„Kwitnące wakacje” kolskiego MDK pod znakiem turystycznym

Autor: kurier-kolski.pl | 17.07.2019

Dużym zainteresowaniem cieszy się stała propozycja wakacyjna Miejskiego Domu Kultury w Kole jaką są półkolonie „Kwitnące wakacje”. Po kilku dniach od ogłoszenia zapisów listy były zapełnione. Uczestnicy półkolonii zwiedzali, pływali i bawili się. Gdzie byli i co robili? Przeczytaj dalej.

 

Program tegorocznej edycji, obok zajęć plastycznych i zabaw z klockami lego prowadzonych na terenie placówki, a także zwiedzania budynków klasztoru OO Bernardynów w Kole oraz pływania na kolskim basenie obejmował wyjazdowe wycieczki do ciekawych miejsc. Półkoloniści pojechali do Gołuchowa, gdzie pod opieką przewodników przechadzali się po 400-letnim zamku, do odrestaurowania którego przyczyniła się m.in. księżna Izabela Czartoryska. Ponadto wycieczkowicze podziwiali żubry w Ośrodku Kultury Leśnej.

Po części „przyrodniczo-zamkowej” kolejny dzień „Kwitnących wakacji” upływał w atmosferze zabytków archeologicznych. W Zawodziu archeolodzy opowiadali o historii wczesnośredniowiecznego kaliskiego grodu. Chętni próbowali swoich sił walcząc mieczami i ochraniając ciało tarczami.

Ostatnim punktem wyjazdowego programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W tym raju przygody i nauki wiele się działo. Wśród atrakcji znalazł się Teatr Wysokich Napięć, gdzie napięcie czuło na każdym kroku. Wśród mroku, w którym połyskiwała czasza generatora Van de Graaffa, słyszalne były odgłosy wyładowań atmosferycznych, a różne kule i rury wypełnione były barwnymi, rozedrganymi zygzakami piorunów. Odgrywany spektakl dawał mnóstwo pozytywnej energii. Ciekawym miejscem okazał się także Majsternia, gdzie każdy mógł się przekonać, o tym, że „myśli lepiej, niż myśli”. Przy stołach warsztatowych przy pomocy przedmiotów codziennego użytku takich jak słomki, papier, spinacze, kulki czy gumki można było podejmować wyzwania inżynieryjne, naukowe czy logiczne. Wiele emocji dostarczyła wizyta w Planetarium, zwieńczona projekcją filmu pt. „Astronauta”.
Podczas tygodniowych turnusów, nie zabrakło słodyczy, napojów oraz lodów, które przyjemnie chłodziły organizmy zmęczone upałami lub nadmiarem eksploatowanej energii.

Program opracowała Katarzyna Nowicka, która wraz z Izabelą Rybnik i Arkadiuszem Gołąbowskim sprawowali opiekę nad grupami dzieci i młodzieży wypoczywających na półkoloniach „Kwitnące wakacje”.

Źródło: MDK Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kann mich bei lovoo nicht mehr einloggen

lovoo facebook login lovoo profil trick http://lovooeinloggen.com/

cheap flights
3 lat temu

This site was… how do I say it? Relevant!! Finally I have
found something which helped me. Appreciate it!

web hosting companies

It’s not my first time to visit this web site, i am visiting
this web site dailly and get nice information from here every day.

could g
3 lat temu

Saved as a favorite, I really like your website!

their g
3 lat temu

Hey there! I’ve been following your site for a while now
and finally got the courage to go ahead and give you a shout out from Dallas
Texas! Just wanted to tell you keep up the good work!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526