Burmistrz Witkowski z Marszałkiem Województwa podpisali w Ratuszu umowę na 1,2 mln. zł dla promocji gospodarczej miasta i regionu [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 19.07.2019

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski podpisali umowę na dofinansowanie funduszami unijnymi z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ projekt pod nazwą „Zwiększenie międzynarodowej rangi gospodarczej Regionu Wielkopolskiego poprzez działania prowadzone w zakresie promocji gospodarczej regionu przez Gminę Miejską Koło”. To projekt wart przeszło 1 mln 700 tys. zł, z czego ponad 1 mln 194 tys. zł stanowi dofinansowanie. Ma służyć promocji lokalnych i regionalnych przedsiębiorstw (małych i średnich), co przełoży się bezpośrednio na promocję całego regionu Wielkopolski. W podpisaniu umowy wziął udział Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Sobolewski. Zachęcamy do obejrzenia pod spodem nagrania.

 

Lokalni przedsiębiorcy z 4 branż: turystycznej, rolno-spożywczej, produkcyjnej i budowlanej, będą brać udział w targach krajowych o charakterze międzynarodowym, prezentować swą ofertę, pozyskiwać klientów i kontrahentów, nawiązywać kontakty biznesowe, wymieniać doświadczenia. Będą realizowane misje gospodarcze, nastawione na zagraniczne kontakty biznesowe, w których uczestniczyć będą przedstawiciele miast partnerskich i kraje współpracujące ze stowarzyszeniami z naszego terenu. Działaniu towarzyszyć będzie kampania promocyjno-informacyjna.

Projekt zakłada zorganizowanie dla lokalnych przedsiębiorców m.in. 2 przedsięwzięć informacyjno-promocyjnych o charakterze międzynarodowym, 6 przedsięwzięć informacyjno-promocyjnych o charakterze krajowym, 8 imprez targowych i wystaw.

– Liczę, że działania te spowodują, że o naszych przedsiębiorcach i walorach gospodarczych będzie słychać dalej, niż tylko w powiecie czy województwie. Będę informować Państwa o etapach realizacji projektu – powiedział burmistrz Krzysztof Witkowski – Dziś przedsiębiorstwa muszą się wyróżniać, stworzyć przewagę, być o krok od innych, promocja jest bardzo potrzebna, by zostać zauważonym.

– Koło znalazło się w elitarnym gronie trzech samorządów w Wielkopolsce, które przygotowały tak dobre projekty promocyjne, że otrzymały dofinansowanie – przyznał marszałek Marek WoźniakTo z naszej strony eksperyment na gruncie samorządów lokalnych, uznaliśmy, że samorządy najlepiej wiedzą, komu i jak skutecznie pomóc. Dlatego będziemy się przyglądać realizacji. Kwota niemal 1.200.000 zł pozwoli samorządowi podać rękę małym i średnim przedsiębiorcom, czyli tym, których nie zawsze stać na inwestowanie w udział w targach, przyjmowanie zagranicznych gości czy akcje promocyjne, tak potrzebne, by pozyskiwać klientów, kontrahentów, inwestorów. Dobrze wykorzystajcie unijny budżet. Oby wzmocnił gospodarczo Ziemię Kolską. Życzę powodzenia.

Burmistrz raz jeszcze zapewnił, że środki zostaną należycie spożytkowane, i że będzie sięgał po więcej…

– Trzeba jednak zaznaczyć, że w tej perspektywie środków praktycznie już nie ma i musimy czekać na kolejne rozdanie unijne – zakończy kolski włodarz. Podziękował marszałkowi oraz Radzie Miejskiej za poparcie inicjatywy.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

A łyżka mówi niemożliwe !

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Klakierstwo Mleczarza niezaprzeczalne

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

@Mieszkaniec Koła
Odezwał się jeszcze większy prostak

Mieszkaniec Koła
Mieszkaniec Koła
4 lat temu

Anonim ty prostaku

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Oj Mleczarz ty i te twoje głupiutkie wywody żenada

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Nie podniecaj się tak klakierku

Mleczarz
Mleczarz
4 lat temu

Tylko wam pisanie głupot zostało nieudacznicy

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

O przepraszam LIZUS to brzmi lepiej

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Nie zmienia to faktu że KLAKIER z ciebie pierwsza klasa…

Mleczarz
Mleczarz
4 lat temu

No niestety mamy demokracje. Czy się ta forma demokracji komuś podoba czy nie. Może to komuś przeszkadza ale będę komentował co i jak mi się podoba. Nikogo nie obrażam i nie znieważam. Mam takie samo prawo jak każdy użytkownik Kuriera.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Mleczarz klakierze zdaje się tak obiecałeś się podpisywać-
-tak tak nikt nie będzie ci mówił jak masz się przedstawiać ale wiesz mądralo gęba nie cholewa…

Lok
Lok
4 lat temu

Ja juz dawno pisalem nie wspominajcie dawnego burmistrza bo to byl czlowiek nie godny tego urzedu

Mleczarz
Mleczarz
4 lat temu

No mówię za siebie a widać co innego? W domu wszyscy zdrowi?

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Mleczarz mów za siebie

Kobra
Kobra
4 lat temu

@Ktoś tam-ktoś Ty,że śmiesz porównać mnie do zacnego i mądrego zwierzęcia jakim jest osioł?Nie jestem dobrym psychologiem ,ale może raczej ten osioł do kury jest podobny?Ty się zastanów co piszesz i zrób coś z sobą .Mówisz ,że nasza spółka rozbudowuje sieć na osiedlu Płaszczyzna.Nie dodałeś ,że w tym roku 650 m rur ma zamiar pobudować ,a w 2020 tylko 350 m.W takim tempie,i rządach Witkowskiego i rady nadzorczej,to cale miasto 100 lat albo więcej będzie czekało na tanie i bezemisyjne ogrzewanie geotermalne. Już nie mowie o okolicach ,bo nie ma sensu.

Mike
Mike
4 lat temu

I ten pajac od zamiatania ulic…

Mleczarz
Mleczarz
4 lat temu

Jak to jedynie przegłosowała? Jakie jedynie? Już w tamtej kadencji mieliśmy do czynienia z marginalizowaniem rady i wyłącznym traktowaniem radnych jako maszynek do głosowania. Dość! Nigdy więcej takich zachowań! Mówmy NIE! Za to co Rada zrobiła w tamtej kadencji ma u mnie wielki szacunek!

Ps. Jest coś na rzeczy bo jadąc z Koła w Bieszczady skręciłem w Kielcach na południe i jechałem przez… Pacanów 🙂

Gucio i Cezar
Gucio i Cezar
4 lat temu

@~Kobra

Ty to masz łeb… jak sklep!
Tylko na półkach masz nie poukładane!

Ktoś tam
Ktoś tam
4 lat temu

Kobra słuchaj bo męczysz się po wszystkich forach. Przede wszystkim za Twojego Pana np. umowa z marszałkiem nie była podpisana na środki unijne. Twój Pan potwierdzał bzdury do marszałka, że ma środki w budżecie na projekt, a ich nie miał i wprowadzał marszałka w błąd, bo nie miał uchwały rady miejskiej.
Ponadto ośle jeden, nasza spółka złożyła wniosek na geotermię kolską do funduszu ochrony środowiska, a sieć na osiedlu Płaszczyzna jak widzisz się rozbudowuje.

Kobra
Kobra
4 lat temu

Popiją, popala -lojalni „przedsiębiorcy z 4 branż”i pieniądze nikt nie rozliczy.Za Burmistrza Maciaszka by to nie przeszło. Widać rada i Witkowski wyrzucają w błoto nasze podatkowe pieniądze. Lepiej budować geotermie i sieć ciepłownicza w całym Kole,bo woda gorąca już pod miastem jest…

aaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaa
4 lat temu

Panie „Mleczarz” rada jedynie przegłosowała środki i wyraziła zgodę na projekt, na wniosek burmistrza haha.
Jak już to wspólne dzieło burmistrza i rady Pacanie jeden.

Mleczarz
Mleczarz
4 lat temu

Brawo Rada! Konkretny ruch dla miasta! Tak trzymać!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526