Kto pamięta „Ceramikę spod znaku Pingwina”, czyli wyroby ZWS Koło w kolskim Muzeum [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 15.07.2019

We wtorek, 9 lipca 2019 r., odbył się wernisaż kolejnej wystawy czasowej kolskiego Muzeum Technik Ceramicznych. Wystawa „Ceramika spod znaku Pingwina” prezentuje przepiękną ceramikę okazjonalną produkowaną przez dawne Zakłady Wyrobów Sanitarnych, ze zbiorów znanego kolskiego kolekcjonera Piotra Śniegockiego, który zadeklarował, że eksponaty z wystawy pozostawia dla Muzeum. Brawo i bardzo dziękujemy! To już nie pierwszy tak hojny gest Pana Piotra. Na otwarcie wystawy przyszło prawie 40 osób i naprawdę warto ją zobaczyć, tym bardziej, że jest ciekawie eksponowana w nowych gablotach zakupionych przez sponsorów. Pod spodem film z wernisażu oraz archiwalny film Polskiej Kroniki Filmowej ukazujący produkcję w ZWS Koło.

 

Wystawę otworzył dyrektor Muzeum Tomasz Nuszkiewicz oraz Piotr Śniegocki, a uczestniczył w niej i mówił o swoich dziełach autor prezentowanych na wystawie prac – Bolesław Bednarz.

KLIKNIJ W LINK, BY ZOBACZYĆ POLSKĄ KRONIKĘ FILMOWĄ Z 1987 R. I ZWS KOŁO:
http://www.repozytorium.fn.org.pl/?q=pl%2Fnode%2F9175&fbclid=IwAR2U2Nr08sGbKrCBLcVSA8XmfMYFgGWpVX7K747RLt18LI8dQqpswHrNKK8#.XSN5IApS_5s.facebook

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526