Sygnalizacja na Al. Jana Pawła II coraz bliżej dzięki współpracy miasta i powiatu

Autor: kurier-kolski.pl | 22.10.2019

Niedawno na sesjach Rady Miasta Koła oraz Rady Powiatu Kolskiego usłyszeliśmy dobrą wiadomość, że Zarząd Powiatu Kolskiego zdecydował, aby w roku 2020 wybudować światła na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Powstańców Wlkp. Burmistrz Krzysztof Witkowski zadeklarował się, że samorząd miejski dołoży się do tej inwestycji, a na swoim profilu facebookowym opublikował nawet pismo od Starosty Roberta Kropidłowskiego ze swoją adnotacją polecającą umieścić zadanie w budżecie na 2020 rok. Władze Powiatu zaplanowały nie tylko budowę sygnalizacji świetlnej, ale też korektę geometrii skrzyżowania. Szacunkowy koszt inwestycji to 500.000 zł.

Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze – napisał burmistrz Krzysztof Witkowski (na zdjęciu niżej)Wieloletnie starania radnych miejskich, poprzednich burmistrzów i moje, wreszcie poskutkowały i nie będzie już odpowiedzi pisemnych od powiatu, że nie wybudują tych świateł, bo jest zbyt mała ilość zdarzeń na tym skrzyżowaniu, albo, że jest już dokumentacja na światła na ul. Sienkiewicza.

Także Starosta Kolski Robert Kropidłowski (na zdjęciu niżej) w swoim piśmie do burmistrza Koła zaznacza w imieniu Zarządu Powiatu: – Zgadzamy się, że inwestycja znacznie poprawi bezpieczeństwo na przedmiotowym skrzyżowaniu, co jest priorytetem przy wyborze zadania.

Włodarz Powiatu nadmienia przy tej okazji, że na rok 2020 zaplanowana jest już inna ogromna wspólna inwestycja miejsko-powiatowa o wartości 9,3 mln. zł, a więc budowa ul. Nagórnej, w związku z tym na tym kończy się możliwość innych inwestycji na tym obszarze. Przynajmniej w roku przyszłym.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
adreamoftrains best web hosting

What’s up everyone, it’s my first visit at this web site, and post
is in fact fruitful for me, keep up posting these content.
adreamoftrains website hosting services

rsacwgxy g
3 lat temu

Hello! I’m at work surfing around your blog from my new iphone!
Just wanted to say I love reading your blog and look forward
to all your posts! Carry on the outstanding
work!

C. Kamyczek
C. Kamyczek
4 lat temu

drugie światła tak blisko, jedne na Włocławek i jakie korki następne w godzinach szczytu zakorkują miasto jeszcze bardziej

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Błąd. Powinno być rondo.
Będą ogromne korki.
To jest ulica tranzytowa.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

To teraz kolejowa blizna piaski

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526