Kolska Mleczarnia przejęła OSM w Ostrowie Wielkopolskim!

Autor: kurier-kolski.pl | 02.10.2019

Wczoraj Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole oficjalnie i w całości przejęła OSM w Ostrowie Wielkopolskim. Stało się to na wniosek Mleczarni w Ostrowie, która miała problemy z działalnością, a chciała nadal pozostać w takiej formie spółdzielczej, oraz za zgodą Zarządu OSM Koło i uchwałą Zebrania Przedstawicieli kolskiej OSM z dnia 29 czerwca 2019 r. Fuzja z OSM Koło to szansa dla Ostrowa na przetrwanie i rozwój. Obecna sytuacja OSM Koło jest bardzo dobra. To jedna z najlepszych spółdzielni w Polsce! Tak wynika z audytów finansowych firmy oraz przejęć kolejnych spółdzielni. Koło przejęło już wcześniej spółdzielnie w Kępnie (w 2006 r.). w Grodkowie (2007 r.), Koninie (2018), a teraz w Ostrowie.

 

Ostrów Wielkopolski jest kolejną przejętą przez OSM Koło mleczarnią. Koło przyłączyło spółdzielnię z Ostrowa Wielkopolskiego, tworząc w południowej Wielkopolsce bazę skupu ponad 300 tys. litrów mleka dziennie! Na Walnym Zebraniu Przedstawicieli OSM Ostrów Wielkopolski delegaci niemal jednogłośnie (przy sprzeciwie tylko jednej osoby) podjęli decyzję o połączeniu z OSM Koło.

– Możecie być dumni z tego, że macie taką mleczarnię i takiego prezesa, skoro 22 na 23 delegatów zagłosowało za połączeniem z Kołem. Przejmując Ostrów zyskujecie nieruchomości, niezadłużoną mleczarnią i 113 dostawców, a dostawcy, którzy odeszli z Ostrowa, przeszli do Koła – wyliczał Przemysław Wilgocki, Przewodniczący Rady Nadzorczej OSM Ostrów Wielkopolski, na zebraniu w Kole w dniu 29 czerwca 2019 r.

Waldemar Broś, prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich, zabierając głos podczas zebrania, powiedział:

– Nie dziwcie się, że Ostrów chce dołączyć do kogoś silniejszego. Dzięki temu powiększacie skup i teren, z którego skupowane jest mleko. Pewnie wygodniej byłoby skupić się na sobie, ale trzeba się rozwijać.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ostrowie Wielkopolskim – obecnie już OSM Koło

Przejęcie Ostrowa przez OSM Koło chwalą także politycy, w tym szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który niedawno będąc w Ostrowie stwierdził: – Jeżeli już dochodzi do fuzji, to robią to mleczarnie między sobą, czyli to zostaje w polskich rękach.

OSM Ostrów Wielkopolski jest producentem twarogów, dlatego od wczoraj oferta OSM Koło została rozszerzona o produkty pochodzące z Ostrowa.

Źródło: OSM Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Rolnik
Rolnik
4 lat temu

Pytam się gdzie są udziały rolników którzy nie zdecydowali się na współpracę z Osm Koło ???

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
4 lat temu

Przyjemnie czytać dobre informacje.
Mam nadzieje, że to wszystko jest trwałe a przedsiębiorstwo jako całość będzie się rozwijać.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526