Radni powiatowi przyjęli do budżetu rządowe dofinansowania na budowy dróg. Łączenie ok. 5,3 mln. zł!!! [wideo]

Autor: kurier-kolski.pl | 11.10.2019

W dniu 10 października 2019 r. na wniosek Zarządu Powiatu Kolskiego została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Kolskiego. Radni jednogłośnie podjęli uchwały wprowadzające znaczące zmiany w przychodach budżetu powiatu na 2019 r. Chodziło o rządowe dofinansowania budowy dróg w powiecie, których tylko w tym roku było na kwotę aż 5,3 mln.zł! Na tej sesji radni powiatowi przyjęli środki finansowe z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych na dokończenie brakującego chodnika Ruszków Pierwszy-Ruszków Drugi i na przebudowę drogi Powiercie Kolonia-Leśnica. Łącznie na ponad 1,6 mln. zł.

 

Zmiany w budżecie Powiatu Kolskiego polegały na wprowadzeniu środków na dofinansowanie do zadań realizowanych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w związku z podpisaną umową pomiędzy Powiatem Kolskim a Wojewodą Wielkopolskim na następujące zadania:
1) „Przebudowa drogi powiatowej nr 3400P” kwota 283 756,00 zł. Zadanie zostanie zrealizowane na łączną kwotę 613 756,00 zł (dokończenie brakującego odcinka chodnik Ruszków Pierwszy – Ruszków Drugi)
2) „Przebudowa drogi powiatowej nr 3403P Powiercie Kolonia – Leśnica” kwota 1 017 305,00 zł. Powyższe zadanie zostanie zrealizowane w latach 2019-2020 na łączną kwotę 2 113 305,00 zł.

Skarbnik Powiatu Zygmunt Sołtysiak dodał, że Powiat Kolski w roku 2019 z Funduszu Dróg Samorządowych na realizację zadań drogowych otrzymał łącznie kwotę 5 273 549,00 zł.

W tym miejscu Starosta Kolski Robert Kropidłowski podziękował posłowi na Sejm Leszkowi Galembie za aktywne włączanie się i pomoc w pozyskiwaniu środków pozabudżetowych dla naszego powiatu. Nie tylko w temacie dróg. – Było i jest duże zaangażowanie w te sprawy ze strony posła Galemby – dodał Starosta.

Kolejna zmiana dotyczyła udzielenia przez Powiat Kolski dotacji dla szpitala na dofinansowanie do zadania „Zakup ambulansu typu C na potrzeby Zespołów Ratownictwa Medycznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole”. Skarbnik przypomniał, że Powiat Kolski otrzymał na zakup ambulansu dotację z Ministerstwa Zdrowia w wysokości 400 000,00 zł, jednak w wyniku przeprowadzonego przetargu wystąpiła potrzeba zwiększenia środków o 105 000,00 zł. Karetka będzie stacjonowała w Kłodawie, ale – jak podkreślono podczas obrad – będzie ona służyć społeczeństwu całego powiatu.

KLIKNIJ POD SPODEM W OBRAZ BY OBEJRZEĆ OBRADY RADNYCH:

Radny Lech Spliter, Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych oraz wieloletni lekarz i ordynator Chirurgii kolskiego Szpitala, powiedział: – Samochód jest tylko samochodem. Istotę karetki stanowi jej wyposażenie.

Źródło: Powiat Kolski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
2 lat temu

tider , tinder app
tinder login

Myronevita
2 lat temu

free local singles
mature dating

web hosting company
3 lat temu

Fabulous, what a blog it is! This blog presents useful facts to us, keep
it up.

web hosting services

Very rapidly this site will be famous among all blogging viewers, due to it’s good posts

Kolanin
Kolanin
3 lat temu

Ludzie czym wy się chwalicie ulicę PCK nie możecie zrobić na wsi lepsze drogi jak w Kole wstyd panie burmistrzu który się tylko cieszy z tarasu widokowego i wykopaliskami

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526