W Klubie TRZECIA ZMIANA wykład o mikroorganizmach, probiotykach, zdrowiu, alergiach, autyzmie… [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 08.08.2019

Każdy z nas, chorując, zetknął się z określeniem antybiotyk. Używając antybiotyku często przyjmowaliśmy także probiotyk. Czy zastanawialiśmy się co kryje się pod określeniem probiotyk i jaką rolę on spełnia? I jaką rolę mają w organizmie człowieka mikroorganizmy? Właśnie o tym, i nie tylko o tym, opowiadał kolskim seniorom skupionym w Stowarzyszeniu Klub Seniora „Trzecia zmiana” mgr inż. Sławomir Gacka – absolwent PTO w Powierciu i SGGW w Warszawie, reprezentujący ProBiotics Polska, dyrektor Centrum Mikroorganizmów w Bratuszynie k/Turku, który gościł już po raz drugi w ich siedzibie. Zachęcamy do wysłuchania obszernego fragmentu tego ciekawego wykładu na naszym nagraniu.

 

Sławomir Gacka mówił o mikroorganizmach i ich znaczeniu. Ale także o przyczynach zatrucia naszych organizmów, przyczynach chorób, w tym alergii czy zaburzeń takich jak autyzm, o stosowaniu trujących chemii do sprzątania domów, itd.  Mikroorganizmy, to drobnoustroje, organizmy nie widoczne „gołym okiem”. Zalicza się do nich bakterie, jak i pokrewne im organizmy. W życiu codziennym, w naszej świadomości to człowiek jest centrum życia, jego ukoronowaniem. Trzeba jednakże mieć świadomość, że żyjemy „w oceanie” mikroorganizmów. Występują niemal wszędzie. Są na powierzchni i wewnątrz ludzkiego ciała. W powietrzu, wodzie ,w pokarmach. We wszystkich ogniwach łańcucha pokarmowego. Zamieszkują we wszystkich organizmach żywych i mają więcej komórek niż „gospodarz” , w którym żyją.

KLIKNIJ NA OBRAZ BY ZOBACZYĆ NAGRANIE (telefony odwracamy poziomo):

To , co dzieje się w organizmie, dzieje się z udziałem mikroorganizmów. Mogą one jednakże działać pozytywnie i negatywnie. Brak bakterii przyjaznych człowiekowi , to zagrożenie dla jego zdrowia.Wchodzą w to miejsce bakterie nieprzyjazne. W dużym uproszczeniu przyjazne bakterie, to pobudzanie układu immunologicznego i prawidłowy metabolizm, ochrona przed drobnoustrojami patogennymi, wytwarzanie witamin, neutralizowanie szkodliwych substancji wytwarzanych przez człowieka. To fabryki biochemiczne.

Tego naturalnego sprzymierzeńca niszczy człowiek, a „pomaga” mu w tym wszechobecna w naszym życiu chemia.
I tu w swą rolę wchodzą probiotyki, mające poprawiać zdrowie i jakość naszego życia. Pan Sławomir Gacka swój wykład o mikroorganizmach i probiotykach wspomagał wizualizacją za pomocą rzutnika oraz prezentując pożyteczne, naturalne probiotyczne wyroby – Pro Bio Emy wspierające życie roślin, zwierząt i ludzi .Wytwórcą tych wyrobów uzyskanych z zastosowaniem Pro Bio Technologii jest firma ProBiotics z Bratuszyna koło Turku.

Tekst: Zdzisław Felis
Foto i wideo: Mariusz Kozajda

Jedna odpowiedź do wpisu

  1. jabłońska

    Dziękuję za zamieszczony materiał. Współpraca z Firmą Probiotc,s jest dla Klubu Trzecia Zmiana bardzo przydatna , wyjątkowa i korzystna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526