Uczeń SOSW w Kole zwycięzcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki!

Autor: kurier-kolski.pl | 13.06.2019

Uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole – Jakub Przybyłowicz, wraz z towarzyszącą mu Stefką Dudałą, zdobyli pierwsze miejsce w kategorii „duety” podczas 12. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Festiwal odbył się w dniach 3-6 czerwca 2019 r. w Bochni.

Kuba został zakwalifikowany do finału konkursu w drodze eliminacji. W pierwszym etapie, zaprezentował utwór pt. „Pokochaj pluszowego misia”. 13 maja 2019 r. rozpoczęły się przygotowania do finału. Kuba trenował pod okiem nauczycieli ośrodka – p. Wiolety Świder i p. Joanny Pietrzak. Podczas trzydniowego festiwalu odbyło się wiele spotkań i warsztatów muzycznych: z Anią Rusowicz, Halinką Mlynkową, Markiem Piekarczykiem, Alicją Węgorzewską, Olą Królik, Maurycym Polańskim, Darylem Strodesem, Koljem Koglinem i Tadeuszem Woźniakiem, którzy ostatniego dnia zasiadali w Jury. Spotkania były niezwykle cennym doświadczeniem, nauką a także okazją do promowania działalności kolskiej placówki oraz możliwości i talentów Jej uczniów.

Pierwszego dnia Festiwalu Kuba poznał osobiście wybraną dla niego przez organizatorów koleżankę – Stefkę Dudałę, z którą w duecie, pod okiem profesjonalistów doskonalił utwór pt. „Śpiewam i tańczę”.
Ostatniego dnia Festiwalu, 6 czerwca odbyły się przesłuchania. Uczestniczy, w towarzystwie zawodowej orkiestry zaprezentowali przygotowane utwory.

Kuba ze Stefką zdobyli nie tylko sympatię jurorów, ale także publiczności, która nagrodziła ich gromkimi brawami.
O godzinie 18:00 rozpoczęła się uroczysta gala, podczas której miały zostać ogłoszone wyniki. Emocje sięgały zenitu. Kiedy jury ogłosiło werdykt, zgodnie z którym, z pośród 25 duetów wygrana trafiła do Kuby i Stefanii – euforia była ogromna! Dzieci otrzymały nagrodę pieniężną w wysokości po 1 000 zł dla każdego z Nich oraz upominki.

Kubę zgłosiły i przygotowały do konkursu nauczycielki SOSW w Kole – p. Wioleta Świder oraz p. Joanna Pietrzak – założycielki i współprowadzące, działający nieprzerwanie od 28 lat przy placówce, Zespół Wokalno – Muzyczny, osiągający sukcesy nie tylko na terenie miasta. W przygotowaniach Kuba otrzymał wsparcie również od innych nauczycieli będących członkami Zespołu.

– To niezwykle ważne i duże osiągnięcie dla naszego ucznia, ale też dla nas – pedagogów i całej placówki. Jesteśmy dumne! Takie sukcesy dają ogromną motywację do dalszej pracy – mówiła po gali p. Świder.
Kuba przyznał, że jest bardzo szczęśliwy i będzie dalej trenował żeby zdobyć kolejne nagrody. Powiedział, że bardzo lubi śpiewać i występować na scenie. Wygrana na Festiwalu to pierwszy międzynarodowy sukces Kuby.

Opiekunki cieszą się, że podczas tych kilku dni Festiwalu udało się poznać wiele osób różnych narodowości i zdradziły, że bardzo prawdopodobnym jest, że z częścią z nich, Bochnia nie będzie jedynym miejscem spotkań oraz że są duże nadzieje na współpracę z poznanymi osobami.

– Wracamy do Koła z nową energią i nowymi znajomościami. Są już kolejne pomysły, dzięki którym będziemy mogli zawalczyć o kolejne sukcesy. Mamy nadzieję, że za rok znów przyjedziemy na festiwal. To niezapomniane emocje i niezwykła dawka wiedzy – dodała p. Pietrzak.

Źródło: SOS-W w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526