Tak ZSCKR Powiercie przyciąga do siebie młodzież

Autor: kurier-kolski.pl | 26.10.2019

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu (gm. Koło) odbyły się Drzwi Otwarte dla uczniów, którzy już wkrótce staną przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. Szkołę odwiedziła wtedy młodzież z aż 21 „podstawówek”. Uczniowie i goście mogli uczestniczyć w wielu ciekawych atrakcjach i pokazach. W wydarzeniu wzięli udział poseł Leszek Galemba i Starosta Kolski Robert Kropidłowski.

 

Imprezę rozpoczęło wystąpienie: dyrektora szkoły Marka Sobolewskiego, wicedyrektora Agnieszki Smolińskiej, kierownika praktycznej nauki zawodu  Marianny Milewskiej oraz kierownika internatu  Ryszarda Potrzebskiego. Kadra kierownicza ZSCKR Powiercie przedstawiła przybyłym ofertę edukacyjną na rok szkolny 2020/2021 oraz przybliżyła historię placówki. Następnie przyszedł czas na część artystyczną, która była związania z obchodzonym każdego roku w szkole „Tygodniem Chleba Żytniego na Zakwasie”.

ZSCKR w Powierciu odwiedziło tego dnia 21 szkół podstawowych, a wśród gości pojawili się: Poseł  na Sejm RP Leszek Galemba, Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Wójt Gminy Koło Mariusz Rybczyński oraz proboszcz parafii w Powierciu ks. Radosław Kobiela.

Po zakończeniu spotkania w auli, młodzież została oprowadzona po poszczególnych pracowniach, internacie oraz po rozległym terenie szkoły. Z okazji obchodów „Tygodnia Chleba Żytniego na Zakwasie” oraz w ramach kampanii Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi promującej „Produkt Polski”, przybyli mogli spróbować chleba z różnorodnymi dodatkami upieczonego przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz produktów dostarczonych przez lokalne firmy, w tym m.in. Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole.

W pracowni Architektury Krajobrazu uczniowie klas ósmych mieli okazję samodzielnie wykonać projekt komputerowy ogrodu, stworzyć własną dekorację florystyczną lub ogród w szkle. Z kolei w pracowni Żywienia i Usług Gastronomicznych na wszystkich czekały pokazy talentów kulinarnych, carvingu oraz sztuki barmańskiej. Każdy uczeń zainteresowany kierunkiem Mechanizacja Rolnictwa i Agrotroniki mógł usiąść za kierownicą ciągnika doposażonego w  system prowadzenia równoległego GPS, sprawdzić się jako operator kombajnu zbożowego, zasiąść w symulatorze pracy kombajnisty, a także wziąć udział w pokazie geometrii kół z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu diagnostycznego. Ponadto przed internatem odbywał się pokaz arborystyki – chirurgii drzew.

Źródło: ZSCKR Powiercie

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
live online forex trade room

As the admin of this web page is working, no uncertainty very shortly
it will be famous, due to its feature contents.

website hosting services

Hi there to every one, since I am genuinely eager of reading this weblog’s post to be updated daily.

It consists of pleasant information.

salihlikorayemlak.com

Hi, just wanted to tell you, I liked this blog post. It was helpful.
Keep on posting!

g
g
4 lat temu

If you would like to obtain a great deal from this paragraph then you have to apply these methods to your
won weblog.

find g
4 lat temu

If you wish for to take much from this piece of writing then you have to
apply such strategies to your won weblog.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526