Kolejny duży krok bliżej do budowy Geotermii Kolskiej!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 01.10.2019

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska w Warszawie pozytywnie zaopiniował wniosek o dofinansowanie budowy Geotermii Kolskiej na ponad 15 mln. zł, złożony przez MZEC w Kole. Tym samym wniosek przeszedł I etap oceny formalnej. Całość inwestycji to aż 30 mln.zł. Teraz nasze miasto czeka jeszcze drugi, trudniejszy etap – weryfikacji merytorycznej wniosku złożonego przez kolski Cieplik. Jednak jest też druga dobra informacja – również pozytywnie od strony formalnej zaopiniowana została pożyczka z Narodowego Funduszu dla MZEC, która sfinansować ma drugą część kosztów inwestycji. Wszystko jest więc na jak najlepszej drodze! W starania o środki na budowę Geotermii Kolskiej bardzo mocno angażuje się nasz lokalny poseł PiS Leszek Galemba oraz poseł PiS z naszego okręgu Krzysztof Ostrowski, którzy ściśle współpracują w tym temacie z Burmistrzem Miasta Koła Krzysztofem Witkowskim.

Burmistrz Miasta Koła dr Krzysztof Witkowski tak skomentował tę wiadomość:
„Geotermia to bardzo ważna sprawa dla rozwoju naszego miasta. Bardzo się cieszę, że wniosek przeszedł etap formalny, jednakże czeka nas jeszcze trudniejszy etap weryfikacji merytorycznej wniosku złożonego przez naszą miejską spółkę ciepłowniczą. Ale obrana droga jest właściwa, a geotermia kolska przynieść może nam tylko korzyści.”

W zabiegach o sfinalizowanie budowy w Kole geotermii szczególnie aktywny jest kolski poseł Leszek Galemba, który wielokrotnie podkreślał, że zasiadanie przez niego w sejmowej Komisji Ochrony Środowiska pozwala mu na bliższą współpracę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska, a tym samym o wspieranie starań samorządu kolskiego, co ma przełożyć się na poprawę jakości powietrza w mieście i okolicach oraz docelowo na lepsze ceny ciepła dla mieszkańców Koła. Geotermia to najczystsza ekologicznie energia Ziemi, od której nie będzie trzeba płacić żadnych dodatkowych podatków czy kar narzucanych przez Unię Europejską w ramach walki z zanieczyszczaniem planety.

Poseł Leszek Galemba na uroczystości rozpoczęcia wierceń pierwszego kolskiego otworu geotermalnego GT-1 w miejscowości Chojny pod Kołem (archiwum Redakcji)

KLIKNIJ I ZOBACZ wcześniejszy artykuł o uruchomieniu poszukiwań na pierwszym odwiercie geotermalnym w Chojnach pod Kołem:

Wiertło wieży wiertniczej wbiło się w ziemię kolską. Ruszyło wielkie wiercenie do wód geotermalnych!!! [WIDEO]

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Nora
2 lat temu

I am regular reader, how are you everybody? This post posted at this site
is actually fastidious.

cheap flights
3 lat temu

Because the admin of this site is working, no uncertainty very soon it will be famous,
due to its feature contents.

g him
3 lat temu

Great blog here! Also your site loads up fast! What host are you using?
Can I get your affiliate link to your host? I wish my site loaded up as quickly as yours lol

Git
Git
4 lat temu

Jacy Radni nazwiska?

Pani Obrochtowa
Pani Obrochtowa
4 lat temu

Mamy super Radnych i Super Posła! Oby tak dalej!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526