Alarm bombowy w samym centrum Koła! Strażacy i Policjanci ewakuowali ludzi z Urzędu Skarbowego

Autor: kurier-kolski.pl | 05.11.2019

Do niecodziennych i krew mrożących scen doszło dziś zaraz po południu w samym centrum Miasta Koła. Rozegrała się tu akcja jak z filmu sensacyjnego. A wszystko za przyczyną anonimowego e-maila, jaki wpłynął o 12.10 do Komendy Powiatowej Policji w Kole. Wynikało z niego, że w Urzędzie Skarbowym w Kole przy ul. Prusa podłożono bombę. Reakcja służb była natychmiastowa!

 

Jak poinformował nas Przemko Chudykowski z Komendy Powiatowej Policji w Kole, około godziny 12.10 na dyżurkę kolskiej Komendy dotarł e-mail, w którym było napisane, że w budynku Urzędu Skarbowego w Kole znajduje się ładunek wybuchowy. Dyżurny natychmiast wysłał tam kolskich mundurowych oraz powiadomił wszelkie inne służby. Policjanci standardowo zabezpieczyli miejsce potencjalnego zdarzenia. Dodatkowo została tam skierowana tak zwana Grupa Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego. To grupa policjantów specjalnie przeszkolonych i wyspecjalizowanych w odnajdowywaniu przedmiotów, które mogą być ładunkiem wybuchowym.

Decyzją administratora budynku, czyli Naczelnika Urzędu Skarbowego, ewakuowano wszystkie osoby w nim przebywające, a więc pracowników i interesantów. Grupa policjantów bardzo dokładnie przejrzała cały gmach, ale nic podejrzanego nie odnaleziono, co mogłoby wskazywać na materiał wybuchowy. Na tym działania w terenie zakończono.

Ale oczywiście to nie koniec, bo policja podjęła czynności śledcze i rozpoczęła ustalanie sprawcy. Takie nieprawdziwe zawiadomienie jest bowiem przestępstwem. Już nie raz udawało się zlokalizować takich „żartownisiów”, którym – gdy już zatrzasnęły im się kajdanki na nadgarstkach – uśmieszek rozbawienia szybko schodził z twarzy. Miejmy nadzieję, że teraz będzie podobnie i winny stanie przed Sądem.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Mirek
Mirek
4 lat temu

Akcja jak z filmu akcji, tylko pytanie czy telefon czasem nie wykonano z KPP lub PR. Wygląda na wielką ściemę. Mam nadzieję ze posypią sie awanse i nagrody 🙂

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
4 lat temu

Niestety, przygłupów ci u nas dostatek!

PATRIOTA
PATRIOTA
4 lat temu

TAKIEGO BYDLAKA JAK ZNAJDA TO OD RAZU W MORDE

Gryf
Gryf
4 lat temu

Czy myślicie że takie coś warto wierzyć i tyle strażaków policjantów jak wiadomo z góry że to jest bzdura i ściema ??

Gghy
Gghy
4 lat temu

Brawo służby! Właściwa i szybka reakcja to podstawa

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Gangsterskie miasto

Wtajemniczony
Wtajemniczony
4 lat temu

A gdzie Pani rzecznik, że w ostatnio dość istotnych sprawach znowu wypowiada się 'ekspert’ milicji?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526