Uczniowie z Kościelca mistrzami w wędkarstwie spławikowym

Autor: kurier-kolski.pl | 13.06.2019

Drużyna uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kościelcu wygrała klasyfikację drużynową 44 Spławikowych Mistrzostw Szkół Okręgu PZW Konin i uzyskała tytuł Mistrzów Szkół Podstawowych w Wędkarstwie Spławikowym. Zawody odbyły się 9 czerwca 2019 roku na zbiorniku „Stare Miasto” w Koninie.

W kategorii szkół podstawowych w zawodach wzięto udział 13 trzyosobowych drużyn. Zawodnicy zostali podzielani na trzy sektory: A, B i C. Każdy członek drużyny łowił w innym sektorze. Zawody zostały rozegrane zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego.

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kościelcu reprezentowali: Klaudia Straszewska – klasa 4a, Miłosz Jóźwiak – klasa 5a i Kacper Kordylewski z klasy 7b. Opiekunem drużyny był Michał Anastaziak. Pomocą instruktorską wspierali uczniów Zbigniew Straszewski i Maciej Spławski.

W kategorii indywidualnej najwyżej z drużyny z Kościelca sklasyfikowano Kacpra Kordylewskiego, który z wynikiem 2340 punktów zajął indywidualnie 4 lokatę (2 – miejsce w sektorze A). Bardzo dobre 6 – miejsce wywalczyła Klaudia Straszewska uzyskując 1240 punktów (2 – w sektorze B) i Miłosz Jóźwiak, który zdobył 840 punktów i 14 – miejsce open i 5 w sektorze C.

Biorąc pod uwagę fakt, że dla młodych zawodników z Kościelca były to pierwsze profesjonalne i tak prestiżowe zawody wędkarskie należą im się wielkie brawa i słowa uznania.

Mamy nadzieję, że w związku ze zbliżającymi się wakacjami sukces zawodników z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Kościelca przyczyni się do popularyzacji sportu wędkarskiego jako jednego ze sposobów spędzania wolnego czasu.

Źródło: ZSP w Kościelcu