XV nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Kolskiego o remoncie drogi Powiercie Kolonia-Leśnica w Gminie Koło [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 16.09.2019

Z uwagi na krótki 7-dniowy termin złożenia do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu dokumentów potwierdzających zabezpieczenie wkładu własnego przy realizacji zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej 3403P na odcinku Powiercie Kolonia-Leśnica”, w środę zwołana została XV nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Kolskiego. Radni powiatowi podjęli uchwałę umożliwiającą generalny remont tej ruchliwej i bardzo zniszczonej drogi, która stanowi też dojazd do cmentarza komunalnego Miasta Koła. To kolejna z wielu dróg remontowanych w tym roku na terenie naszego powiatu. Cała sieć dróg powiatowych w Powiecie Kolskim wynosi 460 km i jest jedną z najdłuższych w Polsce. Zachęcamy do obejrzenia nagrania pod spodem z sesji.

 

Zadanie to zostało zakwalifikowane do dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Zwołanie sesji wynikało z konieczności wprowadzenia zmian w dwóch uchwałach, a mianowicie w uchwale dotyczącej budżetu powiatu na 2019 rok oraz uchwale dotyczącej Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kolskiego na lata 2019-2027. Na chwilę obecną zadanie było zaplanowano w budżecie na 2019 rok, a łączna kwota zabezpieczona na ten cel wynosi 1 096 000,00 zł, po 548 000,00 zł ze strony Powiatu Kolskiego oraz gminy wiejskiej Koło.

W związku z tym, że zbliża się koniec roku i fizycznie nie będzie możliwe zrealizowanie tego zadania, Zarząd Powiatu Kolskiego zaproponował rozdzielenie zadania na lata 2019 i 2020. W 2019 roku na realizację zadania zostanie przeznaczona kwota w wysokości 661 000,00 zł, natomiast na rok 2020 przeszłaby kwota w wysokości 435 000,00 zł. Spodziewana kwota dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 1 017 305,00 zł. Środki te zostałyby wprowadzone do budżetu powiatu po podpisaniu umowy pomiędzy Powiatem Kolskim a Wojewodą Wielkopolskim. Radni jednogłośnie przyjęli zaproponowane zmiany.

Źródło: Powiat Kolski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Lok
Lok
4 lat temu

Super decyzja brawo rada

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Racja widać ze radni i burmistrz nie chodzą po mieście tylko jeżdżą auti i dlatego nie widzą jaki jest stan tego chodnika zgoda ale przed wyborami wszystko obiecują powinni się wstydzić szkoda ze pan szafranski nie został burmistrz ale mam nadzieje ze będzie

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
4 lat temu

@~Anonim

Masz rację. Ta część chodnika jest w stanie „pożal się Boże”. Nie jest tego wiele, więc i koszt byłby do „udźwignięcia”. Tym bardziej w takim miejscu…

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Jestem mieszkańcem kola i wstyd mi za stan chodnika od ul 3 mają do poczty takiego chodnika niema w żadnym miasteczku i to w centrum gdzie przyjeżdża tylu ludzi do kola panowie radni razem z burmistrzem czy tego nie widzicie wstyd i jeszcze raz wstyd to się robi w pierwszej kolejności a potem inne drogi naprawiać.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Nie widzę potrzeby aby tam drogę zrobić. Możesz jechać przez budki

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

A o z drogą Koło-Ochle również powiatowa ,ruch duży bo w stronę Lichenia,dziury połatane strasznie .Zrobiony jest asfalt w miarę porządny do byłej szkoły,dalej tzw.dywanik a reszta woła o pomstę do nieba.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526