XVIII sesja Rady Powiatu Kolskiego [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 05.11.2019

W dniu 30 października br. odbyła się XVIII sesja Rady Powiatu Kolskiego. Na początku obrad przewodniczący Rady Marek Świątek złożył serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia z okazji wyboru na zaszczytną funkcję posłowi na Sejm RP Leszkowi Galembie. Dodał, że uzyskanie mandatu posła świadczy o zaufaniu oraz społecznym poparciu mieszkańców Wielkopolski.  Leszek Galemba podziękował za życzenia, jednocześnie obiecał godnie reprezentować Powiat Kolski w Parlamencie.

 

W dalszej kolejności Starosta Kolski Robert Kropidłowski poinformował, że w dniu 29 października br. w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie dotyczące realizacji inwestycji pn. „Budowa północnej obwodnicy miasta Koła”. Na spotkaniu deklarację udziału w inwestycji wyrazili Starosta Kolski, Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski oraz Wójt Gminy Koło Mariusz Rybczyński. Wstępnie skoncentrowano się na wariancie polegającym na przebiegu obwodnicy od ul. Toruńskiej do m. Chojny. Łączny szacunkowy koszt budowy obwodnicy miasta Koło to 50 mln zł.

Podczas XVIII sesji radni Powiatu Kolskiego podejmowali decyzje w następujących sprawach:
– nadania pośmiertnie tytułu „Za Zasługi dla Powiatu Kolskiego” dla śp. Wieńczysława Oblizajka. Przyznanie wyróżnienia „Za Zasługi dla Powiatu Kolskiego” dla śp. Wieńczysława Oblizajka jest wyrazem najwyższego wyróżnienia i uznania Rady Powiatu Kolskiego za Jego wkład w działalność społeczną, kulturalną i gospodarczą, która przyczyniła się do rozwoju Powiatu Kolskiego.

– przyjęcia Kodeksu Etyki Radnych Rady Powiatu Kolskiego, który zawiera wzór postępowań radnego, który w pełnieniu swojej funkcji powinien kierować się przede wszystkim przestrzeganiem prawa, wartościami moralnymi i działaniem dla dobra wspólnoty samorządowej.

KLIKNIJ POD SPODEM BY OBEJRZEĆ NAGRANIE Z SESJI RADY POWIATU (przy wyświetleniu okna z komunikatem „FILM NIEDOSTĘPNY”, kliknij „Obejrzyj ten film w YouTube”):

– przyjęcia programu naprawczego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole. Celem programu jest m.in.: podjęcie działań zmierzających do zwiększenia przychodów, zahamowania przyrostu zadłużenia, redukcji zadłużenia, optymalizacji kosztów działalności, dostosowania zatrudnienia do zakresu skali reprezentowanych zadań oraz obowiązującego ustawodawstwa, osiągnięcie wyniku finansowego na koniec 2021 r. na poziomie zerowym. Program Naprawczy SP ZOZ w Kole został opracowany przez Dyrektor Iwonę Wiśniewską.

Podczas sesji radni wysłuchali również informacji o stanie realizacji zadań oświatowych za rok 2018/2019 w szkołach Powiatu Kolskiego, który przedstawiła naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Dorota Szkudlarek.

Źródło: Powiat Kolski

Jedna odpowiedź do wpisu

  1. Sylwester

    Kodeks etyki radnego o rok za późno przyjęty panowie z rady powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526