XXI Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Kościelcu: zaprezentowało się sześć orkiestr z terenu naszych gmin [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 10.06.2019

W dniu 2 czerwca 2019 roku w Amfiteatrze w Kościelcu odbył się XXI Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. Przegląd zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe w Kole, Urząd Gminy w Kościelcu oraz Zarząd Wojewódzki Wielkopolski ZOSP RP w Poznaniu, a jego celem była popularyzacja muzyki orkiestrowej w środowisku lokalnym, ukazanie dorobku artystycznego orkiestr dętych, a także uaktywnienie oraz podnoszenie ich poziomu artystycznego.

 

Do konkursu przystąpiło 6 orkiestr z terenu Powiatu Kolskiego: Gminna Orkiestra Dęta w Kościelcu, Orkiestra Dęta OSP z Koła, Górnicza Orkiestra Dęta „Solanie” z Kłodawy, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Dąbia, Orkiestra Dęta OSP Babiak oraz Orkiestra Dęta OSP z Wrzącej Wielkiej.

Przegląd rozpoczął przemarsz przybyłych orkiestr, które ustawiły się na placu Amfiteatru. Następnie wszystkie orkiestry pod dyrekcją Krzysztofa Lityńskiego wykonały utwór pt.: „Orkiestry Dęte”. Oficjalnego otwarcia Przeglądu dokonali Poseł na Sejm RP Leszek Galemba, Starosta Kolski Robert Kropidłowski oraz Wójt Gminy Kościelec Dariusz Ostrowski, którzy powitali uczestników Przeglądu, podziękowali wszystkim za przybycie oraz zaprosili do zaprezentowania swoich umiejętności podczas koncertu.

KLIKNIJ NA OBRAZ NIŻEJ I ODTWÓRZ SKRÓT NAGRANIA Z PRZEGLĄDU ORKIESTR (by oglądać na telefonie, odwróć go i obróć obraz poziomo):

Komisja konkursowa w składzie: Zastępca Wójta Gminy Kościelec Patrycja Zielińska, Prezes Orkiestry Dętej OSP Koło Jerzy Budka oraz Jolanta Ostrowska, zdecydowała, iż podczas etapu wojewódzkiego Powiat Kolski będzie reprezentować Orkiestra Dęta OSP z Koła.

Dyplomy oraz specjalnie przygotowane grawertony z podziękowaniami orkiestrom uczestniczącym w tegorocznym przeglądzie wręczyli Wójt Gminy Kościelec Dariusz Ostrowski wraz z Wicestarostą Kolskim Sylwestrem Chęcińskim.

Przybyli na wydarzenie mogli posilić się strażacką grochówką, przygotowaną przez druhów OSP Koło nad Wartą. Przegląd poprowadziła Joanna Kasprzak.

Obszerna galeria zdjęć z imprezy (kliknij w linka): https://www.facebook.com/pg/kolskipowiat/photos/?tab=album&album_id=1255849091256259&__xts__%5B0%5D=68.ARBty3IOwYPBkuYH-RXEGE1HH7SMTk2gyv1k7BioO1XRSjBzHnzLXd5kK89HM4BJmee8PELRCmjk1WTfX6L-A9boJ_ly0JC3aNvAy028pUsIUS6LXA4BJyPWyUbK_WeqhbWAq06U6xJswa9tlVQGIDyz2esXHr0pe_IAt3mL0bsq5LMew9E9Tmx6UyvniiRiJ-FN92dFidh5LjU8XIXnrPnHn9aHG6XK4USBajGl_HvfzxcgNW7QW2D1AFHYGBeZWxy8TAMghh_dZxd_0QtLjh3Mtws9yd_sjWYG4RClAboiQkU-Vg9eBzDf_XrYQIdynN_3efk9KCLKxYKFw7YE3aieJpOGrznLA1MqSW47KfZPGhYkcrb15rUfJcVkOAHGvlLp1p-_ptTuPSB_iypMMXUn3-lYsMMjRFQb9oEtayONbCvqSa-fbKm4u4b8DbXjT1DZoW8EttlsnMfriSEm&__tn__=-UC-R

Źródło informacji: Powiat Kolski
Foto i wideo: Kurier Kolski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526