Jarosław Kawka dyrektorem MOSiR tylko do końca sierpnia! „Utracił zaufanie” burmistrza Krzysztofa Witkowskiego

Autor: kurier-kolski.pl | 30.07.2019

Burmistrz Krzysztof Witkowski wręczył wypowiedzenie umowy o pracę dyrektorowi MOSiR w Kole Jarosławowi Kawce, a jako przyczynę podał „utratę zaufania” do niego „brak dostatecznego nadzoru nad pracownikami i brak właściwego doboru pracowników” w związku z sytuacją jaką zastał będąc na Pływalni Miejskiej. Kawka kierował kolskim MOSiR jako p.o. dyrektora od września 2016 roku, a od 1 stycznia 2018 r. był już pełnoetatowym dyrektorem tej instytucji. Od wielu lat jest czynnym kolskim działaczem sportowym, wieloletnim zawodnikiem Olimpii Koło i byłym prezesem tego Klubu, członkiem Zarządu OZPN w Koninie, znanym z modernizacji stadionu i organizacji kolskich biegów. Dyrektor twierdzi, że nie zamierza pogodzić się ze zwolnieniem i chce walczyć o dobre imię w sądzie. A co na to nasz włodarz, który przecież jest nie tylko historykiem, ale także prawnikiem?

 

Wczoraj rozeszła się po Kole informacja o zwolnieniu Jarosława Kawki ze stanowiska dyrektora MOSiR. Na e-maila dyrektor przesłał też do naszej Redakcji swoje oświadczenie w tej sprawie oraz kserokopię wypowiedzenia, które wręczył mu burmistrz.

OŚWIADCZENIE

Chciałbym serdecznie podziękować kolskim mediom i za ich pośrednictwem  firmom, samorządom, stowarzyszeniom, organizacjom pozarządowym z naszego regionu, osobom  prywatnym, ale przede wszystkim moim współpracownikom, z którymi przez ostatnie 3 lata  było mi dane współpracować. 

Sport od zawsze zajmował najważniejsze miejsce w moim życiu, dlatego objęcie funkcji Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole było spełnieniem moich zawodowych marzeń. Zarówno w pracy zawodowej jak i w życiu prywatnym kieruję się uczciwością i pracowitością. Pracując w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kole włożyłem całe swoje serce, skrupulatnie realizując założone sobie cele, aby poprawić funkcjonowanie podległych mi jednostek. Nigdy nie mieszałem polityki ze sportem i do dziś miałem nadzieję, że praca, uczciwość i zaangażowanie są doceniane bez względu na przynależność partyjną czy polityczną.

W dniu dzisiejszym Pan Burmistrz Krzysztof  Witkowski wręczył mi wypowiedzenie umowy o pracę. Aby uciąć wszelkie spekulacje załączam niniejsze pismo do Państwa oceny, a ja o swoje dobre imię będę walczył w sądzie.

Z wyrazami szacunku
Jarosław Kawka
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole

Poprosiliśmy Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego o komentarz i wyjaśnienie z czego wynika jego decyzja. Otrzymaliśmy następującą informację:

Jako burmistrz wykonuję w stosunku do dyrektorów podległych jednostek czynności z zakresu prawa pracy, i takiej czynności dokonałem, nie „wyrzucając” dyrektora MOSiR, jak pisze jedno z mediów, a wręczając mu wypowiedzenie umowy o pracę. Pragnę też zaznaczyć, że Pan dyrektor nie został zwolniony dyscyplinarnie.

Będąc na basenie byłem świadkiem jak funkcjonuje Pływalnia Miejska. Otóż pływając w dużej niecce zauważyłem jak ratownik zdejmuje koszulkę i wskakuje sobie popływać. Po wszystkim, zapytałem go czy jest w pracy. Odpowiedział, że tak. Więc spytałem, czy nie powinien pilnować pływających. Odpowiedział mi, że pilnuje ich … z poziomu lustra wody. Pozostawię to bez komentarza…

Tutaj, chodzi o zdrowie i życie korzystających z pływalni. Dyrektor jednostki jest odpowiedzialny za właściwy nadzór nad pracownikami i prawidłowe działanie instytucji.

Czy zostałby Pan dyrektor na stanowisku czy nie, gwarantuje, że sport w naszym mieście będzie się nadal rozwijał. W tym roku przeznaczyliśmy jako miasto na kluby sportowe (m. in. na MKS Olimpia) kilkadziesiąt tysięcy więcej. Nowy dyrektor z pewnością ułoży sobie poprawne stosunki ze sponsorami.

Chciałbym tez zwrócić uwagę, że wszystkie wnioski na infrastrukturę sportową składało i składa miasto (Gmina Miejska Koło), a nie MOSiR. W tym roku złożyliśmy wniosek na budowę boiska ze sztuczną murawą i wniosek ten przygotowywał pracownik Urzędu Miejskiego.

Ponadto mam nadzieje, że oprócz sztandarowych dyscyplin jak biegi rozwiną się też inne dyscypliny, tj. jak chociażby koszykówka, czy tenis stołowy, które stały kiedyś w Kole na wysokim poziomie.

A co na to nasi Czytelnicy? Kto ma w tym sporze rację? Czy burmistrz słusznie zareagował na sytuację na kolskiej Pływalni Miejskiej? Prosimy o mądre i kulturalne komentarze pod artykułem.

Zdjęcie główne źródło: www.koninskiozpn.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
62 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wazne
Wazne
4 lat temu

Proszę dostrzegać wszędzie ludzi którzy robią dobrą robotę nawet taką na jaką sami wyrazili chęć ale bardzo często zaniżoną do swojego wykształcenia . Gdyby nie było kolesiostwa zatrudnień po kumotersku nie byłoby tej podłości tej blokady miejsc pracy należnych nam naszym dzieciom i wnukom. Rozliczyć należy te kumoterstwa i w budżetówce nie powinni dostawać pracy emeryci z emeryturą już. Wiąże się to z tym że mają za dużo tj. premie różnej maści, wczasy pod gruszą, talony na święta i to spore, trzynastka i kawa, herbata, mydła i proszki. Oprócz pensji która wciąż żądają o wyższą. Takiego pracownika na basenie miał pan dyrektor i nic nie zrobił aby na jego miejsce przyjąć młodą oczywiście z uprawnieniami osobę która ma małe dzieci i wyjechać za pracą w świat jest trudne. To musi dostrzegać dyrektor dla sprawiedliwości w zakładzie i otoczeniu. Czy toto jest nie do ruszenia że tak się dzieje czy to koleś czy mąż radnej???

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Szanowny Panie burmistrzu z całym szacunkiem do pana
Pana ale czy nie widzi pan ważniejszych spraw w naszym mieście bo jak obserwuje to w kole nic się nie dzieje np chodnik w centrum miasta jak po wojnie wstyd panie burmistrza brak szalet miała być budowana fontanna jak jest w innych miasteczkach elewacześć budynków ul toruńska jak w Warszawie Praga a tyle było obietnic skupić się nad wizerunkiem miasta a nie tylko temat zwalniać ludzi którzy robią dobra robotę skad te nawyki chyba że wschodu .proszę pochodzić po mieście pytać się mieszkańców co jest ważne gdzie są spotkania jak robił pan były burmistrz przyjdzie czas ze i panu podziękujęmy na burmistrza Pan szafranski

Mleczarz
Mleczarz
4 lat temu

Jeśli ludzie za swoją ciężką pracę dostają takie podziękowanie to nie ma się co dziwić że nic tylko wyjechać. Zamiast robić wszystko by zatrzymać w naszym mieście dobrych fachowców, ludzi z pasją, którzy wkładają serce w swoją pracę postępuje się w taki sposób. Naprawdę niewiadomo jak to skomentować.

Pracownik
Pracownik
4 lat temu

JAKOŚ PRACOWNICY MOSIRU NIE ROZPACZAJĄ.

max
max
4 lat temu

panie kawka czy nie pamieta pan jak zwalniał pan pracownikow mosiru?????????????? tez byli wartosciowi a nie biegali i nie skamlali po mediach.HONOR ponad wszystko!zna pan takie slowo???

Kolanin
Kolanin
4 lat temu

EXszprycha P.Burmistrz nie mógł wręczyć wypowiedzenia raratownikowi bo basen jest pod Mosirem a nie Urzędem Miasta jak nie jestes w temacie to nie pisz głupot pracowników basenu może zwolnić tylko P Kawka

Honor
Honor
4 lat temu

Najlepszy wpis dał ” koles” i on powinien zakończyć te wypociny z szacunku do wcześniej zwalnianych ludzi tu i tam którzy odeszli z honorem a czasem że łzami w oczch i dzięki wsparciu rodziny czasem prawdziwych przyjaciół odnaleźli swoje miejsce i spokój.

Maria
Maria
4 lat temu

Jak Maciaszek zwalnial urzędników to była wielka afera na łamach KK, a teraz to zwyczajne zwolnienie. Co zrobić, jak znam życie to burmistrz ma już osoby do nowego rozdania. Jak nie chcesz pracować fizycznie, to w Kole tylko do Policji, Sadu, Urzędu czy polityki. Pozdrawiam Burmistrza i jego nowych nominatów 😀

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
4 lat temu

Pod ogólnym stwierdzeniem: „brak zaufania”, może się kryć całkiem sporo!!!
A nie jest to na pewno coś, co trzeba przekazywać w internecie naruszając być może czyjeś dobra osobiste.
Nie sądzę, żeby burmistrz (mając podobne doświadczenia osobiste) robił coś podobnego do tego co już było praktykowane, bez znaczących poważnych przyczyn!
Jeśli przyczyną zwolnienia było tylko owo zachowanie ratownika, to dla mnie osobiście zbyt błahy to powód.
Jeśli już ktoś powinien zostać zwolniony, to ratownik.
Dyrektor w takim przypadku mógł oczywiście otrzymać taką czy inną karę dyscyplinarną.
To jest wyłącznie MOJE zdanie, bowiem to nie ja jestem burmistrzem i nie ja podejmuję tego typu decyzje.
Jeśli odwołany dyrektor złoży pozew do sądu, wówczas prawdopodobnie będziemy wiedzieć, czym była owa „utrata zaufania” i czy przypadek z ratownikiem był jedynym przyczynkiem tej dość drastycznej, wzbudzającej wiele emocji i szeroko komentowanej decyzji.
Trochę więc spokoju i cierpliwości.
Sam jestem ciekaw co z tego wyniknie.

Koles
Koles
4 lat temu

Czy Kswka pracował społecznie czy brał za swoją prace duża kasę?jezeli brał duża kasę to łaski nie robił.nie ma ludzi nie zastąpionych.brava dla burmistrza!!!za taka kasę niejeden mieszkaniec zrobiłby więcej niż robił to pan Kawka.wladzs musi mieć zgrany kolektyw żeby była dobra współpraca dla koła.nowe rozdanie a nie marazm.syolki nie są na całe życie panie dyrektorze.przegrywac trzeba z honorem.pan jako sportowiec powinien to wiedzieć.nawet Ronaldo do końca życia noe gra w Realu.koniec pana transferu.oczywiscie zycze pani powodzenia w dalszym życiu zawodowym.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

@Git
Panie frezer to że załatwił tobie pracę nie znaczy że jest dobrym Burmistrzem wróciłeś na stołek to się ciesz miało być inaczej myślisz cwaniaczku że twój Pan robi inaczej niż poprzednik ? o wiele gorzej ludzi ma za nic czego jednym z dowodów prezentowane fakty nie podniecaj się tak nie ma mniejszego zła zło jest złem i tyle nie chcieliśmy poprzednika nie chcemy i obecnego
na pewno ja nie chcę Burmistrza który kłamie w kampanii wyborczej i rozwala się po mieście służbowym samochodem tym się Pan zajmij wielka Persona za publiczne pieniądze.

OnaNieznajoma
OnaNieznajoma
4 lat temu

Na basenie ratownicy siedzą i grzeją się na ławkach pręży oknie. Telefony w rękach. Herbatki. Okazjonalnie się przejdą . Zimno w szatniach. Światło wyłącza się po kilku sekundach. Ale za to wystarczy nagana dla ratowników raczej. Nie wiem czy Jarek był dobrym dyrektorem. Wiem ze Mosir jest dla bogatych bo koszty pobytu na boisku są ogromne. A Starostwo? Coz to za ludzie?

Logiczne pytanie
Logiczne pytanie
4 lat temu

Czy jeśli np w spółce miejskiej zawini szeregowy pracownik to zostanie zwolniony prezes?

Czytelnik
Czytelnik
4 lat temu

Tyle razy byłem na pływalni i żadne zachowanie tego typu nie miał i miejsca a może to znajomy ratownik co???? jak co z dziećmi raz na tydzień byłem i widziałem a powód trzeba mieć. Nie nam to oceniać oceniać ludzie już za chwilę będą chcieli referendum bo jest jeden wielki syf i nic więcej z kadencji na kadencję coraz gorzej……..

*ganimedes*
*ganimedes*
4 lat temu

Panie burmistrzu dobrze Pan zrobił.Nie ma świetych krów ani przyspawania do ciepłych stolków brawo

elfi
elfi
4 lat temu

A kogóz to tak znanego i wybitnego zwolnił starosta? 🙂 Jakich „asów” pozbył sie bez których powiat sie zawali ?

Dorian
Dorian
4 lat temu

Nikt nie jest „przyszyty” na stałe do funkcji Dyrektora..Poprzedni Burmistrz zwalniał tylu ludzi i było dobrze ?Być może są jakieś jeszcze inne powody ?Może nie układała się współpraca z tym Panem ?A czy poprzedni Burmistrz zapłacił za odszkodowania ze swojej kieszeni ..?A chyba było ich dość sporo.. Oczywiście, że ma prawo iść do Sądu jak każdy,ale czy jest sens zajmowania stanowiska na którym nie „widzi” go Burmistrz..Skoro go zwolnił to widocznie mu nie odpowiada i to tyle..Jest Burmistrzem i ma prawo dobierać sobie pracowników jakich chcę..Póki co to pierwsze tego typu zwolnienie, a już jest burza ..

Git
Git
4 lat temu

Gdzie byliście cztery lata temu jak ludzi się wywalało i nazywało &świniami odrywanymi od koryta które kwiczą a radna ztej opcji m)ówiła o zwalnianych żeby na rozbiór do mięsnych szli. Klakiery teraz tak was strach obleciał. Teraz płaczecie bez jaj sprawiedliwość społeczna Panie Burmistrzu.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

W starostwie też robią ” porzadki”. Tego nie widzicie?, a krytykuje ie tylko Witkowskiego!

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Niech żyje ! niech żyje ! niech żyje ! chyba coś tak 🙂

Janusz Kupczak
Janusz Kupczak
4 lat temu

Panie burmistrzu ciekawy jestem jaki to doradcza spod sierpa i młota podsuną tak wspaniałą myśl. Myślę jaką krzywdę swoją decyzją wyrządził Pan kolskiemu sportowi. Tłumaczenie jakie przeczytałem jak na Pana jest bardzo prostackie . Ciekawe co na to radni spod czerwonego sztandaru.

kabotyn
kabotyn
4 lat temu

ten wątek jest po to aby przykryć zmiany personalne w starostwie i tyle!!!

kkk
kkk
4 lat temu

nie rozumie tej debaty.dlaczego temu kawce sie należy stołek?dajcie szanse innym,niech się wykażą!cytując klasyka:ten stołek się kawce należy.dziękujemy panu,panie kawka,czas minął.mam nadzieję,że następca będzie kontynuował pana dzieła i zrobi jeszcze więcej(bo można,ale po co?)władza deprawuje,obrósł pan w piórka i uwierzył w nietykalność.kibicuje nowemu dyrektorowi kimkolwiek by nie był.ocena będzie wystawiona za jakiś czas.burmistrz też jest nieomylny może za parę. lat stwierdzi a jednak nie miałem racji,panie kawka wracaj.czas pokaże.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Choć głosowałem na niego jest mi po prostu wstyd czara goryczy się przelała człowiek który nie szanuje ludzi nie powinien być Burmistrzem zadufany w sobie z rozdmuchanym EGO.

Czytelnik
Czytelnik
4 lat temu

Czyli jak urzędnik czyli pracownik zawini to zwolnią Pana tak bo tak można wywnioskować z tego? Musi Pan ponieść konsekwencje za pracownika bo to pan nie dopilnowal takie cyrki tylko w Kole

Gfdss
Gfdss
4 lat temu

Panie burmistrzu wstyd. Już nie liczą się kompetencje tylko opcje polityczne. Mało jest w Kole takich ludzi jak Pan Kawka. Basen funkcjonuje bardzo dobrze. Jest czysto i przyjemnie. Powinien Pan wyciągnąć konsekwencje od ratownika. Powtarza się sytuacja rządów poprzednika. Nikt wiecznie nie rządzi. Jeszcze raz Panie burmistrza wstyd.

kawanaławe
kawanaławe
4 lat temu

zaufanie i dyplomacja to słowa klucze w tej sprawie

kawanaławe
kawanaławe
4 lat temu

Czytając te agresywne komentarze, roszczeniowe ataki personalne na niewiadomo kogo to stwierdzam że o zaufanie i dyplomatyczne rozwiazywanie sporów tu próżno szukać wsród zwolenników byłego

Czytelnik
Czytelnik
4 lat temu

Nie pamięta Pan burmistrz co mówił przed wyborami jaki to on super dla ludzi. Olewa spotkania spóźnia się na przyjmowanie w poniedziałek, kontynuacja rzeczy za Pana Maciaszka i podszywanie pod siebie zasług, Nic w tym mieście nie ma dla dzieci, ludzie liczyć nie mogą na nic wszystko po znajomości jak normalny człowiek idzie w jakiejś sprawie jest olewany bo po co być miłym jak już ludzi się nie potrzebuje i głosów

kawanaławe
kawanaławe
4 lat temu

Piłkę ręczną z Przedcza( sekcja za darmo w Kole prowadziła zajęcia) wyproszono z hali bo ponoc brudzili podłogę. To śmieszny argument przyznacie

Kolanin od urodzenia
Kolanin od urodzenia
4 lat temu

Patrząc na sport i rekreację w mieście uważam,że w Kole istnieje tylko praktycznie piłka nożna oraz kilka cyklicznych imprez jak liga tenisa ziemnego i Bieg Warciański. Od wielu lat stopniowo zanikają inne dyscypliny sportu, np. piłka ręczna ( kiedyś walcząca z powodzeniem w lidze , a dziś już zapomniana ), tenis stołowy ( niegdyś 2-ligowa drużyna walcząca kilkakrotnie w barażach o pierwszą ligę ), było kolarstwo, boks, jeszcze niedawno siatkówka i koszykówka .. A dziś ? Lwią część środków finansowych zjada piłka nożna, dla innych niewiele pozostaje i efekcie likwiduje się takie sekcje.Myślę, że MOSIR jest powołany do tego, by organizować więcej imprez sportowych i rekreacyjnych w różnych dziedzinach sportu. A co Wy na to ?

kawanaławe
kawanaławe
4 lat temu

Kto jeszcze winny ?

kawanaławe
kawanaławe
4 lat temu

Obrona przez atak jak w Białymnstoku. No cóż koń jaki jest każdy widzi. Kogo jeszcze obrazi , wyzwie, sprowokuje czy jeszcze coś innego Czekamy na propozycje ha ha

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Pan Burmistrz zapomina bardzo szybko i nie jest człowiekiem jakiegoś tam formatu a tym bardziej wielkiego- Sobolewski (śmiech) Misiewicz i tyle :::Miałeś chamie złoty róg:::
KOWAL ZAWINIŁ CYGANA POWIESILI .

Jarek S chyba Andrzej s
Jarek S chyba Andrzej s
4 lat temu

Jak zostaniesz dyrektorem to tylko tenis zostanie, już Ci współczuję …

kawanaławe
kawanaławe
4 lat temu

oprócz piłki nożnej i biegów rekreacyjnych niewiele się dzieje!

ola
ola
4 lat temu

To chodzi tylko o to by dać nowy stołek znajomkowi nic więcej.Moim zdaniem brak zaufania to marny pretekst do zwolnienia. Jeśli by pan Kawka przebywał w tym czasie na terenie basenu i by widział jak ratownik pływa w czasie pracy to rozumiem. To jeszcze nie powód by zwalniać. Pan Kawka wygra sprawę w Sądzie jestem pewna.

jarek s
jarek s
4 lat temu

kto odpowiada za rozkład ligi siatkówki w ostatnich latach? ligi koszykówki? likwidacje turnieju tenisa z 15 tradycją „jednego seta”?

maria
maria
4 lat temu

Bylam na basenie w Kolobrzegu – podobalo mi sie, ze ratownicy byli wsrod nas, plywajacych i niejednemu slabo plywajacemu podpowiadali jak ma sobie radzic w wodzie. Tego z brzegu nie da sie zrobic. To moze dobrze zrobil ratownik wskakujac do wody, bo mogl tez udzielic rady p;ywajacym? Wg mnie to za maly powod do odwolania dyrektora.
A na naszej plywalni jest czysciej niz dawniej, sa ladne „scier
eczki” w toaletach, sprzatajacy kreca sie caly czas aby byl0 czysto. To widac z pozycji korzystajacej osoby w plywalni.

fansportu
fansportu
4 lat temu

Chyba Pan Burmistrz zapomniał kto nadzorował wykonanie projektu na boisko boczne i kto był w Warszawie złożyć wniosek do Ministerstwa Sportu na budowę boiska bocznego, bo jak dobrze mi wiadomo to Pan Kawka, tak samo jak Pan Kawka był pomysłodawcą całego projektu.

cytat
cytat
4 lat temu

Może być ciekawie. Tym razem nie będzie opcji politycznej za burmistrzem, i opcji politycznych atakujących burmistrza. Tym razem burmistrz zadarł z mieszkańcami ponad wszelkimi podziałami. Jarosław Kawka nigdy nie wspierał, żadnej opcji politycznej i zawsze ze wszystkimi współpracował dla dobra sportu. Widać, że jest to człowiek z pasją. Po wypowiedziach Krzysztofa Witkowskiego na facebooku (sic!) wiać też, że nie bardzo ma pojęcie na temat sportu w naszym mieście i tego jakim szacunkiem i poparciem cieszy się Jarosław Kawka. Widać, że Krzysztof Witkowski nie zdaje sobie sprawy z tego co w te 3 lata zostało zrobione dla sportu w Kole i na jakim poziomie on teraz jest. Weźmy choćby dla przykładu taki Bieg Warciański. On widzi że był bieg i jest bieg. Nie wie tego że dzięki obecnemu dyrektorowi MOSiRU o Biegu Warciańskim znowu jest głośno w całej Polsce, a impreza stała się w przeciągu kilku lat „topową dyszką” w kraju. To co zrobił dla sportu w Kole JK można by było długo wymieniać. Wygląda na to, że Krzysztof Witkowski dla układów politycznych zrobił z JK dokładnie to samo co Stanisław Maciaszek zrobił z nim. Z tą różnicą że JK jest apolityczny a o Witkowskim już wtedy było wiadomo że politykuje. mimo to szkoda było Witkowskiego bo był człowiekiem z pasją na odpowiednim stanowisku – dyrektora muzeum. Teraz robi to samo innemu człowiekowi z pasją. Wstyd Panie Krzysztofie. Najgorsze jest to, że najbardziej ucierpimy na tym my, mieszkańcy. Bo o przyszłość Jarosława Kawki to akurat myślę, że nie ma co się martwić.

Pani Obrochtowa
Pani Obrochtowa
4 lat temu

Anonim, już to gdzieś czytałam. Czy nie czasami jakieś trzy, cztery lata temu.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

BURMISTRZ MA PRAWO DOBIERAC SOBIE WSPÓLPRACOWNIKÓW I PODWŁADNYCH I NIC WAM DP TEGO BO TO JEGO KOMPETENCJA.WIEKSZOSC GLOSOWAŁA NA NIEGO I MA WLADZĘ

Luiza
Luiza
4 lat temu

Panie Witkowski krytykował Pan swojego poprzednika.A co Pan robi?

Eow
Eow
4 lat temu

Pieski szczekają a karawana lewicowa jedzie dalej jak walec hihi Jak myślicie kto teraz zostanie dyrektorem . To powinien byc ktos z lepszym doswiadczeniem i umiejetnosciami od Kawki 🙂 a bedzie?

Mleczarz
Mleczarz
4 lat temu

Pan Kawka podobnie jak Pan Sobolewski czy Pan Szafrański to człowiek wielkiego formatu! My, jako mieszkańcy musimy bronić tych osób . Tak mało już zostało w Kole ludzi pokroju Pana (jeszcze) Dyrektora Kawki. UTRATA ZAUFANIA- obrzydliwe sformułowanie które kojarzymy i dobrze pamiętamy z ubiegłej kadencji. Jestem zniesmaczony. Jestem zdegustowany. Jestem smutny. Bo Dyrektora miałem nie tylko przyjemność, nie tylko okazję ale ZASZCZYT obserwować w codziennej pracy kilkakrotnie. Zawsze z dala od polityki, zawsze z dala od konfliktów, zawsze dla sportu, dla dzieci. Co mogę powiedzieć więcej? Chyba reszta jest milczeniem…
Pozostaje życzyć Panu Kawce powodzenia w Sądzie Pracy. Kuzynka powiedziała mi kiedyś że nasza kultura prawa bazuje m.in. na zasadach współżycia społecznego. Tutaj widocznie tego współżycia zabrakło. Ale na szczęście jest Sąd który będzie wszystko rozstrzygał, który nie raz stawał po stronie niesłusznie zwolnionych pracowników.

Exszprycha
Exszprycha
4 lat temu

To mógł pan burmistrz wręczyć wypowiedzenie ratownikowi a nie panu dyrektorowi 😉 jak dla mnie po prostu jest jakiś znajomy krolika na miejsce Pana Kawki i to cała historia. Dobrze, że płacę podatki w innym mieście to przynajmniej za moją kasę odszkodowania nie będą płacić 😉 chyba, że to zemsta burmistrza za to jak jego kiedyś zwolniono z bycia dyrektorem muzeum 😉 tak czy siak bardzo nieeleganckie zachowanie 🙂 mieszkańcy zapewne zapamiętają 🙂

Herbatka
Herbatka
4 lat temu

tu nie chodzi o stołek, bo akurat jak ktoś zna Jarka to wie dobrze, że nie o stołek, chodzi o to że zwalnia się człowieka z pasją, odpowiednimi kwalifikacjami i wykształceniem. Ze jest w końcu ktoś kto obiektywnie zrobił przez te ostatnie trzy lata ogromną pracę i się go od tak pod byle pretekstem zwalnia. Szkoda, że Pan redaktor czy oficjalnie Pani redaktor nie zamieściła kopii wypowiedzenia, ale na szczęście są jeszcze inne media. I jeszcze jedno zanim mnie admin zablokuje, proszę prześledzić wpisy na FB na kolskich portalach jakoś pod własnym nazwiskiem nikt nie odważy się pisać krytycznie o Jarku, a o Panu burmistrzu wiele osób napisało. Tam nie jest się anonimowym.

kolo
kolo
4 lat temu

mnie osobiście żal niejest, gdyz też zwalnia sie wielu innych ludzi i nikt nimi się nie przejmuje. życie i tyle , ale zaraz lament na całe miasto bo zwolnieni, kogoś ze stołka

to jest żenada
to jest żenada
4 lat temu

Zygmunt, czy Krzysztof, czy jak Ci tam, nikt nic nie uzurpuje, tylko jak się zwalnia kogoś z pracy trzeba mieć podstawy, a nie obstawiać swoimi tak bez potrzeby. A powód w wypowiedzeniu jest co najmniej śmieszny i o to chyba chodzi Panu Kawce. I jeszcze jedno – nazwiska pisze się wielką literą

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526