Miejski „Cieplik” wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców

Autor: kurier-kolski.pl | 17.07.2019

Miejski „Cieplik” wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Koła i w swoich planach ma rozbudowę sieci w kolejnych ulicach. W ostatnim czasie od kiedy pojawiły się wykopy w rejonie ulic Konarskiego i Emilii Plater daje się zaobserwować zwiększone zainteresowanie mieszkańców os. Płaszczyzna podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej. W roku 2019 MZEC sp. z o.o. wybuduje na kolskim osiedlu Płaszczyzna 650 m sieci w technologii bezkanałowej rur preizolowanych o średnicy DN 150, a w 2020 planowane jest wybudowanie kolejnych 350 m w tej samej technologii. Rozpocznie się wtedy proces przyłączania do sieci nowych odbiorców. W planach na kolejne lata przewiduje się budowę sieci na kolejnych ulicach osiedla. Docelowo spółka zamierza objąć zasięgiem sieci ciepłowniczej całe osiedle Płaszczyzna!

 

Wybór sposobu ogrzewania budynku, w którym mieszkamy lub którego jesteśmy właścicielami to poważna decyzja nierzadko skutkująca na wiele lat. W związku z tym powinna być właściwie i roztropnie podejmowana. W ostatnich latach coraz więcej i częściej mówi się o katastrofalnych skutkach, przede wszystkim dla naszego zdrowia, złej jakości powietrza. Największym lokalnym źródłem zanieczyszczeń powietrza jest tzw. niska emisja, która pochodzi z palenisk domowych oraz transportu samochodowego. Jako mieszkańcy mamy wybór jaki rodzaj paliwa spalamy w przydomowych kotłowniach oraz w jakiego typu urządzeniach dokonujemy tego spalania. Wszyscy, którzy jeszcze nie korzystają z ciepła systemowego, powinni uświadomić sobie, że to jak funkcjonuje nasz domowy system grzewczy ma bezpośredni wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy my i nasi najbliżsi. Ciepłownictwo systemowe w niewielkim stopniu odpowiada za niską emisję. Zalety ciepła systemowego nie są powszechnie znane i istnieje wciąż duża potrzeba informowania i edukowania mieszkańców naszego miasta o niekwestionowanych korzyściach płynących z wyboru tego rodzaju źródła ciepła dla własnego domu.

Miejski „Cieplik” wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta Koła i w swoich planach ma rozbudowę sieci ciepłowniczej o kolejne ulice. W ostatnim czasie od kiedy pojawiły się wykopy w rejonie ulic Konarskiego i Emilii Plater daje się zaobserwować zwiększone zainteresowanie mieszkańców osiedla Płaszczyzna podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej. W roku 2019 MZEC wybuduje na osiedlu Płaszczyzna 650 m sieci ciepłowniczej w technologii bezkanałowej rur preizolowanych o średnicy DN 150. Natomiast w 2020 roku planowane jest wybudowanie kolejnych 350 metrów w tej samej technologii. Rozpocznie się wtedy proces przyłączania do sieci 20 nowych odbiorców.

W planach na kolejne lata przewiduje się budowę sieci na kolejnych ulicach osiedla. Rozważane są ulice M. Konopnickiej w kierunku ulicy Staffa oraz kontynuacja budowy sieci na ulicy Konarskiego. Realizacja tych ambitnych planów uzależniona będzie od ilości zainteresowanych mieszkańców wymienionych ulic oraz będzie wynikiem rachunku ekonomicznego Spółki. Docelowo Spółka zamierza objąć zasięgiem sieci ciepłowniczej całe osiedle Płaszczyzna.

Dzięki rozbudowie sieci na osiedlu Płaszczyzna ograniczone zostanie bez wątpienia w znacznym stopniu, zanieczyszczenie powietrza, a tym samym intensywność smogu w mieście. Mieszkańcy mogą skorzystać z programu Czyste powietrze, który został uruchomiony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

W związku ze swoimi planami rozbudowy sieci ciepłowniczej na osiedlu Płaszczyzna w Kole spółka MZEC zachęca już dziś pozostałych mieszkańców tej części Koła do kontaktu z pracownikami Spółki, którzy służą fachową wiedzą i pomocą oraz informacją na temat możliwości przyłączenia ich domów do miejskiego „Cieplika”.

Na stronie NFOŚiGW możemy przeczytać, „że najważniejszym celem programu jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych piecach.”

Więcej o programie Czyste powietrze może przeczytać na: http://nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/o-programie-czyste-powietrze-/

Źródło: MZEC Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Myronevita
3 lat temu

free datingwebsites
online dating sites

cheap flights
3 lat temu

At this time I am going away to do my breakfast, when having my breakfast
coming yet again to read more news. 31muvXS cheap flights

web hosting companies

You could definitely see your skills in the work you write.
The sector hopes for even more passionate writers like
you who aren’t afraid to say how they believe. Always follow your heart.

Janusz kupczak
Janusz kupczak
4 lat temu

Tak jak pisiory na mieszali w ty mieście to nie da się odkręcić za 100lat

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
4 lat temu

Toruń zbudował tylko dlatego, że Główny Geolog Kraju pomylił na mapie Toruń z Ciechocinkiem, gdzie biją gorące źródła. Pod Toruniem jednak ich nie ma.
Główny Geolog Kraju prof. Orion Jędrysek który załatwił o. Rydzykowi odwierty, został zdymisjonowany.
Przyznane na podstawie „pomyłki” pieniądze w kwocie 27 mln. zł. jednak pozostały.
Ma takiego „szczęścia do pomyłek” nie mamy, więc musimy starać się o wszystko sami.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
4 lat temu

Toruń już zbudował!

Kolanin
Kolanin
4 lat temu

Konin już buduje swoja geotermie,tam czerwoni nie rządzą,marazm jest tylko u nas…

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
4 lat temu

Do samego Konina!
Co nam Kościelec!

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

To do Kościelca czy granic miasta?

Pimpuś Sadełko
Pimpuś Sadełko
4 lat temu

Ponieważ nasza miejska gmina graniczy z gminą Kościelec. Czy to cię dziwi że ludzie mieszkający na obrzeżach miasta też chcą być podłączeni do ciepłowni? Czy ty tylko udajesz takiego czy naprawdę jesteś?

Mieszaniec koła
Mieszaniec koła
4 lat temu

Po co do Kościelca jak to spółka miasta i na rzecz jej mieszkańców ma działać

Pimpuś Sadełko
Pimpuś Sadełko
4 lat temu

No do Kościelca! Czytać nie umiesz?

Mieszaniec koła
Mieszaniec koła
4 lat temu

Do Kościelca?

Kobra
Kobra
4 lat temu

„Natomiast w 2020 roku planowane jest wybudowanie kolejnych 350 metrów w tej samej technologii.”To ,żeby ogrzać cale miasto i dojechać z rurami cieplowniczymi nawet do Kościelca potrzeba obecnemu Witkowskiemu i radzie nadzorczej ok 100 lat…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526