Powiat z miastem Koło chcą stawiać światła na skrzyżowaniu Jana Pawła II-Powst.Wlkp., a także elementy zwalniające na Kolejowa-Blizna-Piaski

Autor: kurier-kolski.pl | 30.09.2019

Od wielu lat jednym z najniebezpieczniejszych punktów komunikacyjnych w Kole jest skrzyżowanie Al. Św. Jana Pawła II -Powstańców Wlkp.-Blizna. Wypadki zdarzają się tam bardzo często! Podobnie jak ostatnio, po zmianie organizacji ruchu, na skrzyżowaniu ul. Kolejowej-Blizna-Piaski. Zmianę wymusiło wybudowanie niezwykle ruchliwej ul. Piaski, co całkowicie zmieniło natężenie ruchu w tym rejonie miasta. Po licznych wypadkach, sygnałach mieszkańców oraz interwencjach radnych, Starosta Robert Kropidłowski i Zarząd Powiatu chcą w porozumieniu z władzami miasta Koła wybudować sygnalizację świetlną na Jana Pawła II oraz położyć kwadraty zwalniające na Kolejowej. W tym drugim przypadku – jeśli to nie przyniesie poprawy bezpieczeństwa – ma być rozpatrzona możliwość budowy mini-ronda. Burmistrz Krzysztof Witkowski już zadeklarował się, że miasto dołoży się do budowy świateł, by było w Kole bezpieczniej.

 

Deklaracja wybudowania sygnalizacji świetlnej oraz zamontowania kwadratów zwalniających padła z ust Starosty Kolskiego Roberta Kropidłowskiego podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, a wcześniej podczas sesji Rady Miasta Koła mówił o tym Wiceprzewodniczący Rady Artur Szafrański, który równocześnie jest Sekretarzem Powiatu. Przy okazji Wiceprzewodniczący złożył deklarację, która została owacyjnie przyjęta. – W związku z pismem pana burmistrza w tej sprawie, Zarząd Powiatu podjął decyzję, że budowa sygnalizacji świetlnej w Al. Jana Pawła II zostanie wpisana do budżetu powiatu na rok 2020 r. Powiat zaproponuje miastu wspólną realizację tej inwestycji – powiedział Artur Szafrański.

Wcześniej, 19 września br., w kolskim Ratuszu odbyło się spotkanie w sprawie bezpieczeństwa kolskich dróg, a na sesji Rady Miasta rozgorzała dyskusja w tej sprawie.

– Cieszę się, że wreszcie powiat podjął decyzję o budowie świateł na Jana Pawła II. Miasto jest gotowe partycypować w kosztach – zapewnił burmistrz Krzysztof Witkowski.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
cheap flights
3 lat temu

I pay a visit every day a few blogs and websites to read
content, except this webpage presents quality based posts.
cheap flights 3aN8IMa

best web hosting 2020

It’s amazing to visit this web site and reading the views of all mates concerning this article,
while I am also eager of getting experience.

g rsacwgxy
3 lat temu

I enjoy what you guys are up too. This type of clever work and reporting!
Keep up the good works guys I’ve incorporated you guys to my own blogroll.

kkmcjh
kkmcjh
4 lat temu

progi zwalniające powinny być na Piaski i Bliznej a nie Kolejowej, a po 2 kto wymyślił puścić tranzyt koło przedszkola. Chyba ktoś związany z przedszkolem albo inną instytucją czy firmą, nie mógł zdążyć do pracy to załatwił pierszeństwo na tym skrzyżowaniu

Kierowca
Kierowca
4 lat temu

Odrazu rondo będzie najlepiej

Kolanka od urodzenia
Kolanka od urodzenia
4 lat temu

A nie lepiej światła zamiast minironda?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526