Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Ewa Lewicka odznaczona Złotym Medalem Prezydenta RP na Gali 100-lecia Służb Sanitarnych w Poznaniu!

Autor: kurier-kolski.pl | 25.06.2019

Z okazji 100-lecia Służb Sanitarnych w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu odbyła się Gala, w której uczestniczyli pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej województwa wielkopolskiego. W uroczystościach wziął udział także Główny Inspektor Sanitarny prof. Jarosław Pinaks, który w przemówieniu skierowanym do pracowników oraz zaproszonych gości podkreślił,  że „służby sanitarne skutecznie przez 100 lat stawiały czoło pojawiającym się zagrożeniom zdrowia publicznego”. Na Gali została odznaczona Złotym Medalem Prezydenta RP „Za Długoletnią Służbę” na rzecz zdrowia publicznego, jako jeden z dwóch inspektorów z Wielkopolski, Ewa Lewicka – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole. Serdecznie gratulujemy!

 

Zasłużeni pracownicy otrzymali Medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za Długoletnią Służbę” na rzecz zdrowia publicznego, które wręczyli:  prof. Jarosław Pinkas – Główny Inspektor Sanitarny oraz Wicewojewoda Wielkopolski – Aneta Niestrawska. Gospodarzem Gali był dr Andrzej Trybusz – Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

– Sto lat służb sanitarnych to czas wielu zmian prawnych, kompetencyjnych, organizacyjnych. Wynikały one z postępującego rozwoju cywilizacyjnego kraju, zmieniających się zagrożeń epidemiologicznych i sanitarnych. Jednakże zawsze nadrzędnym celem służb sanitarnych było i jest zachowanie ciągłości działania i stwarzanie społeczeństwu bezpiecznych pod względem zdrowotnym warunków egzystencji – mówiła w swoim wystąpieniu wicewojewoda Aneta Niestrawska (na zdjęciu wyżej).

Podczas uroczystej gali wicewojewoda wielkopolski, główny inspektor sanitarny oraz wojewódzki inspektor sanitarny wręczyli Medale „Za Długoletnią Służbę” oraz odznaki honorowe „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”. Przedstawiona została także historia tworzenia się służb sanitarnych w Polsce oraz jej rozwój na przestrzeni kolejnych lat, jak również wyzwania przed którymi dziś stoją służby sanitarne.

Źródło: www.gis.gov.pl oraz www.poznan.uw.gov.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
cheap flights
3 lat temu

Thank you for any other informative site.
Where else may I am getting that kind of information written in such an ideal means?
I’ve a venture that I am just now operating on, and I’ve been at
the look out for such info. 31muvXS cheap flights

out g
3 lat temu

Hi there, this weekend is pleasant for me, because this occasion i am reading this impressive informative paragraph here at my
home.

g because
3 lat temu

WOW just what I was searching for. Came here by searching for g you

Gucio i Cezar
Gucio i Cezar
4 lat temu

Tą sraczkę to chyba masz do dzisiaj i nie zanosi się, że Ci przejdzie. Ona jest chyba notoryczna?

Kobra
Kobra
4 lat temu

Czas na zmianę,już za długo pracuje na tym stanowisku.Jeszcze pamiętam jak miałem sraczkę z powodu gównianej wody i braku ostrzeżenia i zamknięcia kolskiego wodociągu…

zabson
zabson
4 lat temu

Kogo obchodzi ta obleśna ropucha …

Kazimierz
Kazimierz
4 lat temu

Bardzo mnie cieszy to i gratuluję że ludzie związani kiedyś z SLD dzisiaj odnoszą sukcesy i są odznaczani. Jeszcze raz gratuluję.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526