Odpust ku czci św. Bogumiła w Dobrowie

Autor: kurier-kolski.pl | 01.07.2019

Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę po 10-tym czerwca, 16 czerwca 2019 r., odbył się w Dobrowie uroczysty Odpust ku czci św.Bogumiła, czyli najważniejsze w ciągu roku wydarzenie związane z Jego kultem. Po trwającej prawie 2 godziny adoracji przy „Trumience” z Relikwiami św.Bogumiła, podczas której śpiewaliśmy godzinki, litanie, pieśni i modlitwy do św.Bogumiła, wyruszyła z Jego Sanktuarium uroczysta procesja z relikwiami Patrona. Eucharystii przy Pustelni św.Bogumiła przewodniczył i wygłosił homilię Ksiądz Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz, Prepozyt Kapituły Uniejowskiej. Koncelebrował Eucharystię, po raz ostatni w roli Kustosza Sanktuarium św.Bogumiła w Dobrowie, ks.kan. Wojciech Marciszewski.

 

Na uwagę zasługuje fakt, że ks.kanonik odprawiał Mszę św. (zgodnie z tym, co zapowiadał tydzień wcześniej w ogłoszeniach parafialnych) w intencji dziękczynnej za otrzymany za wstawiennictwem św. Bogumiła dar potomstwa, po długim okresie oczekiwania. Ksiądz Infułat natomiast w intencji zgromadzonych uczestników odpustu.

Relikwiom św.Bogumiła towarzyszyły relikwie Jego kamedulskich braci zakonnych- Św. Pięciu Polskich Męczenników, które już tradycyjnie przyjechały z Kazimierza Biskupiego wraz z przedstawicielami Ich Bractwa (w płaszczach).

Po odprawionej Mszy św. przy Pustelni, w procesji eucharystycznej relikwie wróciły do Sanktuarium, gdzie po odśpiewaniu uroczystego „TE DEUM”, wierni zostali pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem, oraz uzyskali odpust.

Za tę piękną fotorelację pod spodem serdecznie dziękujemy Panu Mateuszowi Kaszyńskiemu z Orkiestry Dętej OSP Brudzew, która uświetniła całą uroczystość odpustową, a także dała koncert po jej zakończeniu. Niech św.Bogumił odwdzięczy się wyproszonymi Łaskami!

Po więcej zdjęć zapraszamy:

https://drive.google.com/drive/folders/10WYAjc7KeF07KlHbQF9uqWoDlAjWA0lf?fbclid=IwAR242kDBiDG6cZ5t3DYaxXvg_CodQ8hPh7QwlKItuk51DB0c0mthTLewXdQ

Źródło: Święty Bogumił  strona nieoficjalna – facebook

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526