Promesa na zakup samochodu pożarniczego dla OSP w Trzęśniewie

Autor: kurier-kolski.pl | 13.06.2019

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu wręczone zostały promesy na dofinansowanie zakupu średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa wielkopolskiego. Wśród jednostek, które otrzymały dofinansowanie w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych w 2019 roku” znalazła się także jednostka z terenu Gminy Kościelec – OSP w Trzęśniewie. Podczas uroczystości promesę na ręce prezesa jednostki OSP w Trzęśniewie Mirosława Rossy oraz wójta gminy Dariusza Ostrowskiego przekazali: Wojewoda Wielkopolski Zbigniewa Hoffmann, Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Zdzisław Krasnodębski i Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Andrzej Bartkowiak.

 

Zakup samochodu przez jednostkę OSP Trzęśniew będzie możliwy dzięki pozyskanemu dofinansowaniu obejmującemu środki z: Narodowego/Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (95.334,00 zł), Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego /Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (300.000,00 zł) oraz środków z firm ubezpieczeniowych pozostających w dyspozycji Komendanta Głównego PSP (149.666,00 zł). Brakująca kwota dofinansowania w wysokości 215.000,00 zł zabezpieczona została w budżecie gminy Kościelec i zostanie przekazana jednostce OSP w Trzęśniewie w formie dotacji celowej.

Źródło: UG Kościelec

Jedna odpowiedź do wpisu

  1. Anonim

    Średni samochód bojowy to nadaje sie tylko do wypadkow na autostradzie, bo do pozaru niespecjalnie, bo ma zbyt maly zbiornik na wode .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526