Wood-Mizer przekazał na adaptację w Sejmiku kolskiego Muzeum 10.000 zł!

Autor: kurier-kolski.pl | 07.10.2019

Kolski Wood-Mizer wielokrotnie wspierał organizacyjnie i finansowo wydarzenia organizowane przez miasto, jednostki podległe i stowarzyszenia. Znany jest z aktywności w sferze lokalnej kultury, sportu i rekreacji. Niedawno firma przekazała niezwykle hojną darowiznę w wysokości 10 tys. zł, która przeznaczona została na opracowanie dokumentacji niezbędnej do rewitalizacji i adaptacji Sejmiku na nową siedzibę kolskiego Muzeum. Podziękowanie za udzielone wsparcie finansowe Prezesowi Zarządu Wood-Mizer Industries Sp. z o.o. Robertowi Bagińskiemu złożył osobiście Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski wraz z dyrektorem Muzeum Technik Ceramicznych Tomaszem Nuszkiewiczem. Mamy nadzieję, że wzorem firmy Wood-Mizer także inne kolskie firmy wesprą ten szczytny cel.

– Dziękujemy za wieloletnią współpracę z miejskim samorządem, za znaczący wkład w rozwój gospodarczy regionu oraz za działalność na rzecz dziedzictwa kulturalnego Ziemi Kolskiej – tymi słowami włodarz podziękował za udzieloną pomoc finansową, zapewniając jednocześnie o chęci współpracy i życząc firmie dalszego, dynamicznego rozwoju, kreatywności, realizacji ambitnych planów, ku pożytkowi miasta i mieszkańców.

Przypomnijmy, że na początku roku radni miejscy wyrazili zgodę na przekazanie w formie darowizny na cel publiczny na rzecz Muzeum Technik Ceramicznych w Kole budynku przy ul. Mickiewicza 27, czyli zabytkowego Sejmiku, z przeznaczeniem na realizację zadań statutowych w ramach prowadzonej działalności kulturalnej – muzealnej. Dzięki temu dyrektor może pozyskiwać środki finansowe na rewitalizację willi i adaptację tego budynku na cele muzealne, co przełoży się na rozwój działalności instytucji. Na finał prac i zmianę lokalizacji placówki trzeba będzie poczekać jeszcze kilka lat. Zadaniem bieżącym jest opracowanie wymaganej dokumentacji, a gest darczyńcy przybliża nas do tego dalekosiężnego, ale realnego celu.

Przy okazji warto wspomnieć, że firma Wood-Mizer Industries Sp. z o.o. wielokrotnie wspierała organizacyjnie i finansowo wydarzenia organizowane przez miasto, jednostki podległe, stowarzyszenia. Znana jest z aktywności w sferze lokalnej kultury, sportu i rekreacji.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526