Jubileusz Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 04.10.2019

Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie funkcjonuje w Kole już 15 lat, a rocznica była okazją do przybliżenia działalności i specyfiki placówki oraz złożenia podziękowań osobom i instytucjom współpracującym i wspierającym ośrodek, co dokonało się podczas uroczystej gali. Kierownik MOPiPR Agnieszka Zborowska-Karbowa wraz z pracownikami, z okazji 15-lecia placówki, zorganizowała w kolskim Ratuszu miłe spotkanie.

 

– Jubileusz Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie jest okazją do wspomnień, które choć minione, zawsze pozostaną w pamięci. Czas je porządkuje, czasem dodaje blasku. Zapraszam na krótką prezentację z naszej przeszłości i teraźniejszości – powiedziała kierująca ośrodkiem Agnieszka Zborowska-Karbowa, po czym przybliżyła cel utworzenia ośrodka, jego historię, realizowane zadania, programy, ofertę, prowadzone akcje, czyli szerokie spektrum działalności. Obecni wspomnieli pierwszą kierownik ośrodka Jolantę Jęcką i ideę jej pracy, którą pozostawiła w spuściźnie swoim pracownikom: „Pracuj tak jak podpowiada Ci serce, intuicja i umysł. I rób to z czystą przyjemnością”.

MOPiPR realizuje swe zadania współpracując z instytucjami oraz korzystając z pomocy wielu życzliwych osób, zatem podczas gali padło wiele ciepłych słów wdzięczności, a goście odebrali symboliczne dyplomy i statuetki. Tematyczną prelekcję wygłosił Artur Malczewski z Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

– Ufam, że Ośrodek przez kolejne lata będzie ważnym punktem na mapie naszego miasta w szeroko pojętej profilaktyce uzależnień, w niesieniu pomocy mieszkańcom. Bo choć zmieniają się problemy i pojawiają kolejne wyzwania to zawsze pozostanie człowiek, który w naszej pracy jest dla nas najważniejszy – powiedziała, kończąc spotkanie, kierownik placówki. Zanim jednak pokrojono jubileuszowy tort, goście wyrazili słowa uznania wobec pracy doświadczonej kadry, działalności ośrodka i jego sprawnego kierowania oraz nieocenionej pomocy, jaką świadczy na rzecz potrzebujących rodzin.

Źródło: UM w Kole

4 odpowiedzi do wpisu

 1. Git

  A gdzie ta pani której brakowało w budżecie 20 tysięcy? Pani Agnieszko dobrze że to miasto ma jeszcze w swoich szeregach takich ludzi z kręgosłupem. Pozdrawiam

 2. Anonim

  Stopień twojego lizusostwa jest wprost Gargantuiczny !!!

 3. Anonim

  A gdzie ten Pan który zadawał Burmistrzowi trudne pytania
  Panie Git o koszty dojazdów ,o wycieczki krajoznawcze o nowo zatrudnionych w spółkach a tak nawiasem masz Pan jeszcze tę skarbonkę?

 4. Anonim

  Miasto szczęśliwości…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526