„Wspaniałe stulecie” mieszkanki Gminy Grzegorzew Pani Heleny Kawalec z Bylic

Autor: kurier-kolski.pl | 03.08.2019

27 lipca 2019 r. odbyła się wyjątkowa uroczystość. Pani Helena Kawalec z Bylic obchodziła swoje setne urodziny. Dostojna Jubilatka jest najstarszą mieszkanką Gminy Grzegorzew. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym w Borysławicach. W intencji Szanownej Jubilatki odprawił ją proboszcz, ks. kan. Andrzej Piesik. Pani Helena setne urodziny świętowała w otoczeniu kochających córek, wnucząt, prawnucząt, przyjaciół i znajomych. Było to wydarzenie niezwykle ważne dla grzegorzewskiego samorządu, o czym świadczyła obecność samej Wójt Bożeny Dominiak, Przewodniczącego Rady Gminy Grzegorzew Tadeusza Sosnowskiego oraz radnego gminnego Łukasza Łuczyńskiego.

 

Z życzeniami przybyła również delegacja Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kole z kierownik Moniką Banasiak na czele, delegacja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzegorzewie z kierownik Jolantą Wawrzyniak, delegacja Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych oddział w Kole z Prezesem Zdzisławem Grabowskim.

Setne urodziny to niebywały jubileusz. Pani Helena Kawalec wzrastała wtedy,  gdy Polska budowała swoją niepodległość. W całym swoim życiu doznała wielu podniosłych chwil, gdzie szczęście i radość przeplatały się ze smutkiem i porażką. Kiedy miała 20 lat urodziła pierwsze dziecko, ale również w tym samym czasie wybuchła II wojna światowa. Idąc na urodziny składamy jubilatowi życzenia stu lat, nie do końca dowierzając, że jest to wiek do osiągnięcia, wyznaczając w ten sposób jak gdyby granice życia. Pani Helena doczekała spełnienia tych zapewne wielokrotnych życzeń 100 lat.

Sto lat to czas przeżytych doświadczeń, czas nabywanej mądrości, która wzrasta jak roślina. Nasza Dostojna Jubilatka nawet w swoje urodziny martwiła się, że zboże jeszcze nie jest skoszone. Pani Wójt z radością i wzruszeniem złożyła Pani Helenie Kawalec serdeczne życzenia, wyrazy uznania, głębokiego szacunku i podziwu. Życzyła, aby czas odpoczynku po latach ciężkiej pracy, trudzie wychowania dzieci mijał przy boku kochającej rodziny.

Na ręce Jubilatki Wójt Bożena Dominiak przekazała życzenia, upominek, bukiet róż oraz list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Wójt składając życzenia mówiła: Szanowna Pani Heleno, doczekała Pani sędziwego wieku. Z całego serca życzymy Pani zdrowia, nieustającej pogody ducha, aby nigdy nie opuszczała Panią ludzka życzliwość….

Uśmiechnięta Jubilatka cierpliwie przyjmowała życzenia, serdeczności i naręcza kwiatów. Nie zabrakło też toastów i lampki szampana oraz wspólnego jubileuszowego zdjęcia.

Źródło: UG Grzegorzew

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
2 lat temu

how to use tinder , browse tinder for free
http://tinderentrar.com/

Javiereralm
2 lat temu

browse tinder for free , what is tinder
tinder sign up

DanielEvamp
2 lat temu

payday loan companies
secured loan

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526