„Piątka Ostrowskiego” dla Wielkopolski, miasta Koła i Powiatu Kolskiego [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 23.09.2019

Na rynku w Kole, przed kolskim Ratuszem, z mieszkańcami i lokalnymi dziennikarzami spotkał się poseł PiS Krzysztof Ostrowski – wieloletni doświadczony samorządowiec (7 kadencji), parlamentarzysta, a także czynny lekarz i menadżer służby zdrowia, od 2011 roku członek Prawa i Sprawiedliwości, członek sejmowej Komisji Zdrowia. Mieszkańcy Koła znają posła Ostrowskiego, szczególnie ze spotkań w MDK, gdzie odbywały się debaty w sprawie tego, co w Kole działo się w poprzedniej kadencji samorządu. Krzysztof Ostrowski to odważny człowiek i skuteczny poseł. Zawsze otwarty i życzliwy. Wykształcony i inteligentny. Stara się teraz o nasze poparcie i o kolejną kadencję. Mieszkańcom Koła i Powiatu Kolskiego przedstawił co chciałby zrealizować dla naszego regionu oraz Ziemi Kolskiej i jej mieszkańców przez najbliższe 4 lata. Zachęcamy do zapoznania się z krótkim nagraniem pod spodem.

 

Wraz z posłem Krzysztofem Ostrowskim na kolskim Rynku zjawiło się także kilka osób znanych mieszkańcom naszego miasta i powiatu z działalności społecznej, politycznej czy gospodarczej. Przyszli poprzeć swojego kandydata i jego program oraz zachęcić innych do poparcia go w głosowaniu. Wśród nich byli m.in.: Elżbieta Tamborska, Jacek Klukaczyński i Krzysztof Włoszczyński.

W czym poseł Ostrowski może wspomóc mieszkańców Koła i Powiatu Kolskiego? KLIKNIJ w obraz pod spodem i obejrzyj krótką wypowiedź.

W pierwszej kolejności wspierał już i wspiera nadal powstanie Geotermii Kolskiej. Wcześniej, na prośbę burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego, pomagał w powstaniu pierwszego odwiertu geotermalnego, a teraz planuje podejmować kolejne działania, by urzeczywistnić powstanie tej tak ważnej inwestycji. To ogromne zamierzenie, które będzie kołem zamachowym gospodarki naszego miasta, pozwoli na niższe opłaty za ciepło i oczyści powietrze, którym oddychamy.

Kolejną sprawą, która bardzo mocno leży w gestii zainteresowania posła Ostrowskiego, jest kolski Szpital. Krzysztof Ostrowski deklaruje swoją pomoc i wsparcie w wyciągnięciu go z kilkunastomilionowych zadłużeń, w jakie popadł przez ostatnie kilkanaście lat. Widzi potrzebę jego doposażenia, remontów i lepszego funkcjonowania tej placówki dla dobra wszystkich mieszkańców powiatu.

I trzecim – ale na pewno nie ostatnim – tematem, jakim pilnie chciałby zająć się poseł Ostrowski na naszym terenie, jest budowa Obwodnicy Północnej miasta Koła, o czym jedynie mówi się od 30 lat. I na rozmowach zawsze się kończyło. A to bardzo ważna, strategiczna inwestycja nie tylko dla Koła i Gminy Koło, ale i całego powiatu, która pozwoli odciążyć miasto, a szczególnie ul. Toruńską, z uciążliwego ruchu tranzytowego ciężkich TIR-ów, ale też stworzy na obrzeżach miasta i w Gminie Wiejskiej Koło nowe, niezwykle atrakcyjne tereny budowlano-inwestycyjne, co ma szansę przełożyć się na nowe miejsca pracy dla mieszkańców. A może uda się tam stworzyć specjalną strefę ekonomiczną? Za torami, po drugiej stronie stacji kolejowej Koło, są ogromne pola jak okiem sięgnąć. W dużej części są własnością państwową. Tam właśnie może powstać kolskie „zatorze”. To przyszłość i rozwój dla nas i naszych dzieci!

O tych i innych planach posła Krzysztofa Ostrowskiego na najbliższą kadencję parlamentarzysta mówi w swoich krótkich wystąpieniach. Zachęcamy do zapoznania się z „Piątką Ostrowskiego” i do oddania głosu na Krzysztofa Ostrowskiego w dniu tegorocznych wyborów parlamentarnych.

(Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość)

Komentowanie zostało zablokowane

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526