Projekt ZSEA po raz trzeci nagrodzony w konkursie Urzędu Marszałkowskiego

Autor: kurier-kolski.pl | 21.11.2019

W środę, 6 listopada 2019 r. w sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się gala podsumowująca XX jubileuszową edycję konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” zorganizowana przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Podczas trwającej dwie godziny uroczystości projekt „Tydzień w dobrym KLIMACIE” zrealizowany przez uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych w Kole został uhonorowany główną nagrodą finansową ufundowaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Z rąk Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego – Jacka Bogusławskiego odebrała ją Sylwia Rusztyk – autor projektu oraz dyrektor szkoły Mieczysław Drożdżewski. Warto nadmienić, że do konkursu zgłoszonych zostało 166 projektów.

 

Głównym założeniem „Tygodnia w dobrym KLIMACIE”, było przybliżenie społeczności szkolnej i lokalnej w sposób najbardziej bezpośredni (z wykorzystaniem dostępnych mediów) oraz wnikliwy problematyki związanej z ochroną klimatu w naszym najbliższym regionie. Zaplanowane w ramach projektu działania stanowiły swojego rodzaju manifest skierowany do odbiorców wskazujący, jak należy postępować w swoim codziennym życiu, by polepszyć stan naszego powietrza, a także uzasadniający wagę i znaczenie określonych zachowań proekologicznych.

W realizację projektu „Tydzień w dobrym KLIMACIE” zaangażowały się (bezpośrednio i pośrednio) następujące firmy oraz instytucje, dla których młodzież przygotowała podziękowania: Nadleśnictwo Koło, Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Kole, Toyota Auto Kamiński Konin Sp. z o. o., Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. K. Szymanowskiego w Kole, Firma G – Drilling z Warszawy, Urząd Miejski w Kole.

Źródło: ZSE-A w Kole

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526