Szansa na Dobry Start dla ucznia – nie przegap terminu i złóż wniosek!

Autor: kurier-kolski.pl | 27.11.2019

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kole przypomina, że z dniem 30 listopada 2019 r. kończy się termin składania wniosków o przyznanie świadczenia Dobry Start. Rodzicom, którzy do tej pory nie otrzymali jednorazowego świadczenia w kwocie 300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka, przypominamy, że wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Świadczenie Dobry Start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia. Świadczenie Dobry Start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program Dobry Start nie obejmuje również studentów.
Wnioski można składać w formie elektronicznej (bankowość elektroniczna, portal emp@tia), tradycyjnie – podczas wizyty w Dziale Świadczeń Rodzinnych MOPS w Kole przy ul. Dąbskiej 40 lub za pośrednictwem poczty. Druk wniosku jest do pobrania na stronie internetowej https://www.gov.pl/…/i-wiadczenie-dobry-start-z-tytulu-rozp… lub w Dziale Świadczeń Rodzinnych MOPS w Kole.
Szczegółowe informacje dotyczące programu Dobry Start (m.in. instrukcje składania wniosku online) dostępne są pod adresem https://www.gov.pl/web/rodzina/dobry-start

Źródło: MOPS w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526