VII Międzygminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pod hasłem „Kolory Jesieni” Wrząca Wielka 2019

Autor: kurier-kolski.pl | 25.10.2019

W dniu 18 października 2019 r. w Przedszkolu Publicznym we Wrzącej Wielkiej zorganizowano VII Międzygminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pod hasłem „Kolory Jesieni”. W Konkursie zorganizowanym przez Gminę Koło i Przedszkole Publiczne we Wrzącej Wielkiej 57 dzieci z 23 placówek oświatowych z terenu powiatu kolskiego z gmin: Koło, Kłodawa, Osiek Mały, Olszówka, Kościelec, Babiak, Grzegorzew, Przedecz, Dąbie i z miasta Koła. Tematyka tegorocznego konkursu była poświęcona jesieni.  Wszystkich zebranych zaszczycili swoją obecnością goście specjalni: Mariusz Rybczyński -Wójt Gminy Koło, Żaneta Siwińska – Sekretarz Gminy Koło, Michalina Kujawa – Kierownik CUW Gminy Koło i Grażyna Migdalska – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej.   

 

 

Celem Konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich przedszkolaków, zainteresowanie dzieci poezją i wspieranie działań twórczych naszych milusińskich o W skład Komisji Jurorskiej oceniającej małych wykonawców wchodziły:  Agnieszka Szafrańska – przewodnicząca Jury – Inspektor ds. Kultury w Miejskim Domu Kultury w Kole, Teresa Puszczyk – członek Jury – emerytowany nauczyciel wychowania przedszkolnego, wieloletnia dyrektor Przedszkola we Wrzącej Wielkiej i Małgorzata Szafoni – członek Jury, nauczyciel polonista w Szkole Podstawowej im. Idei Olimpijskiej w Sokołowie. Komisja Jurorska oceniając występy dzieci brała pod uwagę w szczególności: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu i kulturę słowa a także „ogólny wyraz artystyczny” (uzasadniony: gest sceniczny, element ruchu, strój). Wszystkie występy dzieci zostały ocenione na bardzo wysokim poziomie. Decyzją Jury postanowiono przyznać dwa pierwsze, dwa drugie i dwa trzecie miejsca oraz szesnaście wyróżnień.

 

NAGRODY ZDOBYLI:

I miejsce ex aequo:

  • Rozalia Jończyk z Zespołu Szkół w Brdowie, opieka artystyczna – Iwona Koralewska                                      
  • Klaudia Kałużna z Samorządowego Przedszkola w Babiaku, opieka artystyczna – Paulina Łajdecka

II miejsce ex aequo:

  • Lena Salwa ze Szkoły Podstawowej w Budkach Nowych, opieka artystyczna – Beata Dopierała
  • Antonina Stefaniak z Przedszkola Publicznego we Wrzącej Wielkiej, opieka artystyczna – Katarzyna Szumna i Katarzyna Minichowska

III miejsce ex aequo:

  • Nadia Kołodziejczak ze Szkoły Podstawowej w Górkach, opieka artystyczna – Paulina Jóźwiak
  • Joanna Sarnecka z Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” przy SP SPSK w Wólce Czepowej, opieka artystyczna – Monika Michalak

Wyróżnienia:

  • Alina Ryll z Przedszkola Miejskiego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi „Czerwony Kapturek” w Kole, opieka artystyczna – Ilona Szczesiak
  • Maria Sobkowiak z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Kole, opieka artystyczna – Agnieszka Płachecka
  • Aleksandra Pudło z Niepublicznego Przedszkola w Korzeczniku, opieka artystyczna – Monika Janikowska
  • Izabela Nykiel z Przedszkola Miejskiego w Dąbiu, opieka artystyczna – Katarzyna Tomczak
  • Aleksandra Borkowska z Przedszkola Miejskiego w Dąbiu, opieka artystyczna – Katarzyna Tomczak
  • Wiktor Paprocki ze Szkoły Podstawowej w Drzewcach, opieka artystyczna – Alicja Piguła
  • Hanna Kmieć ze Szkoły Podstawowej w Drzewcach, opieka artystyczna – Alicja Piguła
  • Oskar Kowalski ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kole, opieka artystyczna – Elżbieta Łuczak
  • Alicja Potrzebska ze Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Kiełczewie Smużnym Pierwszym, opieka artystyczna – Anna Chojnacka
  • Aleksandra Bugała ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Ponętowie Górnym Drugim, opieka artystyczna – Anna Wróbel
  • Jan Malicki ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Ponętowie Górnym Drugim, opieka artystyczna – Anna Wróbel
  • Zofia Skonieczna z Przedszkola Publicznego w Powierciu, opieka artystyczna – Joanna Rągowska
  • Laura Oblizajek ze Szkoły Podstawowej w Dobrowie, opieka artystyczna – Teresa Renachowska
  • Natasza Halman ze Szkoły Podstawowej w Budkach Nowych, opieka artystyczna – Beata Dopierała
  • Zuzanna Taczanowska z Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Jana Brzechwy w Kłodawie, opieka artystyczna – Marta Osowska
  • Nikola Sieradzka z Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Jana Brzechwy w Kłodawie, opieka artystyczna – Paula Klauza

Uczestnicy Konkursu otrzymali  upominki i dyplom, a dzieci wyróżnione i nagrodzone – dyplomy i wspaniałe nagrody rzeczowe.

Uroczystość konkursowa – nagrody i słodki poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów – zostały ufundowane przez GMINĘ KOŁO. Dziękujemy też za wsparcie okazane przez firmy: Wood-Mizer z Koła, Ludowy Bank Spółdzielczy Strzałkowie Oddział w Kole i Ksero-Ekspres z Koła.

Źródło: Katarzyna Wawrzyniak – Madej

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
rodzic
rodzic
1 rok temu

Wielkie gratulacje dla przedszkoli na wsiach, w kolskich placówkach nauczycielką się nie chce pracować już myślą pewnie o strajkach!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526