Dobrów będzie miał nazwy ulic!!! Tak zdecydowali mieszkańcy w referendum

Autor: kurier-kolski.pl | 11.07.2019

Na wniosek mieszkańców Dobrowa, radna gminna Iwona Frank zgłosiła potrzebę nadania nazw ulicom w tej miejscowości. Dobrowanianie w głosowaniu zadecydowali, że chcą tego! Przeważyło jedynie 6 głosów zwolenników tego. Teraz Rada Gminy będzie musiała podjąć uchwały dotyczące nazwania ulic. Jak podkreśla Wójt Kościelca Dariusz Ostrowski, prawdopodobnie tabliczki z nazwami nie pojawią się jeszcze w tym roku, bo jest na to za mało czasu, a zadanie nie było wcześniej zaplanowane w budżecie gminy. Wszystko wskazuje więc na to, że najwcześniej w 2020 roku ziści się życzenie większości mieszkańców Dobrowa.

 

W wyniku przeprowadzonego wśród społeczności Dobrowa referendum w tej sprawie, zespół ds. konsultacji powołany uchwałą nr VI/37/19 Rady Gminy Kościelec z dnia 28 marca 2019 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami miejscowości Dobrów stwierdził na swoim posiedzeniu w dniu 9 czerwca br., że mieszkańcy Dobrowa są za nadaniem nazw ulicom w ich miejscowości.

Spośród 584 osób uprawnionych do głosowania, w konsultacjach uczestniczyły 403 osoby, które oddały ogółem 271 głosów ważnych. Nieważnych głosów nie było. ZA ustanowieniem nazw ulic w Dobrowie głosowało 135 mieszkańców, a PRZECIW było 129. Wstrzymało się od głosu 7 osób. W związku z tym jedynie 6 głosami przewagi zwyciężyli zwolennicy nadania nazw ulicom Dobrowa.

 

2 odpowiedzi do wpisu

 1. Ghh

  Dobrów górą!

 2. maria

  DOBROWIANIE, nazwy ulic niech beda zwiazane z DOBROWEM, nie dawajcie np.: nazwy Adama Mickiewicza, jak w Kol. Czolowie. Co ma wspolnego Adam Mickiewicz z tym ladnym osiedlem pod lasem, Wezcie przyklad ze slaskich miejscowosci, w ktorych ulice wspominaja ich rodakow, ich czyny, nie musi to byc Mickiewicz, choc to nasz wieszcz narodowy.
  W pewnym miejscu zaproponowalam nazwe ulicy Cegielniana i ktos z tej ulicy pyta dlaczego Cegielniana. A ta uliczka prowadzi przez tereny dawnej cegielni – o tym ta osoba nie wiedziala i w ten sposob sie dowiedziala i juz nie miala pretensji.
  DOBROWIANIE popracujcie nad sprawa, bez pospiechu. powodzenia.
  Maria

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526