaduktem nad droga 270 aż do DK92. Proste i nie zakładające nikomu życia.

Tak pytam.
Tak pytam.
4 lat temu

Oczywiście „i foty strzelane…”

Tak pytam.
Tak pytam.
4 lat temu

Ja nie mogę… a już mi się wydawało, że CBA zatrzymało Osobę Menedżera Miasta, czyli Stacha M., ale widocznie nie zatrzymało NIKOGO (Redaktor widać jako radny z właściwej listy wie lepiej). Skrót myślowy może zbyt trudny do ogarnięcia, bo fakt, Kolejarza zatrzymali za inne machloje. Tylko to nie zmienia tego, że „drugim (właściwie to nawet lepszym) Uniejowem” jak w Kole nie byliśmy, tak nie jesteśmy nadal. Tak samo tu, ani starosta, ani wojewoda, ani premier, ani wójt ani burmistrz ze swoich nam nie da, zrobią za nasze coś, co inni mieli też wcześniej. Problem w tym, że jak znowu wejdzie jakieś CBA, ABW, CBŚP, przypadkowo „zawiedzie wykonawca”, czy nadejdzie inny kataklizm, a te zdarzają się jakoś nader często i to nie musi być w związku z samą obwodnicą, ale ta wtedy będzie, za siedem czy dziesięć lat, albo i na świętej Nigdy. Obiecanki, cacanki, Galemba i toty strzelane do niezbyt mądrych min. Tyle.

BTW: „Z resztą” rozłączne jest wtedy, kiedy mówimy np.: Jego Osoba razem z resztą klakierów. – ale rozumiem szybkość.

Tak pytam.
Tak pytam.
4 lat temu

Hurrrraaaaaaaaaaaa, jeeeeeest!!! A Mateusz Bankster to faktycznie daje to nam ze swoich zarobionych przez niego „własnymy rencyma” i jego Galembów, czy jak zwykle będzie to trwało i trwało i zapłacimy wszyscy my? Rząd i starostwo musi coś robić i tak, nawet Tuskowe lesery coś robiły. Jeśli tylko te trzy lata, to i tak w sumie OK i oby CBA znowu kogoś nie zatrzymało jak w przypadku cudownej geotermii, na której pewnie jeszcze wielu będzie się promowało.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526