Zjechało się masę wozów strażackich i omal nie doszło do ewakuacji bloku na Kolejowej 78! Co tam się działo???

Autor: kurier-kolski.pl | 24.06.2019

Do niecodziennej sytuacji doszło na os. nowa Kolejowa. W jednym z bloków mieszkalnych dawało się wyraźnie wyczuć woń ulatniającego się gazu. Zaniepokojeni tym faktem lokatorzy wezwali na pomoc Straż Pożarną. Obawiali się, że ich blok może wylecieć w powietrze! Na miejsce zjechało się kilka wozów, a strażacy rozpoczęli poszukiwania zagrożenia. Omal nie doszło do ewakuacji całego domu! Co znaleźli? Przeczytajcie dalej. Dziękujemy za sygnał o wydarzeniu i zdjęcia Michałowi Krzemińskiemu.

 

Wszystko działo się w bloku wielorodzinnym przy ul. Kolejowej 78. W jednym z mieszkań i na klatce schodowej było wyraźnie czuć woń ulatniającego się gazu. To bardzo zaniepokoiło mieszkańców. Trudno się dziwić, bo tak wiele słyszy się doniesień medialnych z całego kraju o wybuchach instalacji gazowej i butlach. Taki wybuch w jednym miejscu może zagrozić całej konstrukcji bloku i wszystkim lokatorom!

Nie było więc w tym nic dziwnego, że w pobliże bloku Kolejowa 78 zjechała się cała kolumna wozów strażackich. Zagrożenie na takim osiedli, w tak dużym skupisku ludzkim, mogło okazać się realne i bardzo duże. Lepiej dmuchać na zimne!!!

Strażacy zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Przy użyciu miernika sprawdzono pomieszczenia  w budynku wielorodzinnym. Miernik nie wskazał zagrożenia. Parametry powietrza były – o dziwo – w normie. Podjęto decyzję o nie ewakuowaniu mieszkańców bloku z braku wykrycia zagrożenia. Strażacy ustalili mieszkanie, w którym wyczuwalny był gaz.  Po otwarciu lokalu znaleziono 11-kilogramową butlę z gazem propan, w której – jak się okazało po dokładniejszych oględzinach – uszkodzony był reduktor! Butla została zakręcona, a mieszkanie przewietrzone i ponownie sprawdzone miernikiem. Miernik nie wskazał zagrożenia. Parametry powietrza w normie, a woń gazu zniknęła.

Jak to dobrze móc liczyć na naszych Strażaków. Dziękujemy!

Źródło: KP PSP w Kole
Zdjęcia: Michał Krzemiński

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kolejowa
Kolejowa
4 lat temu

Kiedy to było ?

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
4 lat temu

Mieć lokatorów z takim węchem jest rzeczą bezcenna!

Ygg
Ygg
4 lat temu

Fajna akcja byla

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Ale jaja hehe

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526