Nowy wóz bojowy dla OSP Trzęśniew!

Autor: kurier-kolski.pl | 16.09.2019

W ostatnią sobotę, 14 września 2019 r., w strażnicy OSP Trzęśniew (gm. Kościelec) odbyło się uroczyste przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA3/24 Volvo FLD 3 dla jednostki OSP Trzęśniew.  W przekazaniu samochodu ratowniczo-gaśniczego udział wzięło wielu znamienitych gości: Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, poseł na Sejm Leszek Galemba, delegacja Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, prezes WFOŚiGW w Poznaniu Jolanta Ratajczak i jej zastępca Aleksandra Durkowska, z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu mł. bryg. Arkadiusz Przybyła,  Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP dh Ryszard Kasiorek, Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Wicestarosta Sylwester Chęciński, Komendant Powiatowy PSP w Kole bryg. Krzysztof Żurawik i jego z-ca mł. bryg. Arkadiusz Wypiór oraz Wójt Gminy Kościelec Dariusz Ostrowski.

Uroczystość przed strażnicą OSP w Trzęśniewie rozpoczęła się od złożenia meldunku przez komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole bryg. Krzysztofa Żurawika Wojewodzie Wielkopolskiemu Zbigniewowi Hoffmannowi.

Ochotnicza Straż Pożarna w Trzęśniewie podpisała umowę o przyznaniu dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Poznaniu na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Wartość dofinansowania, które otrzymali druhowie z Trzęśniewa z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na wsparcie przedsięwzięć realizowanych w ramach Programu Priorytetowego „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych w 2019 roku” to kwota 95.334 zł, a wartość całego przedsięwzięcia wyniosła 760.000 zł. Zakup samochodu współfinansowany został także ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – 300.000 zł dot. zadania publicznego „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do KSRG” na dofinansowanie zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz ze środków pochodzących z wpływów uzyskanych ze składek z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia od ognia w kwocie 149.666 zł oraz z budżetu gminy Kościelec – 215.000 zł.

Źródło: KP PSP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
2 lat temu

tinder app , how to use tinder
tinder online

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526