Dożynki parafialno-gminne w Wólce Czepowej (Gmina Kłodawa) [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 20.08.2019

Dnia 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane również Świętem Matki Boskiej Zielnej, w Wólce Czepowej odbyły się dożynki parafialno-gminne gminy Kłodawa. Rozpoczęły się uroczystą dziękczynną Mszą świętą w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP, gdzie ks. prałat Jerzy Dylewski poświęcił dożynkowe wieńce. Następnie barwnym korowodem wieńców, wśród przyśpiewek i przygrywek, goście przeszli na plac dożynkowy. Tak rozpoczęło się coroczne świętowanie zakończenia prac rolnych na wsi. Zachęcamy do obejrzenia pod spodem obszernej fotogalerii i naszego nagrania wideo z dożynek.

Na dożynki zawitało wielu gości, którzy wyrazili szacunek dla pracy rolników, podziękowanie za ich trud oraz cierpliwość. Życzyli również, aby nigdy nikomu nie zabrakło chleba.Wśród nich byli m.in.: poseł na Sejm RP Leszek Galemba, Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska, radni Sejmiku Wojewódzkiego – Czesław Cieślak (równocześnie Prezes OSM Koło, której stoisko z degustacją lokalnych wyrobów stanęło na dożynkowym placu) i Robert Popkowski oraz Sekretarz Powiatu Kolskiego Artur Szafrański – reprezentujący Starostę Kolskiego Roberta Kropidłowskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Marka Świątka.

Tradycyjnie Starostowie Dożynkowi: mieszkanka Wólki Czepowej Helena Kotwasińska  oraz sołtys Rycerzewa Jarosław Cieśliński – radny Rady Nadzorczej kolskiej Mleczarni, złożyli na ręce włodarzy gminy  Piotra Michalaka i Katarzyny Hamigi dorodny bochen chleba, a czyniąc to wyrazili nadzieję, że symbol dzielenia się nim, będzie wyrazem jedności i wzajemnego poszanowania, oraz że nie zabraknie go w domach mieszkańców Gminy Kłodawa. Wszyscy uczestnicy zostali obdzieleni częścią tak drogocennego daru.

Zanim uczestnicy dożynek udali się na poczęstunek przy stołach biesiadnych przygotowanych przez 14 sołectw i organizacji, przeprowadzono XIII Gminny Przegląd Regionalny Dziedzictwa Kulinarnego. Komisja konkursowa, której przewodniczyła wicewojewoda Aneta Niestrawska, Katarzyna Hamiga – zastępca burmistrza i Krzysztof Krusiński – Przewodniczący Rady, miała bardzo trudne zadanie. Nagroda główna – Misa Sołtysa powędrowała w tym roku do Rycerzewa, a pozostali uczestnicy kulinarnej rywalizacji zostali obdarowani równorzędnymi nagrodami.

Najwięcej emocji towarzyszyło zmaganiom podczas sportowych turniejów sołectw o puchar starostów dożynek. Rywalizację wygrał zespół z Bierzwiennej Krótkiej. W przeglądzie twórczości ludowej głównym trofeum był Złoty Chochoł, który otrzymała Irena Pasturczak. W konkursie na najpiękniejszy tegoroczny wieniec żniwny – decyzją jury wygrały Pomarzany Fabryczne.

KLIKNIJ W OBRAZ PONIŻEJ I OBEJRZYJ OBSZERNE NAGRANIE Z DOŻYNEK W WÓLCE CZEPOWEJ:

Na scenie wystąpili lokalni artyści: Lubonianki, Kłodawiacy i Solniczka Folk. Niespodzianką dla publiczności był wspólny występ grupy tanecznej Gama i goszczącej z zaprzyjaźnionego niemieckiego Oschatz. Specjalnie na Dożynki przyjechała również delegacja samorządowców z miasta Oschatz na czele z burmistrzem Andreasem Kretschmarem.

Dożynkowe uroczystości trwały do późnych godzin nocnych. Wspólnej zabawie towarzyszyły koncerty zespołów Kolorowe Gitary, Adexs i The Best.

Źródło: Gmina Kłodawa
Foto i wideo: portal kurier-kolski.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Collin
2 lat temu

I read this paragraph fully on the topic of the comparison of most recent
and earlier technologies, it’s awesome article.

lovoo profilbesucher

lovoo search lovoo schlampe http://lovooeinloggen.com/

website hosting companies

If you want to obtain a great deal from this
article then you have to apply these strategies to your won blog.

web hosting service
3 lat temu

Your style is very unique compared to other folks I’ve read stuff from.
I appreciate you for posting when you have the opportunity, Guess I
will just bookmark this web site.

tinyurl.com
3 lat temu

What a stuff of un-ambiguity and preserveness of valuable know-how on the topic of unexpected feelings.

https://tinyurl.com/rsacwgxy g

What’s up, I read your blog like every week.
Your writing style is witty, keep up the good work!

KGW Bierzwienna
KGW Bierzwienna
4 lat temu

W relacji brak zdjęć z Turnieju Sołectw, który odbywał się w trakcie Dożynek. Świetna zabawa i integracji.

Mieszkaniec Koła
Mieszkaniec Koła
4 lat temu

Więcej zdjęć nie dało rady włożyć? Czuję niedosyt

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526