PIT zero dla młodych – już od 1 sierpnia!

Autor: kurier-kolski.pl | 08.08.2019

Dnia 1 sierpnia 2019 r. weszły w życie przepisy o zerowym PIT dla młodych. Aby zaliczki na PIT od sierpnia do grudnia br. nie były pobierane, młody podatnik musi złożyć swojemu pracodawcy oświadczenie, że jego dochody w całości korzystają ze zwolnienia od PIT. Jeśli tego nie zrobi – zwrot podatku otrzyma w rozliczeniu rocznym za 2019 r.

 

Nowa ulga w PIT obejmuje osoby, które nie ukończyły 26. roku życia i osiągają przychody z pracy (czyli ze stosunku pracy, spółdzielczego stosunku pracy, stosunku służbowego lub stosunku pracy nakładczej) oraz z umów zlecenia zawartych z firmą. Zwolnienie obowiązuje niezależnie od liczby umów czy liczby płatników.

Ulgą objęte będą przychody do wysokości 85 528 zł w roku podatkowym. Do tego limitu przychody młodego podatnika będą zwolnione z PIT.

Wyjątkiem jest rok 2019 – limit zwolnienia wynosi 35 636,67 zł, czyli 5/12 limitu rocznego, ponieważ zwolnienie będzie obowiązywać przez 5 miesięcy, od sierpnia do grudnia.

W 2019 r. płatnik nie będzie zobowiązany do potrącania zaliczek na PIT (od sierpnia do grudnia), jeżeli młody podatnik złoży mu oświadczenie, że jego dochody w całości korzystają ze zwolnienia od PIT. Przykładową treść takiego oświadczenia można znaleźć na stronie internetowej wielkopolskiej administracji skarbowej: www.wielkopolskie.kas.gov.pl. Podatnicy, którzy go nie złożą, zwrot podatku z tytułu ulgi otrzymają w przyszłym roku, rozliczając swój PIT za 2019 r.

Do przychodów uzyskanych od 1 stycznia 2020 r. ulga będzie uwzględniana już przy obliczaniu zaliczek na podatek (bez konieczności składania oświadczenia przez podatnika). Szacuje się, że z ulgi skorzysta ponad 2 mln młodych pracowników.

Więcej informacji o uldze znaleźć można na stronie Ministerstwa Finansów: https://www.gov.pl/web/finanse/bez-pit-dla-mlodych

Źródło: Urząd Skarbowy w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo chatanfragen anzahl

lovoo server fehler lovoo agb http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
2 lat temu

tindr , tinder date
how to use tinder

Javiereralm
2 lat temu

browse tinder for free , tinder app
what is tinder

Myronevita
2 lat temu

singles near me
free local personal ads

cialis cialis generic

hello guos 9128738517

grzesz
grzesz
4 lat temu

Do 'rodzica’ – miasto straci na braku wpływu z PIT-u. Mieszkańcy to pokryją zwiększonymi opłatami i podatkami 'miejskimi. A rząd na tym nie straci. Są cwani naszym kosztem.

rodzic
rodzic
4 lat temu

Zwłaszcza Twoim,człowieku najpierw pomyśl a potem mów!

Mieszkaniec Koła
Mieszkaniec Koła
4 lat temu

Realizowanie obietnic rządu kosztem mieszkańców

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526