Kopalnia Soli w Kłodawie rozwija się: wybudowała nowy magazyn soli luzem

Autor: kurier-kolski.pl | 17.09.2019

Wczoraj,  16 września 2019 r., prezes zarządu Kopalni Soli „Kłodawa” S.A. Waldemar Marciniak oraz członek zarządu Tomasz Krokos dokonali oficjalnego otwarcia nowego magazynu soli luzem. Magazyn ten, o pojemności 35 tysięcy ton, znacząco zwiększa możliwości magazynowe kłodawskiej kopalni, bo aż o 50%. To strategiczna inwestycja nie tylko dla firmy, ale też dla polskiego drogownictwa. W uroczystości uczestniczyli m.in.: miejscowy poseł Leszek Galemba, poseł Witold Czarnecki, Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, Starosta Kolski Robert Kropidłowski i Burmistrz Kłodawy Piotr Michalak. Gratulacje na piśmie w związku z rozwojem tej państwowej kopalni wystosował Premier Mateusz Morawiecki.

List gratulacyjny, w imieniu Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, odczytał poseł na Sejm RP Witold Czarnecki. Głos zabrał również Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Wśród gości nie zabrakło Leszka Galemby – Posła na Sejm RP, Starosty Kolskiego Roberta Kropidłowskiego oraz Burmistrza Kłodawy Piotra Michalaka. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele instytucji współpracujących i nadzorujących pracę kopalni – Komendant PSP w Kole Krzysztof Żurawik oraz Dyrektor Powiatowego Państwowego Inspektoratu Sanitarnego Ewa Lewicka.

Kopalnia w Kłodawie wybudowała nowy magazyn soli drogowej luzem z własnych środków finansowych, bez zaciągania kredytów. A to przecież inwestycja kosztująca blisko 8 mln. zł! Świadczy to o dobrej kondycji spółki. Magazyn zwiększy aż o 50% możliwości magazynowania soli luzem w porównaniu ze stanem wcześniejszym.

Źródło: Kopalnia Soli „Kłodawa” i UW w Poznaniu

Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovooeinloggen.com
3 lat temu

lovoo jobs lovoo geschäftsführer http://lovooeinloggen.com/

kolanin
kolanin
4 lat temu

@Człowiek z Koła.Masz racje ,pewnie tak sobie myśli,ale my tez myślimy nie tylko o nim ,ale o Galembie i jego nepotyzmie w ciepłowni kolskiej ,może trzeba jeszcze panu Kaczyńskiemu szepnąć o tych przebierańcach to i owo.

Człowiek z Koła
Człowiek z Koła
4 lat temu

A ten Czarnecki, to tylko pojawią się przed wyborami. Ciekawe czy myśli, że my jesteśmy głupi?

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Mając taki zapas soli łatwiej będzie robić przetwory z farmy trzody. Pewnie jedyny słuszny poseł już się cieszy, że szybko ii sprawnie będzie mógł kupić niezbędną do przetwórstwa sól. Wiadomo geszeft jest geszeft.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

A ten łysy w tym kasku wygląda jak gumiś.

He he
He he
4 lat temu

Posła na Sejm nie było?

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

@Git
Twoim zadaniem nie jest wozić du….a za publiczne pieniądze tylko pytać na przykład ile miasto kosztują dojazdy Burmistrza do pracy dbaj o nasze sprawy nie swoje ! dlaczego
i w jakim to konkursie brał udział Przewodniczący Rady Miasta ? że dostał intratną posadkę w spółce podlegającej miastu ? ilu Radnych i ich rodzin pracuje w miejskich spółkach ? o to się martw i o to powinieneś pytać .

kok
kok
4 lat temu

goscie przywiezli list to troszke za malo a gdzie woz strazacki lub jakas koparka oj glosowanie moze byc nie po mysli dobrej zmiany

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Chciałbym żeby wybory odbywały się co rok. Dzięki temu byłoby dużo więcej inwestycji

Git
Git
4 lat temu

Noi oczywiście Jedyna Radna miejska została zaproszona brawo Pani Ewo

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526