To tu rozegrał się dramat! Nowe fakty w sprawie odnalezionego w rejonie Warty 24-latniego Damiana z Gozdowa

Autor: kurier-kolski.pl | 26.06.2019

Miastem Kołem i okolicą, a szczególnie Gminą Kościelec, wstrząsnęła tragedia, jaka rozegrała się w ostatnich dniach w pobliżu Warty, w tym miejscu (patrz zdjęcie). Chyba wszyscy liczyli, że poszukiwania zaginionego młodego mężczyzny z Gozdowa, który wyszedł na ryby i nie powrócił do domu, zakończą się szczęśliwie. Damiana udało się odnaleźć, ale niestety – nie żywego. Sprawa rozbudziła ogromne emocje i wielkie zaangażowanie społeczności lokalnych, szczególnie mieszkańców Gozdowa i Dobrowa, którzy pomagali w akcji poszukiwawczej. Dziś wiemy już na ten temat sporo więcej, choć jest tu i tak wiele niejasności. Jakie nowe fakty pojawiły się w tej sprawie?

 

Już na wstępie musimy sprostować nieścisłą informację, jaką podaliśmy w ślad za kolską Policją. A mianowicie, napisaliśmy, że młody mężczyzna został znaleziony w rzece Warcie, w pobliżu kolskiego Zamku. Okazuje się, że nie do końca. Damiana odnalazł jeden z mieszkańców Gozdowa, dość bliski jego sąsiad, ale ani nie w rzece, ani nie wcale tak blisko ruin Zamku.

Miejsce odnalezienia ciała 24-latka znajduje się przynajmniej dobre kilkaset metrów, może nawet ponad kilometr, od murów fortalicji i dość daleko także od głównego koryta Warty. Jest to miejsce starorzecza, dawnego koryta Warty, gdzie jest podmokły teren i są jedynie pozostałości po rzece: wysoka trawa, łąki i porosłe trzcinami płytkie i małe zbiorniki. Nie jest to ani główny nurt rzeki, ani tym bardziej głęboka woda. Miejsce to znajduje się niedaleko Gozdowa i w podobnej odległości od Zamku. Rower chłopca znaleziono nieopodal w krzakach.

Dziś rano Policja miała przeszukiwać ten mały zbiornik wodny, gdzie odnaleziono Damiana. Śledczy poszukiwali kolejnych śladów czy przedmiotów, które pozwoliłyby rzucić więcej światła na tę tragiczną sprawę, przesłuchiwali osoby, które mogą coś wiedzieć. itd. Z informacji jakie udało nam się nieformalnie uzyskać wiemy, że być może nawet jeszcze dziś uda się zrobić też sekcję. Miejmy nadzieję, że stanie się to jak najszybciej, bo pogrążona w rozpaczy rodzina chłopca jest obecnie tym „zblokowana”.

Damian miał opinię dobrego i spokojnego chłopaka. Był sportowcem. Był silny, wygimnastykowany i umiał świetnie pływać. Wcześniej grał w Olimpii Koło, a ostatnio w Warcie Eremicie Dobrów. Koledzy z jego drużyny również bardzo pomagali w poszukiwaniach. Wszyscy ciągle są wstrząśnięci tą niewyobrażalną tragedią i przedwczesną śmiercią. Tak ciężko w to uwierzyć…

Na nieoficjalnej stronie jego klubu piłkarskiego z Dobrowa ukazały się obszerne kondolencje i informacja o żałobie Jego kolegów:

„Z głębokim żalem i smutkiem informujemy o śmierci naszego zawodnika Damiana Korala. Ciało 24-letniego piłkarza odnaleziono dziś nad ranem w wodzie w okolicach rzeki Warty. Damian mieszkał w Gozdowie. W niedzielę w godzinach wieczornych wyszedł na ryby nad pobliską rzekę. Od tego czasu nie było z nim żadnego kontaktu. W dzisiejszych poszukiwaniach brali również udział piłkarze Warty-Eremity na co dzień koledzy Damiana.

Przypomnijmy, iż jeszcze w sobotę dzień przed zaginięciem, Damian grał w Dobrowie  w meczu z oldboyami a następnie wspólnie z kolegami składał życzenia Kamilowi i Anecie na nowej drodze życia. Niestety Jego droga życia już się zakończyła ….

Damian był wychowankiem Olimpii Koło ale już od wielu lat był piłkarzem naszego Klubu. Początkowo grał w drużynie juniorów. Za kadencji Włodzimierza Mielczarka Damian stał się ważnym punktem zespołu seniorów. Był niezwykle wszechstronnym i utalentowanym piłkarzem. Jak mało kto potrafił kreować grę na boisku. Wielokrotnie podrywał cały zespół do walki i prowadził drużynę do końcowego sukcesu. Najczęściej występował na pozycji bocznego lub środkowego pomocnika, ale doskonale radził sobie także w ataku. W zakończonym niedawno sezonie grywał również w defensywie. Jego dobre występy spowodowały że w nowym sezonie trener Łukasz Sikorski widział go w roli ofensywnego obrońcy…

Damian na zawsze pozostaniesz w naszych sercach. Decyzją Zarządu Klubu numer 14 na koszulce został zastrzeżony. Począwszy od sezonu 2019/2020 w koszulce z ,,14” nie wystąpi już żaden piłkarz Warty-Eremity. To Twój numer z którym na koszulce będziesz mógł rozgrywać mecze po tamtej stronie…

Wyrazy współczucia i szczere kondolencje rodzinie i najbliższym składają:

Zarząd Klubu , Piłkarze, Trenerzy oraz Kibice Warty-Eremity

_______________________________________________________________

W tej sprawie jest jeszcze wiele niejasności, ale obiecujemy, że w miarę możliwości i nowych informacji będziemy do niej wracać i podawać kolejne fakty naszym Czytelnikom. Bądźcie z nami.

MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo profilbild größe

lovoo lesebestätigung lovoo entfernung http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
3 lat temu

tinder dating app , browse tinder for free
http://tinderentrar.com/

nuadicicy
nuadicicy
3 lat temu
Myronevita
3 lat temu

free dating near you
free local personals

best website hosting

At this time I am going to do my breakfast, when having my breakfast coming again to read other news.

shipdonkey.com
3 lat temu

Hello every one, here every person is sharing these know-how, so
it’s fastidious to read this web site, and I used to pay a visit this website all the time.

rsacwgxy g
3 lat temu

Hi are using WordPress for your blog platform? I’m new to the blog world but I’m trying to get started and set up my own. Do you need any
coding expertise to make your own blog? Any help would be really appreciated!

Ag
Ag
4 lat temu

„Chłopiec”? A może jednak mężczyzna?

Didi
Didi
4 lat temu

Ktoś może potwierdzić iż wycieli mu wnętrzności? Czy to ludzie wymyślają takie dramaty

kibi
4 lat temu

Żenujące jest to, źe czytelnicy wyszukuja mało, bardzo mało istotnych rzeczy związanych z techniką pisarstwa na tle takiej tragedii. Cieszmy się, ze ma kto nam przekazać informacje nr. naszego rejonu bez wychodzenia z domu. Dziękuję. Ps przepraszam za styl jakby coś nie tak…..

Paulina
Paulina
4 lat temu

Nie wiem kto wam pisze i redaguje tekst, ale zmieńcie go albo douczcie.. Błędy interpunkcyjne, brak wyjustowania, kolokwialne zwroty w tekście, który jak zakładam miał być artykułem. Pisanie, że rodzina jest „zblokowana” też jest raczej nie na miejscu.

Aaa
Aaa
4 lat temu

A co to za nowe fakty To chyba małe sprostowanie błędnie podanej lokalizacji I to tylko tyle A nie jak w tytule NOWE FAKTY

Janusz
Janusz
4 lat temu

Z pobliskich osp. 'Sorki za słownik

Janusz
Janusz
4 lat temu

A może osuszyć ten dołek z tej wody… poprosić straż z pobliskich odp maja pompy szlamowe taki zbiornik osuszyć to kwestia paru godzin … warto zobaczyć co tam jest …

Janusz
Janusz
4 lat temu

A telefon buty gdzie jego rzeczy …

Admin
Admin
4 lat temu

A co ze sprzętem wędkarskim? Został znaleziony? Bo o rowerze są informacje a o tym nie ma. Może to byłby punkt zaczepienia.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526