Kolskie stowarzyszenie otrzymało 65.000 złotych dotacji z PFRON na swój projekt

Autor: kurier-kolski.pl | 18.09.2019

Pierwsze umowy w subregionie konińskim na wsparcie zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego – podpisane.  Jedną z organizacji, która otrzymała dotację aż 65.000 zł jest Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Kole – na projekt „Otwórzmy przed nimi życie”.

 

We wtorek 17 września 2019 roku Konińskim Domu Kultury w Koninie Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, spotkała się z przedstawicielami organizacji, które otrzymały dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych na  rehabilitację zawodową i społeczną. Wśród nich znalazły się: Fundacja Na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie” – dotacja 100 000 zł na projekt „Mogę więcej! Edycja 7”, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem „Gepetto” – dotacja 75 000 złotych na projekt „Niebieska Puma”, Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kole – dotacja 65 000 złotych na projekt „Otwórzmy przed nimi życie”, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Koninie – dotacja 100 000 złotych na projekt „Równe szanse”, Konińska Spółdzielnia Socjalna „Spektrum” – dotacja 70 000 złotych, Stowarzyszenie „ Młode Ostrowite” – dotacja 130 000 złotych oraz Fundacja Pracownia Projektów Społecznych z Dobrej Nadziei – dotacja 70 000 złotych.

-Samorząd  Województwa Wielkopolskiego przeznaczył w tym roku na to zadanie 4 500 000. Dzięki temu realizowana jest rehabilitacja osób niepełnosprawnych w różnych typach placówek, kompleksowe wsparcie dzieci z niepełnosprawnościami, w tym z niepełnosprawnością intelektualną, ze szczególnym uwzględnieniem spektrum autyzmu i mobilna rehabilitacja na terenach wiejskich – powiedziała Marzena Wodzińska.

Na konkurs wpłynęło 57 ofert. Komisja opiniując wnioski największy nacisk kładła na projekty zakładające wyrównywanie szans i możliwości mieszkańców Wielkopolski i różnic między subregionami województwa.

Źródło: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej – Poznań

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526